Ogłoszenia parafialne

2017.11.12 XXXII Niedziela Zwykła

1.W dzisiejszą niedzielę, po każdej Mszy Świętej, zostanie przeprowadzona zbiórka ofiar do puszek z racji IX Dnia Solidarności z Kościołem Prześladowanym.

Prosimy o zorganizowanie tej zbiórki grupy parafialne:

Sobota 17:00 – Żywy Różaniec,

 7:30 – Żywy Różaniec,

10:00 – Bractwo św. Józefa,

11:30 – Rada duszpasterska,

13:00 – Odnowa w Duchu Świętym,

17:00 – LSO i młodzież.

2.Zachęcamy do modlitwy w intencji zmarłych podczas nabożeństw wypominkowych, które odbywają się od poniedziałku do czwartku:

 godz. 16:15 modlitwa różańcowa prowadzona przez Matki i Ojców Żywego Różańca;godz. 17:00 i 18:00 Msze Święte, w czasie których są czytane kartki wypominkowe wg załączonego planu, który otrzymaliśmy w kopertach. Plan wywieszony jest również w gablocie oraz dostępny jest na stronie internetowej.

3.Zapraszamy na spotkanie Kręgu Biblijnego w poniedziałek po Mszy Świętej o godz. 18:00

4.Klub Gazety Polskiej w Strzegomiu zaprasza do wspólnego świętowania 99. Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Spotkanie odbędzie się w poniedziałek
(13 listopada) o godz. 18:00 w domu parafialnym. W spotkaniu weźmie udział red. Piotr Szubarczyk, pracownik Biura Edukacji Narodowej IPN w Gdańsku.

5.W środę zapraszamy na nowennę ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy na godz. 16:30. Tego dnia różaniec za zmarłych o godz. 16:00.

6.Zbiórka dla kandydatów na ministrantów w czwartek o godz. 16:00 w bazylice.

7.Od czwartku Msze Święte wieczorne sprawowane będą codziennie o godz. 17:00.

8.W sobotę przypada liturgiczne wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny – patronki wspólnoty i kaplicy w Tomkowicach. O godzinie 13:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu w Tomkowicach, Msza Święta odpustowa o godzinie 15:00. Zapraszamy grupy modlitewne i wszystkich parafian do wzięcia udziału w tej ważnej uroczystości dla naszej parafii i wspólnoty Tomkowickiej.

9.W przyszłą niedzielę, po każdej Mszy Świętej, Młodzież z Zespołu Szkół przeprowadzi zbiórkę darów i ofiar na paczki mikołajowe dla dzieci z Domu Dziecka „SALVATOR”w Wałbrzychu.

10.Nasza parafia w dniach od 18 do 25 lutego 2018 roku organizuję pielgrzymkę do Ziemi Świętej i Jordanii. Zwolniło się jedno miejsce. Koszt 3550 zł i 150 dolarów. Bliższe informacje w zakrystii.

11.Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Są nowe numery Niedzieli i Gościa niedzielnego. W agendzie parafialnej do nabycia modlitewniki, kalendarze, dewocjonalia i płyty DVD z koncertu uwielbienia Rozpalić serca w cenie 28 zł (dochód z ich sprzedaży przeznaczony zostanie na organizację przyszłorocznego koncertu w dniu Bożego Ciała).

 

 

Komunikat Biskupa Świdnickiego z racji I Światowego Dnia Ubogich

Drodzy Bracia i Siostry!

Ojciec Święty Franciszek na zakończenie Jubileuszu Miłosierdzia ustanowił Światowy Dzień Ubogich, którego celem jest uwrażliwienie sumień wiernych oraz wychowanie do słuchania głosu ubogich i cierpiących.  W tym roku w całym Kościele będziemy po raz pierwszy obchodzić ten dzień w przyszłą niedzielę 19 listopada. Słowem przewodnim obchodów jest zdanie „Nie miłujmy słowem, ale czynem”.

W tak zatytułowanym, okolicznościowym Orędziu Ojciec Święty mobilizuje nas m.in.
do organizowania „prawdziwego spotkania z ubogimi, a także do dzielenia się, które powinno stać się stylem naszego życia". Dlatego w odpowiedzi na papieskie wezwanie zachęcam, aby zbliżający się Adwent, był szczególnym czasem realizowania apelu Papieża Franciszka. Zarówno w ramach wspólnej modlitwy za ludzi ubogich i potrzebujących ale także poprzez przygotowanie wspólnego spotkania się przy Wigilijnym stole z najbardziej potrzebującymi.

Bracia i Siostry, zwracam się z gorącą prośbą o wrażliwość serca w stosunku do osób Wam znanych a żyjących w niekorzystnych warunkach ekonomicznych. Przy tej okazji  zachęcam do konkretnej realizacji tradycji naszych przodków wyrażonej w słowach: „Gość w dom, Bóg w dom". Niech Święto Ubogich zainspiruje nas do  zaproszenia na wspólny posiłek ,np.: na niedzielny obiad mniej zamożnego sąsiada, krewnego, kolegi z pracy czy osoby samotnej

W niedzielę, 19 listopada o godz. 20.00 w kościele pw. Św. Krzyża w Świdnicy zostanie odprawiona Msza św. pod przewodnictwem Księdza Biskupa Adama Bałabucha w intencji wszystkich tych, którzy pomagają osobom potrzebującym i w intencji osób potrzebujących. Po Mszy Świętej, osoby potrzebujące zapraszam do sąsiadującej z kościołem Jadłodajni Caritas na ciepły posiłek.

Proszę wszystkich ludzi dobrej woli o włączenie się w ten szczególny czas świadczenia miłosierdzia potrzebującym, a ofiarodawcom, zespołom charytatywnym Caritas i wolontariuszom z różnych dobroczynnych organizacji zaangażowanych w przeprowadzenie tego wydarzenia
z serca błogosławię.

 

+ Ignacy Dec

Biskup Świdnicki

 

Msze Święte

Niedziele i święta

7.30, 10.00, 11.30,
13.00, 17.00

W miesiącach lipiec-sierpień nie ma Mszy św. o godz. 13.00.

9.00 - w Kaplicy w Tomkowicach

Poniedziałek-Sobota

6.30, 18.00

(w okresie zimowym o 17.00) 

Kancelaria

Poniedziałek, Środa

16.00-17.30

(w okresie zimowym
w godz. 15.00-16.30) 

Sobota

8.00-9.00

(poza I sobotami miesiąca) 

Wirtualny Spacer po Bazylice w Strzegomiu

Projekt i realizacja: Agencja Reklamowa Inter Promotion | © Rzymskokatolicka Parafia pw. Św. App. Piotra i Pawła w Strzegomiu 2012

Ta strona internetowa wykorzystuje cookies w celu zarządzania uwierzytelnianiem, nawigacją oraz innymi funkcjami. Korzystając z naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na umieszczanie plików cookie na swoim urządzeniu. Aby dowiedzieć się więcej na temat używanych plików cookie i jak je usunąć, zobacz naszą politykę cookies.

  Akceptuję pliki cookies z tej strony.