Ogłoszenia parafialne

2016.04.03 NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

PARAFIA POD WEZWANIEM
ŚWIĘTYCH APOSTOŁÓW PIOTRA I PAWŁA

W STRZEGOMIU

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 03.04.2016

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

1.Dzisiaj przeżywamy Święto Miłosierdzia Bożego oraz I niedzielę miesiąca.
Po zakończeniu każdej Mszy Świętej mamy możliwość oddania czci relikwiom Świętej Siostry Faustyny Kowalskiej przez ucałowanie. Po zakończonej Mszy Świętej o godzinie 17:00 zapraszamy na nabożeństwo eucharystyczne z indywidualnym błogosławieństwem, podczas nabożeństwa odmówimy koronkę do Bożego Miłosierdzia.

2.Pragniemy przypomnieć, że w związku iż w Kościele przeżywamy Rok Jubileuszowy – Rok Miłosierdzia, w naszej wspólnocie trwa peregrynacja obrazu Jezusa Miłosiernego
w rodzinach naszej parafii
. Na bocznym ołtarzu są wyłożone obrazy oraz specjalne modlitewniki, które pomogą nam przeżyć ten czas nawiedzenia w naszych rodzinach. Wyłożona jest również księga peregrynacyjna do której można wpisać nazwisko rodziny, imiona domowników oraz adres i datę w jakich dniach obraz Jezusa Miłosiernego przebywał w rodzinie. Zachęcamy do zapisywania osobistych przemyśleń, intencji i podziękowań
za udzielone łaski. Dziękujemy także tym wszystkim rodzinom naszej wspólnoty, które włączyły się w dzieło peregrynacji i szerzenia kultu Miłosierdzia Bożego w naszej społeczności. Zachęcamy także pozostałe rodziny, aby poprzez przyjęcie obrazu Jezusa Miłosiernego do swojego domu, zadbały o wzmocnienie swojej wiary i relacji rodzinnych, opartych na wartościach chrześcijańskich.

3.W dzisiejszą niedzielę po, każdej Mszy Świętej zostanie przeprowadzona zbiórka ofiar
do puszek na rzecz Caritas Diecezji Świdnickiej.

Prosimy o zorganizowanie tej zbiórki następujące grupy parafialne:

v Sobota 18:00 – Żywy Różaniec;

v 7:30 – Żywy Różaniec;

v 10:00 – Bractwo św. Józefa;

v 11:30 – Rada duszpasterska;

v 13:00 – Odnowa w Duchu Świętym;

v 17:00 – LSO.

4.W poniedziałek będziemy przeżywać światowy dzień życia poczętego. Zachęcamy,
aby włączyć się w dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Polega ona na tym,
aby codziennie przez okres dziewięciu miesięcy w specjalnej modlitwie prosić Pana Boga
o ocalenie jednego nienarodzonego dziecka przed zabiciem w wyniku aborcji.
W naszej Parafii każdy będzie się mógł włączyć w to dzieło w poniedziałek, podczas wieczornej Mszy Świętej.

5.W środę zapraszamy na nowennę ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy
na godz. 17:30.

6.W czwartek od godz. 12:00 do 13:00 w kościele św. Barbary modlitwa o nowe i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne z racji pierwszego czwartku miesiąca. Nabożeństwo powołaniowe z Adoracją Najświętszego Sakramentu o godz. 17:30.
Po wieczornej Mszy Świętej spotkanie Towarzystwa Przyjaciół WSD.

7.Z racji przeżywanego Roku Miłosierdzia i Światowych Dni Młodzieży w dniu
w piątek odbędzie się diecezjalna pielgrzymka do Krakowa - Łagiewnik.
Wyjazd o godz. 5:00 z przystanku przy Szkole Podstawowej nr 4 (naprzeciwko stacji ORLEN).

8.W piątek z powodu pielgrzymki nie odbędzie się spotkanie kręgu biblijnego.

9.W sobotę zapraszamy na Jerycho Różańcowe, które rozpocznie się Mszą Świętą
o godz. 06:30 w kościele św. Barbary. Stąd w sobotę nie będzie Mszy porannej
w Bazylice.

10.Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Są nowe numery Niedzieli i Gościa Niedzielnego. Są do nabycia także modlitewniki do Miłosierdzia Bożego, Dzienniczek siostry Faustyny, dewocjonalia oraz książka Aloysius Schade Historia kościoła joannitów oraz komandorii św. Piotra i Pawła w Strzegomiu w cenie 20 zł.

11.Burmistrz Strzegomia zaprasza na konferencję otwierającą proces tworzenia Lokalnego Programu Rewitalizacji Gminy Strzegom na lata 2015-2025, która rozpocznie się w dniu 7 kwietnia 2016 roku o godzinie 16.00 w sali widowiskowej Strzegomskiego Centrum Kultury przy ul. Paderewskiego 36. W trakcie konferencji uzyskacie Państwo informacje m.in. o tym, czym jest rewitalizacja, i których obszarów gminy będzie dotyczyć. Szczegóły znajdziecie Państwo na stronie internetowej urzędu.

12.Zapowiedzi przedślubne:

zapowiedź druga

  • Piotr BANACH ze Strzegomia i Agata Polikowska z Granicznej

 

 

Komunikat Prezydium KEP w sprawie pełnej ochrony życia człowieka

Życie każdego człowieka jest chronione piątym przykazaniem Dekalogu: „Nie zabijaj!”. Dlatego stanowisko katolików w tym względzie jest jasne i niezmienne: należy chronić
od poczęcia do naturalnej śmierci życie każdego człowieka.  

W kwestii ochrony życia nienarodzonych nie można poprzestać na obecnym kompromisie wyrażonym w ustawie z 7 stycznia 1993 roku, która w trzech przypadkach dopuszcza aborcję. Stąd w roku Jubileuszu 1050-lecia Chrztu Polski zwracamy się do wszystkich ludzi dobrej woli, do osób wierzących i niewierzących, aby podjęli działania mające na celu pełną prawną ochronę życia nienarodzonych. Prosimy parlamentarzystów i rządzących, aby podjęli inicjatywy ustawodawcze oraz uruchomili programy, które zapewniłyby konkretną pomoc dla rodziców dzieci chorych, niepełnosprawnych i poczętych w wyniku gwałtu. Wszystkich Polaków prosimy o modlitwę w intencji pełnej ochrony życia człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci zarówno w naszej Ojczyźnie, jak i poza jej granicami. 

Abp Stanisław Gądecki, Metropolita Poznański, Przewodniczący KEP

Abp Marek Jędraszewski, Metropolita Łódzki, Zastępca Przewodniczącego KEP

Bp Artur G. Miziński, Sekretarz Generalny KEP

Msze Święte

NIEDZIELE I ŚWIĘTA

7.30 | 10.00 | 11.30,
13.00 | 17.00

9.00 - kościół w Tomkowicach


W miesiącach lipiec-sierpień: 

nie ma Mszy św. o godz. 13.00

W miesiącach czerwiec-sierpień:

dodatkowa Msza św. o godz. 21.00

 


 PONIEDZIAŁEK - SOBOTA

6.30 | 18.00

(w okresie zimowym o 17.00

Kancelaria

PONIEDZIAŁEK I ŚRODA

16.00-17.30

(w okresie zimowym 
w godz. 15.00-16.30) 

SOBOTA

8.00-9.00

(z wyjątkiem I. sobót miesiąca) 

Wirtualny Spacer po Bazylice w Strzegomiu

kragbutton

Projekt i realizacja: Agencja Reklamowa Inter Promotion | © Rzymskokatolicka Parafia pw. Św. App. Piotra i Pawła w Strzegomiu 2012

Ta strona internetowa wykorzystuje cookies w celu zarządzania uwierzytelnianiem, nawigacją oraz innymi funkcjami. Korzystając z naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na umieszczanie plików cookie na swoim urządzeniu. Aby dowiedzieć się więcej na temat używanych plików cookie i jak je usunąć, zobacz naszą politykę cookies.

  Akceptuję pliki cookies z tej strony.