Ogłoszenia parafialne

2017.03.05. I Niedziela Wielkiego Postu

 

1.W dzisiejszą niedzielę po wieczornej Mszy Świętej nabożeństwo Eucharystyczne z indywidualnym błogosławieństwem.

2.Rozpoczął się Wielki Post, zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych.

3.W niedzielę o godz. 16:15 zapraszamy na Gorzkie Żale. Tradycyjnie zbieramy ofiary na kwiaty i dekoracje do Bożego Grobu.

4. W piątek zapraszamy na Drogę Krzyżową. W Bazylice o godz. 09:00 i 16:15 oraz w Tomkowicach o godz. 16:00.

 

Podczas Drogi Krzyżowej możliwość złożenia jałmużny wielkopostnej przeznaczonej na funkcjonowanie stołówki parafialnej.

5.Za udział w nabożeństwach drogi krzyżowej i gorzkich żali możemy uzyskać odpust zupełny.

6.Zbiórka dla ministrantów, lektorów i ceremoniarzy w poniedziałek po wieczornej Mszy Świętej w domu parafialnym.

7.W środę, 8 marca, zapraszamy na godzinę 15:00 do Bazyliki na koronkę do Miłosierdzia Bożego w intencji wszystkich Kobiet w dniu ich święta. Swoją szczególną modlitwą ogarniemy osoby, które organizują i uczestniczą w tzw. czarnych marszach, prosząc dla nich o dar opamiętania i zrozumienia, że życie ludzie od poczęcia do naturalnej śmierci jest najcenniejszym darem. Tą modlitwa będziemy także chcieli ogarnąć wszystkich wyznawców Chrystusa, którzy
z różnych stron i przez różne środowiska są atakowani i wyśmiewani (chodzi tu m.in. o próbę wymuszenia likwidacji tzw. klauzuli sumienia, która jest obecna w prawodawstwie większości państw; o postulat usunięcia religii ze szkół – w niektórych krajach Unii Europejskiej jest ona obowiązkowa, w większości dobrowolna tak jak w Polsce, ale w każdym przypadku jest ona finansowana przez państwo.

8.W czwartek po Mszy Świętej wieczornej spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja w domu parafialnym.

9.W sobotę zapraszamy na Jerycho Różańcowe, które rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 06:30 w kościele św. Barbary. W sobotę nie będzie Mszy porannej
w Bazylice.

10.W przyszłą niedzielę po, każdej Mszy Świętej zostanie przeprowadzona zbiórka ofiar do puszek na rzecz Dzieła Pomocy Misjom „Ad gentes”.

 

Prosimy o zorganizowanie tej zbiórki następujące grupy parafialne:

 

 Sobota 18:00 – Żywy Różaniec;

 7:30 – Żywy Różaniec;

 10:00 – Bractwo św. Józefa;

  11:30 – Rada duszpasterska;

 13:00 – Odnowa w Duchu Świętym;

 17:00 – LSO i młodzież.

 11.W dniach od 18 do 27 kwietnia nasza parafia organizuję pielgrzymkę do Włoch. Zwolniły się 4 miejsca, osoby zainteresowane prosimy o zgłoszenie do zakrystii. Koszt pielgrzymki to 1850 zł i 100 euro.

12.Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Są nowe numery Niedzieli i Gościa Niedzielnego. W agendzie parafialnej do nabycia także modlitewniki, dewocjonalia oraz kartki i świece wielkanocne. „Caritas”.

13.Zapowiedzi przedślubne:

 zapowiedź druga:

 Michał CZAPLA z Jaroszowa i Sylwia OCZERETKO ze Strzegomia

Damian USZCZYK z Jaroszowa i Anita SAPOŃ

ze Strzegomia

 zapowiedź trzecia:

 Maciej ROMANOWSKI ze Stawisk i Katarzyna FIGURSKA ze Strzegomia

Kamil HANAS i Sabina SMYK oboje ze Strzegomia

KOMUNIKAT WIKARIUSZA GENERALNEGO

W Liście Pasterskim Biskupa Świdnickiego na Wielki Post słyszeliśmy zapowiedź koronacji wizerunku Matki Bożej Świdnickiej czczonej w naszej katedrze w tytule „Uzdrowienie chorych”. W setną rocznicę objawień fatimskich, w sobotę 13 maja br., nastąpi uroczyste nałożenie poświęconych przez papieża Franciszka sukni i koron dla Matki Bożej z Dzieciątkiem. Chcemy, zgodnie z intencją naszego Księdza Biskupa właściwie przygotować się duchowo do tego historycznego wydarzenia, do pierwszej w diecezji koronacji Matki Bożej, ufamy pod przewodnictwem legata papieskiego. Nasze przygotowanie rozpoczniemy w naszych parafiach na 9 tygodni przed uroczystością obchodząc Nowennę przy kopii wizerunku Matki Bożej Świdnickiej. Od przyszłej niedzieli, 12 marca, po każdej Mszy Świętej proszę by duszpasterze razem z wiernymi, zatrzymali się przy przekazanym parafii wizerunku Matki Bożej Świdnickiej na chwilę wspólnej modlitwy za Jej przyczyną.

Niech czas modlitewnej Nowenny stanie się dla nas okazją do modlitwy za siebie
i tych, którzy potrzebują naszego modlitewnego wsparcia.

+Adam Bałabuch, Wikariusz Generalny

 

Msze Święte

NIEDZIELE I ŚWIĘTA

7.30 | 10.00 | 11.30,
13.00 | 17.00

9.00 - kościół w Tomkowicach


W miesiącach lipiec-sierpień: 

nie ma Mszy św. o godz. 13.00

W miesiącach czerwiec-sierpień:

dodatkowa Msza św. o godz. 21.00

 


 PONIEDZIAŁEK - SOBOTA

6.30 | 18.00

(w okresie zimowym o 17.00

Kancelaria

PONIEDZIAŁEK I ŚRODA

16.00-17.30

(w okresie zimowym 
w godz. 15.00-16.30) 

SOBOTA

8.00-9.00

(z wyjątkiem I. sobót miesiąca) 

Wirtualny Spacer po Bazylice w Strzegomiu

kragbutton

Projekt i realizacja: Agencja Reklamowa Inter Promotion | © Rzymskokatolicka Parafia pw. Św. App. Piotra i Pawła w Strzegomiu 2012

Ta strona internetowa wykorzystuje cookies w celu zarządzania uwierzytelnianiem, nawigacją oraz innymi funkcjami. Korzystając z naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na umieszczanie plików cookie na swoim urządzeniu. Aby dowiedzieć się więcej na temat używanych plików cookie i jak je usunąć, zobacz naszą politykę cookies.

  Akceptuję pliki cookies z tej strony.