Witamy na stronie naszej parafii

Pielgrzymka Ziemia Święta

PIELRZYMKA
ZIEMIA ŚWIĘTA I JORDANIA

LUTY 2019 ROK

 

W PROGRAMIE:

GÓRA KARMEL – GÓRA TABOR – NAZARET – KANA GALILEJSKA – KAFARNAUM – GÓRA BŁOGOSŁAWIEŃSTW – TABGHA– JORDAN – AMMAN – GÓRA NEBO – MADABA – JERASH – PETRA – BETLEJEM – JEROZOLIMA –
AIN KAREM

SPOTKANIE ORGANIZACYJNE
NIEDZIELA 18 MARCA, GODZ. 15:30
W DOMU PARAFIALNYM

 

ZAPISY I ZGŁOSZENIA PRZYJMUJE
KSIĄDZ PROBOSZCZ MAREK BABUŚKA ORAZ KSIĄDZ KRZYSZTOF PAPIERZ

 

Pielgrzymkę organizuje Rzymskokatolicka Parafia pod wezwaniem Świętych Apostołów Piotra i Pawła
w Strzegomiu przy współpracy z:

Franciszkańskim Biurem Turystyczno - Pielgrzymkowym

 

00-225 Warszawa, ul. Zakroczymska 1

www.patrontravel.pl

I wersja – koszt ok. 3550 zł + 150 dolarów

Jordania – Ziemia Święta (7dni)

 

1 DZIEŃ: WROCŁAW – TEL AWIW – NAZARET – KANA

Spotkanie na lotnisku we Wrocławiu. Przelot do Tel Awiwu. Po przylocie na miejsce przejazd do Nazaretu – miejsca dzieciństwa Jezusa i wizyta w Bazylice Zwiastowania oraz w kościele św. Józefa. Kana Galilejska – odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Obiadokolacja i nocleg w Galilei.

2 DZIEŃ: GÓRA TABOR – MAGDALA – TABGHA – JARDENIT – J GALILEJSKIE

Śniadanie. Góra Tabor – Góra Przemienienia. Wizyta w Magdali – skąd pochodziła Maria Magdalena. Rejs statkiem po Jeziorze Galilejskim. Tabgha – Kościół Rozmnożenia Chleba i Ryb oraz Kościół Prymatu Św. Piotra. Jardenit – odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

3 DZIEŃ: KAFARNAUM – GÓRA BŁOGOSŁAWIEŃSTW – JERASH – AMMAN

Śniadanie. Wizyta w Kafarnaum i przejazd na Górę Błogosławieństw. Przejazd na przejście graniczne Izrael/Jordania. Przejazd do Jerash, zwanego „Pompejami Wschodu”: owalne forum,dwa teatry, hipodrom, łuk triumfalny oraz ruiny kilkunastu kościołów z czasów bizancjum, z pięknymi mozaikami podłogowymi. Obiadokolacja i nocleg w Ammanie.

4 DZIEŃ: AMMAN – GÓRA NEBO – MADABA

Śniadanie. City Tour po Ammanie: pozostałości starożytnej Filadelfii, rzymski amfiteatr, cytadela z fragmentami rzymskich, bizantyjskich i arabskich budowli, świątynia Herkulesa i fortyfikacje odnowione przez Umajjadów. Przejazd do Madaby – słynącej z niezwykłej mozaiki z czasów bizantyjskich, w tym pochodzącej z VI w. n.e. mapy Palestyny i Dolnego Egiptu w kościele św. Jerzego. Wizyta na Górze Nebo. Obiadokolacja i nocleg w Petrze.

5 DZIEŃ: PETRA – BETLEJEM

Śniadanie. Zwiedzanie Petry – „różowego miasta Nabatejczyków”: Skarbiec, amfiteatr, Grobowce Królewskie. Przejazd na granicę z Izraelem. Obiadokolacja
i nocleg w Betlejem.

6 DZIEŃ: BETLEJEM – JEROZOLIMA

Śniadanie. Zwiedzanie Betlejem – wizyta w Bazylice Narodzenia Pańskiego i Grocie św. Hieronima. Następnie przejazd na Pole Pasterzy. Góra Oliwna: Kościół Pater Noster, miejsce Wniebowstąpienia, Kościół Dominus Flevit, Ogród Getsemani i Kościół Wszystkich Narodów. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

7 DZIEŃ: JEROZOLIMA – TEL AWIW – WROCŁAW

Śniadanie. Zwiedzanie Starego Miasta w Jerozolimie: wizyta w Kościele św. Anny, konwencie Ecce Homo, przejście Drogą Krzyżową (Via Dolorosa), Bazylika Grobu Bożego, przejście na Górę Syjon do Opactwa Zaśnięcia i Wieczernika, a następnie pod Ścianę Płaczu. Obiad. Transfer na lotnisko w Tel Awiwie. Wylot do Polski. Przylot do Wrocławia 00:05.

CENA ZAWIERA: przelot samolotem; opłaty lotniskowe; transfery autokarem; 6 noclegów w hotelach 2*/3* (pokoje 2-, 3-osobowe); 6 śniadań, 1 obiad i 6 obiadokolacji; opiekę przewodnika; ubezpieczenie KL, NNW i choroby przewlekłe; podatek VAT

CENA NIE ZAWIERA: posiłków i napojów na pokładzie samolotu; napojów do obiadokolacji; dodatkowego ubezpieczenia kosztów rezygnacji (2,5% lub 7,5% ceny); dopłaty do pokoju jednoosobowego (690PLN); wydatków osobistych

II wersja – koszt ok. 3290 zł + 90 dolarów

Ziemia Św. Śladami Chrystusa (7 dni)

 

1 DZIEŃ: WROCŁAW – TEL AWIW – CEZAREA NADMORSKA

Spotkanie na lotnisku we Wrocławiu. Przelot do Tel Awiwu. Po przylocie na miejsce przejazd do Cezarei – rzymskiej stolicy Palestyny z Nowego Testamentu: miasto krzyżowców, słynny rzymski akwedukt oraz amfiteatr. Przejazd do Galilei. Obiadokolacja. Nocleg.

2 DZIEŃ: NAZARET – KANA – J. GALILEJSKIE – KAFARNAUM – G. BŁOGOSŁAWIEŃSTW

Śniadanie. Przejazd do Nazaretu: Bazylika Zwiastowania, Grota Zwiastowania, kościół św. Józefa. Kana Galilejska – odnowienie przysięgi małżeńskiej. Rejs statkiem po Jeziorze Galilejskim. Przejazd do Kafarnaum – Miasta Jezusa i na Górę Błogosławieństw. Wizyta w Tabgha: Kościół Rozmnożenia Chleba i Ryb oraz Kościół Prymatu św. Piotra. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

3 DZIEŃ: GÓRA TABOR – JERYCHO – JORDAN – MORZE MARTWE – QUMRAN

Śniadanie. Góra Tabor. Przejazd wzdłuż Doliny Jordanu. Postój w Jerychu pod Górą Kuszenia i przy sykomorze Zacheusza. Rzeka Jordan – odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Postój nad Morzem Martwym. Przejazd przez Pustynię Judzką do Betlejem. Obiadokolacja. Nocleg.

4 DZIEŃ: BETLEJEM – BETANIA

Śniadanie. Zwiedzanie Betlejem: Bazylika Narodzenia Pańskiego, Bazylika św. Katarzyny i Grota św. Hieronima, Grota Mleczna, Pole Pasterzy. Wizyta w Betanii. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

5 DZIEŃ: JEROZOLIMA

Śniadanie. Zwiedzanie Starego Miasta w Jerozolimie: kościół św. Anny, konwent Ecce Homo, Droga Krzyżowa (Via Dolorosa), Bazylika Grobu Bożego, Kalwaria. Przejście na Górę Syjon: Opactwo Zaśnięcia NMP, Wieczernik. Kościół św. Piotra In Gallicantu. Ściana Płaczu. Obiadokolacja. Nocleg.

6 DZIEŃ: JEROZOLIMA

Śniadanie. Panorama Jerozolimy i widok na wzgórze świątynne. Góra Oliwna: miejsce Wniebowstąpienia, Kościół Pater Noster, Dominus Flevit, Ogród Oliwny, Bazylika Agonii, symboliczny „grób” Maryi. Czas wolny na Starym Mieście. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

7 DZIEŃ: AIN KAREM – TEL AWIW – WROCŁAW

Śniadanie. Przejazd do Ain Karem: kościół Nawiedzenia NMP i św. Jana Chrzciciela. Yad Vashem, Menora i Kneset (z zewnątrz) – współczesny parlament izraelski. Obiad. Transfer na lotnisko w Tel Awiwie. Wylot do Wrocławia późnym wieczorem. Przylot do Wrocławia o godz. 00.05.

CENA ZAWIERA: przelot samolotem; opłaty lotniskowe; transfery autokarem; 6 noclegów w hotelu: 2*/3* (pokoje 2-, 3-osobowe); 6 śniadań, 6 obiadokolacji i 1 obiad; opiekę pilota; ubezpieczenie KL, NNW i choroby przewlekłe; podatek VAT

CENA NIE ZAWIERA: posiłków i napojów na pokładzie samolotu; napojów do obiadokolacji; zwyczajowych napiwków; dodatkowego ubezpieczenia kosztów rezygnacji; dopłaty do pokoju jednoosobowego; wydatków osobistych

2018.03.11 IV Niedziela Wielkiego Postu

1.Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych.

2.W niedzielę o godz. 16:15 zapraszamy na Gorzkie Żale. Tradycyjnie zbieramy ofiary na kwiaty i dekoracje do Bożego Grobu.

3. W piątek zapraszamy na Drogę Krzyżową. W Bazylice o godz. 09:00. W tym tygodniu nie będzie drogi krzyżowej o godz. 16:15, ponieważ w piątek o godz. 18:00 zapraszamy na Droga Krzyżowa ulicami miasta. Wyjdziemy z kościoła pw. Zbawiciela Świata i udamy się rozważając mękę Chrystusa do bazyliki. Zachęcamy wszystkich parafian i mieszkańców Strzegomia do wzięcia udziału w tym nabożeństwie i publicznego wyznania wiary.

4.Za udział w nabożeństwach drogi krzyżowej i gorzkich żali możemy uzyskać odpust zupełny.

5.W poniedziałek o godz. 17:30 w domu parafialnym odbędzie się promocja książki autorstwa Juliusa Filli Historia kościoła św. Piotra i Pawła w Strzegomiu i możliwość
jej zakupu w cenie 15 zł.

6.We wtorek przypada 5. rocznica wyboru Ojca Świętego Franciszka na Stolicę Piotrową. Pamiętajmy o Nim w naszych wspólnotowych i osobistych modlitwach.

7.W tym tygodniu odbędzie się kolejna katecheza dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych. Katecheza odbędzie się w domu parafialnym w następujących terminach:

  • 15 marca - czwartek– godz. 17:30;
  • 17 marca – sobota – godz. 10:00;
  • 17 marca – sobota – godz. 16:00.

Rodzice z podanych terminów wybierają jeden, który im najbardziej odpowiada i uczestniczą w katechezie.

Katechezę poprowadzi ks. dr Grzegorz Umiśki, referent wydziału duszpasterskiego Świdnickiej Kurii Biskupiej.

8.W czwartek po wieczornej Mszy Świętej w domu parafialnym spotkanie formacyjne Koła Przyjaciół Radia Maryja. W trakcie spotkania będzie można uzyskać pomoc przy wypełnieniu deklaracji podatkowej PIT w celu odpisania i przekazania 1% podatku na katolickie i patriotyczne wychowanie dzieci i młodzieży.

9.Pragniemy poinformować, że szkolne rekolekcje wielkopostne odbędą się w naszej parafii w dniach od 19 do21 marca, a rekolekcje parafialne w dniach od 22 do 25 marca. Rekolekcje wielkopostne poprowadzi Ojciec dr Krzysztof Gierat ze Zgromadzenia Misjonarzy Klaretynów wraz z dwoma klerykami, już teraz otoczmy ich naszą modlitwą. Plany rekolekcji parafialnych oraz Triduum Paschalnego i spowiedzi świątecznej rozdawane będą dzisiaj przy wyjściu z bazyliki, dostępne są także w stojakach przy wyjściach.

10.W sobotę, 24 marca br. w godz. od 10:30 do 14:00 w domu sióstr elżbietanek odbędzie się dzień skupienia dla narzeczonych, którzy odbyli nauki przedmałżeńskie w ostatnich dwóch terminach.

11.W piątek, 6 kwietnia br. odbędzie się IV Diecezjalna Pielgrzymka do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia i Św. Jana Pawła II w Krakowie-Łagiewnikach. Organizowany jest wyjazd z naszej parafii. Koszt 60 zł, płatne przy zapisywaniu w zakrystii.

12.Nasza parafia we wrześniu tego roku organizuję pielgrzymkę do Fatimy i Maryjnych Sanktuariów Europy, w programie m.in.: La Salette, Avignon, Lourdes, Santiago de Compostella, Fatima, Madryt i Barcelona. Bliższe informacje na plakatach, stronie internetowej parafii oraz na ulotkach, które znajdują się w stojakach przy wyjściach z bazyliki. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc, osoby zainteresowane prosimy o kontakt z Księdzem Proboszczem lub Księdzem Krzysztofem.

13.Nasza parafia w lutym 2019 roku organizuje pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Bliższe informacje na plakatach, na ulotkach w stojakach przy wyjściach z bazyliki oraz na stronie internetowej parafii. Spotkanie dla osób zainteresowanych pielgrzymką w przyszłą niedzielę, 18 marca o godz. 15:30 w domu parafialnym.

14.Zagłosuj na Bazylikę Mniejszą! Do 30 marca 2018 r. na stronie internetowej Euroregionu Glacensis prowadzone jest badanie popularności atrakcji turystycznych
ze strony polskiej i czeskiej, które zostały wybrane z terenu Euroregionu Glacensis. Celem badania jest popularyzacja tych atrakcji i uzyskanie opinii publicznej
o ich popularności. Wśród 50 propozycji jest Bazylika Mniejsza w Strzegomiu. Zachęcamy do oddania głosu na naszą bazylikę na stronie internetowej: euroregion-glacensis.ng.pl/votes. Bliższe informacje na temat akcji i sposobu głosowania znajdziemy na stronie Urzędu Miasta : strzegom.pl

15.Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Są nowe numery Niedzieli i Gościa Niedzielnego. W agendzie parafialnej do nabycia także dewocjonalia, modlitewniki, świece do chrztu, kartki i świece wielkanocne, palmy oraz Miejska Adoracyjna Droga Krzyżowa w cenie 6 zł.

16.Zapowiedzi przedślubne:

zapowiedź pierwsza:

v Kamil SZTECH ze Strzegomia i Monika RATAJSKA z Międzyrzecza

v Wojciech KOZIOŁ i Emilia IDZIAKOWSKA oboje ze Strzegomia

v Bartłomiej BOGACZ ze Strzegomia i Monika ORDA z Mysłakowic

Msze Święte

Niedziele i święta

7.30, 10.00, 11.30,
13.00, 17.00

W miesiącach lipiec-sierpień nie ma Mszy św. o godz. 13.00.

9.00 - w Kaplicy w Tomkowicach

Poniedziałek-Sobota

6.30, 18.00

(w okresie zimowym o 17.00) 

Kancelaria

Poniedziałek, Środa

16.00-17.30

(w okresie zimowym
w godz. 15.00-16.30) 

Sobota

8.00-9.00

(poza I sobotami miesiąca) 

Wirtualny Spacer po Bazylice w Strzegomiu

Projekt i realizacja: Agencja Reklamowa Inter Promotion | © Rzymskokatolicka Parafia pw. Św. App. Piotra i Pawła w Strzegomiu 2012

Ta strona internetowa wykorzystuje cookies w celu zarządzania uwierzytelnianiem, nawigacją oraz innymi funkcjami. Korzystając z naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na umieszczanie plików cookie na swoim urządzeniu. Aby dowiedzieć się więcej na temat używanych plików cookie i jak je usunąć, zobacz naszą politykę cookies.

  Akceptuję pliki cookies z tej strony.