Dane kontaktowe

Zobacz galerię

numerykont3

Ofiary na cele inwestycyjne parafii (BNP Paribas):
62 2030 0045 1170 0000 0282 9650

Wpłaty ogólne (Bank Spółdzielczy w Jaworze o/Strzegom):
78 8647 1046 0007 0973 2005 0001

Ogłoszenia parafialne

2017.03.05. I Niedziela Wielkiego Postu

 

1.W dzisiejszą niedzielę po wieczornej Mszy Świętej nabożeństwo Eucharystyczne z indywidualnym błogosławieństwem.

2.Rozpoczął się Wielki Post, zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych.

3.W niedzielę o godz. 16:15 zapraszamy na Gorzkie Żale. Tradycyjnie zbieramy ofiary na kwiaty i dekoracje do Bożego Grobu.

4. W piątek zapraszamy na Drogę Krzyżową. W Bazylice o godz. 09:00 i 16:15 oraz w Tomkowicach o godz. 16:00.

 

Podczas Drogi Krzyżowej możliwość złożenia jałmużny wielkopostnej przeznaczonej na funkcjonowanie stołówki parafialnej.

5.Za udział w nabożeństwach drogi krzyżowej i gorzkich żali możemy uzyskać odpust zupełny.

6.Zbiórka dla ministrantów, lektorów i ceremoniarzy w poniedziałek po wieczornej Mszy Świętej w domu parafialnym.

7.W środę, 8 marca, zapraszamy na godzinę 15:00 do Bazyliki na koronkę do Miłosierdzia Bożego w intencji wszystkich Kobiet w dniu ich święta. Swoją szczególną modlitwą ogarniemy osoby, które organizują i uczestniczą w tzw. czarnych marszach, prosząc dla nich o dar opamiętania i zrozumienia, że życie ludzie od poczęcia do naturalnej śmierci jest najcenniejszym darem. Tą modlitwa będziemy także chcieli ogarnąć wszystkich wyznawców Chrystusa, którzy
z różnych stron i przez różne środowiska są atakowani i wyśmiewani (chodzi tu m.in. o próbę wymuszenia likwidacji tzw. klauzuli sumienia, która jest obecna w prawodawstwie większości państw; o postulat usunięcia religii ze szkół – w niektórych krajach Unii Europejskiej jest ona obowiązkowa, w większości dobrowolna tak jak w Polsce, ale w każdym przypadku jest ona finansowana przez państwo.

8.W czwartek po Mszy Świętej wieczornej spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja w domu parafialnym.

9.W sobotę zapraszamy na Jerycho Różańcowe, które rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 06:30 w kościele św. Barbary. W sobotę nie będzie Mszy porannej
w Bazylice.

10.W przyszłą niedzielę po, każdej Mszy Świętej zostanie przeprowadzona zbiórka ofiar do puszek na rzecz Dzieła Pomocy Misjom „Ad gentes”.

 

Prosimy o zorganizowanie tej zbiórki następujące grupy parafialne:

 

 Sobota 18:00 – Żywy Różaniec;

 7:30 – Żywy Różaniec;

 10:00 – Bractwo św. Józefa;

  11:30 – Rada duszpasterska;

 13:00 – Odnowa w Duchu Świętym;

 17:00 – LSO i młodzież.

 11.W dniach od 18 do 27 kwietnia nasza parafia organizuję pielgrzymkę do Włoch. Zwolniły się 4 miejsca, osoby zainteresowane prosimy o zgłoszenie do zakrystii. Koszt pielgrzymki to 1850 zł i 100 euro.

12.Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Są nowe numery Niedzieli i Gościa Niedzielnego. W agendzie parafialnej do nabycia także modlitewniki, dewocjonalia oraz kartki i świece wielkanocne. „Caritas”.

13.Zapowiedzi przedślubne:

 zapowiedź druga:

 Michał CZAPLA z Jaroszowa i Sylwia OCZERETKO ze Strzegomia

Damian USZCZYK z Jaroszowa i Anita SAPOŃ

ze Strzegomia

 zapowiedź trzecia:

 Maciej ROMANOWSKI ze Stawisk i Katarzyna FIGURSKA ze Strzegomia

Kamil HANAS i Sabina SMYK oboje ze Strzegomia

KOMUNIKAT WIKARIUSZA GENERALNEGO

W Liście Pasterskim Biskupa Świdnickiego na Wielki Post słyszeliśmy zapowiedź koronacji wizerunku Matki Bożej Świdnickiej czczonej w naszej katedrze w tytule „Uzdrowienie chorych”. W setną rocznicę objawień fatimskich, w sobotę 13 maja br., nastąpi uroczyste nałożenie poświęconych przez papieża Franciszka sukni i koron dla Matki Bożej z Dzieciątkiem. Chcemy, zgodnie z intencją naszego Księdza Biskupa właściwie przygotować się duchowo do tego historycznego wydarzenia, do pierwszej w diecezji koronacji Matki Bożej, ufamy pod przewodnictwem legata papieskiego. Nasze przygotowanie rozpoczniemy w naszych parafiach na 9 tygodni przed uroczystością obchodząc Nowennę przy kopii wizerunku Matki Bożej Świdnickiej. Od przyszłej niedzieli, 12 marca, po każdej Mszy Świętej proszę by duszpasterze razem z wiernymi, zatrzymali się przy przekazanym parafii wizerunku Matki Bożej Świdnickiej na chwilę wspólnej modlitwy za Jej przyczyną.

Niech czas modlitewnej Nowenny stanie się dla nas okazją do modlitwy za siebie
i tych, którzy potrzebują naszego modlitewnego wsparcia.

+Adam Bałabuch, Wikariusz Generalny

 

Msze Święte

NIEDZIELE I ŚWIĘTA

7.30 | 9.00 | 10.00

11.30 | 13.00 | 17.00

9.00 - kościół w Tomkowicach


W miesiącach lipiec-sierpień: 

nie ma Mszy św. o godz. 13.00

W miesiącach czerwiec-sierpień:

dodatkowa Msza św. o godz. 21.00

 


 PONIEDZIAŁEK - SOBOTA

6.30 | 18.00

(w okresie zimowym o 17.00

(od 28.12.20 do 01.02.21 o 15.00

Kancelaria

Kancelaria parafialna nieczynna aż do odwołania. 

W sprawach nagłych i losowych prosimy o kontakt:

telefoniczny (74 855 02 86) lub mailowy  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Sprawy dotyczące pogrzebów można zgłaszać po wcześniejszym kontakcie telefonicznym lub po wieczornej Mszy Świętej.

 

 
 

Wirtualny Spacer po Bazylice w Strzegomiu

kragbutton

Projekt i realizacja: Agencja Reklamowa Inter Promotion | © Rzymskokatolicka Parafia pw. Św. App. Piotra i Pawła w Strzegomiu 2012

Ta strona internetowa wykorzystuje cookies w celu zarządzania uwierzytelnianiem, nawigacją oraz innymi funkcjami. Korzystając z naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na umieszczanie plików cookie na swoim urządzeniu. Aby dowiedzieć się więcej na temat używanych plików cookie i jak je usunąć, zobacz naszą politykę cookies.

  Akceptuję pliki cookies z tej strony.