Ogłoszenia parafialne

2017.11.19 XXXIII Niedziela Zwykła

1.W dzisiejszą niedzielę, po każdej Mszy Świętej, Młodzież z Zespołu Szkół przeprowadzi zbiórkę darów i ofiar na paczki z okazji wspomnienia św. Mikołaja dla dzieci z Domu Dziecka „SALVATOR” w Wałbrzychu.

2.Zbiórka dla ministrantów w poniedziałek o godz. 17:30 w bazylice.

3.We wtorek (21.11.2017 r.) w godzinach od 9:00 do 13:00 w hali sportowej OSiR przy ul. Mickiewicza 2, odbędzie się Strzegomska Zbiórka Krwi.

4.Zbiórka dla kandydatów na ministrantów w czwartek o godz. 16:00 w bazylice.

5. W sobotę tak jak każdego 25 dnia miesiąca, w kościele św. Barbary w godzinach od 12:00 do 13:00 modlitwa o pokój na świecie,
przez wstawiennictwo Matki Bożej Królowej Pokoju.

6.Za tydzień w niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Tego dnia, po każdej Mszy Świętej, zostanie przeprowadzona zbiórka ofiar do puszek na rzecz budowy nowych kościołów w naszej diecezji.

Prosimy o zorganizowanie tej zbiórki grupy parafialne.

7.Burmistrz Strzegomia, Przewodniczący Rady Miejskiej w Strzegomiu oraz Strzegomskie Centrum Kultury zapraszają Rolników, Sołtysów, Rady Sołeckie oraz przedstawicieli stowarzyszeń oraz firm związanych i wspierających rolnictwo na uroczystą Mszę Świętą dziękczynną
za plony w przyszłą niedzielę (26.11.2017 r.) na godz. 11:30 do naszej bazyliki.

8.Nasza parafia we wrześniu przyszłego roku organizuję pielgrzymkę do Fatimy i Maryjnych Sanktuariów Europy, w programie m.in.: Altőting, Turyn, La Salette, Avignon, Lourdes, Santiago de Compostella, Fatima, Lizbona, Toledo, Madryt, Montserrat, Barcelona. Bliższe informacje na plakatach, stronie internetowej parafii oraz na ulotkach, które znajdują się w stojakach przy wyjściach z bazyliki.

Spotkanie dla osób chętnych do wzięcia udziału w tej pielgrzymce odbędzie się 27 listopada (w przyszły poniedziałek) o godz. 17:30 w domu parafialnym.

9.Nasza parafia w dniach od 18 do 25 lutego 2018 roku organizuję pielgrzymkę do Ziemi Świętej i Jordanii. Zwolniło się jedno miejsce. Koszt 3550 zł i 150 dolarów. Bliższe informacje w zakrystii.

10.Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Są nowe numery Niedzieli i Gościa niedzielnego (dodatek – kalendarz na 2018 rok).

11.Pragniemy poinformować, że zostały zakończone prace związane w wymianą instalacji elektrycznej w bazylice oraz kolejny etap renowacji epitafiów, wmurowanych w elewację bazyliki. Inwestycja ta była możliwa dzięki dotacji MKiDN oraz Gminy Strzegom. Trwają jeszcze prace w kościele pw. Św. Jadwigi, gdzie wymieniane są tynki wewnętrzne. Zakończono też drugi etap remontu średniowiecznych murów parafialnych.

Przy tej okazji pragnę wraz z Radą Duszpasterską podziękować za wpłaty na fundusz inwestycyjny naszej parafii. Pamiętajmy moi Drodzy, że bazylika, kościoły oraz wszystkie budynki parafialne, to nie jest własność księdza, ale całej wspólnoty parafialnej i tej wspólnocie służą. Czujmy się odpowiedzialni, za tę wspólnotę zarówno pod względem duchowym, jak i materialnym. Dlatego prosimy abyśmy razem wzięli odpowiedzialność za to wspólne nasze dobro, któremu na imię parafia i w miarę możliwości prosimy o wpłacanie ofiar na cele inwestycyjne parafii, specjalne koperty są wyłożone w stojakach przy wyjściu z bazyliki. Mamy też możliwość dokonania wpłat przelewem elektronicznym na konto inwestycyjne parafii.

12.W tym tygodniu przystąpiliśmy także do prac związanych z przebudową kaplicy w Tomkowicach (fundusze na ten cel zbierają mieszkańcy Tomkowic, nie pochodzą one z ofiar na cele inwestycyjne jakie składamy w bazylice).

Msze Święte

Niedziele i święta

7.30, 10.00, 11.30,
13.00, 17.00

W miesiącach lipiec-sierpień nie ma Mszy św. o godz. 13.00.

9.00 - w Kaplicy w Tomkowicach

Poniedziałek-Sobota

6.30, 18.00

(w okresie zimowym o 17.00) 

Kancelaria

Poniedziałek, Środa

16.00-17.30

(w okresie zimowym
w godz. 15.00-16.30) 

Sobota

8.00-9.00

(poza I sobotami miesiąca) 

Wirtualny Spacer po Bazylice w Strzegomiu

Projekt i realizacja: Agencja Reklamowa Inter Promotion | © Rzymskokatolicka Parafia pw. Św. App. Piotra i Pawła w Strzegomiu 2012

Ta strona internetowa wykorzystuje cookies w celu zarządzania uwierzytelnianiem, nawigacją oraz innymi funkcjami. Korzystając z naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na umieszczanie plików cookie na swoim urządzeniu. Aby dowiedzieć się więcej na temat używanych plików cookie i jak je usunąć, zobacz naszą politykę cookies.

  Akceptuję pliki cookies z tej strony.