Ogłoszenia parafialne

2016.04.17 IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 17.04.2016

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

 

1.Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Dobrego Pasterza. Jest to dzień szczególnej modlitwy o nowe i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Pamiętajmy dzisiaj jak i przez cały tydzień, który jest obchodzony jako tydzień modlitw
o powołania, w naszych wspólnotowych i osobistych modlitwach o tych, których Pan Bóg powołał do swojej służby, proszą jednocześnie o nowe powołania,
aby nie zabrakło głosicieli Chrystusowej Ewangelii.

2.Dzisiaj po każdej Mszy Świętej zostanie przeprowadzona zbiórka ofiar do puszek na rzecz Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Świdnickiej.

Prosimy o zorganizowanie tej zbiórki następujące grupy parafialne:

v Sobota 18:00 – Żywy Różaniec;

v 7:30 – Żywy Różaniec;

v 10:00 – Bractwo św. Józefa;

v 11:30 – Rada duszpasterska;

v 13:00 – Odnowa w Duchu Świętym;

v 17:00 – LSO.

3.Zapraszamy dzisiaj rodziców wraz z dziećmi 1., 2. i 3. klasy szkoły podstawowej, na Mszę Św. o godz. 15:00 w ramach przygotowań
do Pierwszej Komunii Świętej.

4.W poniedziałek zbiórka dla kandydatów na ministrantów o godz. 17:00 w bazylice.

5.W środę zapraszamy na nowennę ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy
na godz. 17:30.

6.W czwartek po wieczornej Mszy Świętej spotkanie młodzieży, która w lipcu udaje się na Światowe Dni Młodzieży do Krakowa, w bazylice. Obecność obowiązkowa, gdy ktoś nie mógł być na spotkaniu prosimy o kontakt z ks. Łukaszem.

7.W piątek po wieczornej Mszy Świętej zapraszamy na spotkanie kręgu biblijnego.

8.W sobotę przypada Uroczystość Św. Wojciecha, głównego patrona Polski. Pamiętajmy o naszej Ojczyźnie w naszych osobistych modlitwach.

9.Strzegomskie Centrum Kultury zaprasza w sobotę, 23 kwietnia na godz. 19:00
na koncert Zespołu Tańca Ludowego z Lublina do sali widowiskowej SCK. Wejście bezpłatne.

10.W przyszłą niedzielę, 24 kwietnia, po Mszy Świętej o godz. 10:00, 11:30 i 17:00 młodzież naszej parafii, która w lipcu udaje się na Światowe Dni Młodzieży
do Krakowa, przedstawi spektakl o siedmiu grzechach głównych. Natomiast
w niedzielę 8 maja będziemy mogli wesprzeć ich wyjazd do Krakowa swoimi ofiarami.

11.Nauki przedmałżeńskie rozpoczną się w sobotę 30 kwietnia o godzinie 15:00
w domu sióstr elżbietanek. Nauki odbywać się będą w soboty i w niedziele
o godz. 15:00.

12.Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Są nowe numery Niedzieli, Gościa Niedzielnego i Małego Gościa. Są do nabycia także modlitewniki do Miłosierdzia Bożego, Dzienniczek siostry Faustyny oraz książka Aloysius Schade Historia kościoła joannitów oraz komandorii św. Piotra i Pawła w Strzegomiu w cenie 20 zł.

13.Zapowiedzi przedślubne:

zapowiedź pierwsza

  • Dawid BROKOS ze Strzegomia i Zuzanna KIEDA z Wrocławia
  • Adrian SOSIK ze Strzegomia i Paulina WIDAWSKA z Krajenki

zapowiedź druga

  • Szymon DUSZEŃKO i Paulina LIPIEC oboje ze Strzegomia
  • Filip SYNOWIECKI i Katarzyna MAJKOWSKA oboje ze Strzegomia
  • Tomasz MICHALUK i Natalia PIECH oboje ze Strzegomia

 

Komunikat Biskupa Świdnickiego

W niedzielę Bożego miłosierdzia papież Franciszek, zwrócił się z apelem by w dniu 24 kwietnia we wszystkich kościołach katolickich w Europie odbyła się nadzwyczajna zbiórka pieniędzy na rzecz ofiar konfliktu na Ukrainie.  W związku z apelem Ojca Świętego proszę, by w przyszłą niedzielę, we wszystkich parafiach diecezji świdnickiej, po każdej Mszy św. przeprowadzono
na ten cel zbiórkę do puszek. Jednocześnie w związku z wcześniej podjętymi decyzjami zwracam się z prośbą by ofiary tego dnia złożone na tacę zostały przekazane na rzecz funduszu związanego z organizacją w naszej diecezji Światowych Dni Młodzieży.  Zebrane środki pozwolą nam właściwie przygotować program tzw. dni w diecezji, kiedy młodzież ze świata, będzie gościć w naszym regionie a także złożone ofiary będą stanowić wsparcie dla młodzieży z terenu naszej diecezji, która będzie reprezentować nas w Krakowie podczas spotkania z papieżem Franciszkiem. Za zrozumienie i wsparcie materialne obu inicjatyw dziękuję wszystkim staropolskim „Bóg zapłać”.        + Ignacy Dec, Biskup Świdnicki

Msze Święte

NIEDZIELE I ŚWIĘTA

7.30 | 10.00 | 11.30,
13.00 | 17.00

9.00 - kościół w Tomkowicach


W miesiącach lipiec-sierpień: 

nie ma Mszy św. o godz. 13.00

W miesiącach czerwiec-sierpień:

dodatkowa Msza św. o godz. 21.00

 


 PONIEDZIAŁEK - SOBOTA

6.30 | 18.00

(w okresie zimowym o 17.00

Kancelaria

PONIEDZIAŁEK I ŚRODA

16.00-17.30

(w okresie zimowym 
w godz. 15.00-16.30) 

SOBOTA

8.00-9.00

(z wyjątkiem I. sobót miesiąca) 

Wirtualny Spacer po Bazylice w Strzegomiu

kragbutton

Projekt i realizacja: Agencja Reklamowa Inter Promotion | © Rzymskokatolicka Parafia pw. Św. App. Piotra i Pawła w Strzegomiu 2012

Ta strona internetowa wykorzystuje cookies w celu zarządzania uwierzytelnianiem, nawigacją oraz innymi funkcjami. Korzystając z naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na umieszczanie plików cookie na swoim urządzeniu. Aby dowiedzieć się więcej na temat używanych plików cookie i jak je usunąć, zobacz naszą politykę cookies.

  Akceptuję pliki cookies z tej strony.