Ogłoszenia parafialne

2017.09.11 XXIII Niedziela Zwykła

1. W dzisiejszą niedzielę po każdej Mszy Świętej zostanie przeprowadzona zbiórka ofiar do puszek na rzecz Kościoła
w potrzebie.

Prosimy o zorganizowanie tej zbiórki następujące grupy parafialne:

 Sobota 18:00 – Żywy Różaniec,

7:30 – Żywy Różaniec,

10:00 – Bractwo św. Józefa,

11:30 – Rada duszpasterska,

13:00 – Odnowa w Duchu Świętym,

17:00 – LSO i młodzież.

2. Po wakacyjnej przerwie powracamy do stanowych Mszy Świętych niedzielnych. Przypominamy, że kandydaci do bierzmowania (młodzież z VI i VII klasy szkoły podstawowej oraz II i III gimnazjum) spotykają się na Mszy o godz. 10:00, a Msza Święta dla dzieci odprawiana jest o 11:30.

3. W środę, 13 września, zapraszamy na nabożeństwo fatimskie. Rozpocznie się ono Mszą Świętą o godz. 20:00, następnie zostanie odmówiona jedna cześć różańca przed Najświętszym Sakramentem, po czym w procesji światła przejdziemy wokół bazyliki z figurą Matki Bożej Fatimskiej. Na liturgię prosimy przynieść świece. Tego dnia nie będzie Mszy Świętej o godz. 18:00.

4. W środę nowenna ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy wyjątkowo po porannej Mszy Świętej.

5. W czwartek 14 września przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Msze Święte w bazylice o godzinie 6:30 i 18:00. Po wieczornej Eucharystii zapraszamy na nabożeństwo adoracji Krzyża Świętego.

 6. Zbiórka dla ministrantów, lektorów i ceremoniarzy w środę o godz. 18:00 w domu parafialnym.

7. Ks. Krzysztof zaprasza chłopców ze szkoły podstawowej, którzy chcieliby służyć przy ołtarzu pełniąc funkcję ministranta na zbiórkę w czwartek na godz. 16:30 do bazyliki.

8. W tym tygodniu odbędą się spotkania dla kandydatów do bierzmowania i ich rodziców (celem przedstawienia warunków jakie stawiane są kandydatom do bierzmowania oraz sposobu zgłoszenia dziecka do podjęcia przygotowań do tego sakramentu). Spotkania odbędą się w bazylice według następującego porządku:

klasy VI i VII szkoły podstawowej, w środę o godzinie 18:30;

klasy II i III gimnazjum, w czwartek o godzinie 18:30.

Osoby, które z różnych powodów nie przystąpiły do sakramentu bierzmowania w III klasie gimnazjum, a pragną przygotować się do tego sakramentu w tym roku, proszone są o zgłaszanie się do ks. Łukasza (najpóźniej do końca września).

9. W dniu 7 października (sobota), odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Wspólnot Żywego Różańca i członków Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę do Barda. Organizujemy wyjazd z naszej parafii, koszt 20 zł, zapisy w zakrystii.

10. Zachęcamy do udziału w grupach formacyjno-modlitewnych,
jakie działają w naszej parafii. Harmonogram ich spotkań dostępny jest w gablocie oraz na stronie internetowej parafii.

11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Są nowe numery Niedzieli, Gościa niedzielnego i Małego Gościa Niedzielnego.

12. Parafia pw. Trójcy Świętej w Olszanach organizuję pielgrzymkę do Lichenia w dniu 19 września (wtorek), koszt 60 zł. Zapisy i bliższe informację do końca tygodnia w zakrystii

Msze Święte

Niedziele i święta

7.30, 10.00, 11.30,
13.00, 17.00

W miesiącach lipiec-sierpień nie ma Mszy św. o godz. 13.00.

9.00 - w Kaplicy w Tomkowicach

Poniedziałek-Sobota

6.30, 18.00

(w okresie zimowym o 17.00) 

Kancelaria

Poniedziałek, Środa

16.00-17.30

(w okresie zimowym
w godz. 15.00-16.30) 

Sobota

8.00-9.00

(poza I sobotami miesiąca) 

Wirtualny Spacer po Bazylice w Strzegomiu

Projekt i realizacja: Agencja Reklamowa Inter Promotion | © Rzymskokatolicka Parafia pw. Św. App. Piotra i Pawła w Strzegomiu 2012

Ta strona internetowa wykorzystuje cookies w celu zarządzania uwierzytelnianiem, nawigacją oraz innymi funkcjami. Korzystając z naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na umieszczanie plików cookie na swoim urządzeniu. Aby dowiedzieć się więcej na temat używanych plików cookie i jak je usunąć, zobacz naszą politykę cookies.

  Akceptuję pliki cookies z tej strony.