Ogłoszenia parafialne

2017.12.10. II Niedziela Adwentu

1.W dniu dzisiejszym po każdej Mszy Świętej zostanie przeprowadzona zbiórka ofiar do puszek na potrzeby Kościoła na Wschodzie.

Prosimy o zorganizowanie tej zbiórki następujące grupy parafialne:

Sobota 18:00 – Żywy Różaniec;

7:30 – Żywy Różaniec;

 10:00 – Bractwo św. Józefa;

11:30 – Rada duszpasterska;

13:00 – Odnowa w Duchu Świętym;

 17:00 – LSO i młodzież.

2.W dzisiejszą niedzielę młodzież z naszej parafii przeprowadzi kiermasz Bożonarodzeniowy po zakończeniu każdej Mszy Świętej. Do nabycia będą m.in.: ozdoby choinkowe.

3.Zapraszamy na Roraty, które odprawiane są od poniedziałku do piątku o godz. 17:00 (w tą środę wyjątkowo o godz. 16:00). Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież z lampionami. Dzieci przynoszą także przygotowane serduszka, na których zapisują dobre uczynki oraz swoje imię i nazwisko oraz klasę.

4.W środę nowenna ku czci MB Nieustającej Pomocy wyjątkowo o godz. 15:30. Tego dnia dzieci na roraty zapraszamy na godz. 16:00, a o godz. 17:00 zostanie odprawiona Msza Święta w 36. Rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w intencji ofiar, osób poszkodowanych i represjonowanych.

5.Zbiórka dla lektorów i ceremoniarzy w poniedziałek o godzinie 18:00 w domu parafialnym. Zbiórka dla kandydatów dla ministrantów w czwartek o godz. 16:00 w bazylice.

6.Za tydzień w niedzielę w naszej parafii rozpoczną się rekolekcje adwentowe. Program rekolekcji otrzymaliśmy wraz z opłatkami, dostępny jest także w gablocie i na stronie internetowej parafii.

7.W przyszłą niedzielę w naszej bazylice o godzinie 10:00 zostanie odprawiona Msza Święta w intencji Strzegomskich Kamieniarzy i Skalników. Zapraszamy wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób związani są branżą kamieniarską i kamieniarzami.

8.Burmistrz Strzegomia oraz Strzegomskie Centrum Kultury zapraszają mieszkańców Strzegomia na Strzegomską Wieczerzę Wigilijną, która odbędzie się w przyszłą niedzielę (17 grudnia br.) w sali balowej SCK II o godz. 16:00.

9.W tym tygodniu odbędą się katechezy dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych według ustalonego planu.

10.Nasza parafia we wrześniu przyszłego roku organizuję pielgrzymkę do Fatimy i Maryjnych Sanktuariów Europy. Bliższe informacje
na plakatach, stronie internetowej parafii oraz na ulotkach, które znajdują się w stojakach przy wyjściach z bazyliki.

Osoby zainteresowane wyjazdem prosimy o kontakt z ks. Proboszczem lub z ks. Krzysztofem.

11.Księża Biskupi metropolii wrocławskiej, do której należy także diecezja świdnicka, wystosowali apel do mieszkańców Dolnego Śląska dotyczący troski o dbałość powietrza. Jego treść dostępna jest na stronie internetowej naszej parafii oraz diecezji świdnickiej, jest on także wywieszony w gablocie.

12.W agendzie parafialnej do nabycia: nowe numery Niedzieli i Gościa Niedzielnego., dewocjonalia, opłatki, kalendarze, kartki, świece świąteczne oraz świece CARITAS jako Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom (duże świece – 12 złotych, małe świece 5 złotych)

13.Zapowiedzi przedślubne

Zapowiedzi drugie:

Mateusz NOWOSAK i Weronika NOWOSAK zd. JABCZYK oboje ze Strzegomia

Piotr WAWERSKI z Wrocławia i Agnieszka KORGUL ze Strzegomia

Msze Święte

Niedziele i święta

7.30, 10.00, 11.30,
13.00, 17.00

W miesiącach lipiec-sierpień nie ma Mszy św. o godz. 13.00.

9.00 - w Kaplicy w Tomkowicach

Poniedziałek-Sobota

6.30, 18.00

(w okresie zimowym o 17.00) 

Kancelaria

Poniedziałek, Środa

16.00-17.30

(w okresie zimowym
w godz. 15.00-16.30) 

Sobota

8.00-9.00

(poza I sobotami miesiąca) 

Wirtualny Spacer po Bazylice w Strzegomiu

Projekt i realizacja: Agencja Reklamowa Inter Promotion | © Rzymskokatolicka Parafia pw. Św. App. Piotra i Pawła w Strzegomiu 2012

Ta strona internetowa wykorzystuje cookies w celu zarządzania uwierzytelnianiem, nawigacją oraz innymi funkcjami. Korzystając z naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na umieszczanie plików cookie na swoim urządzeniu. Aby dowiedzieć się więcej na temat używanych plików cookie i jak je usunąć, zobacz naszą politykę cookies.

  Akceptuję pliki cookies z tej strony.