Ogłoszenia parafialne

2018.03.04 III Niedziela WielkiegoPostu

1.W dniu dzisiejszym z racji pierwszej niedzieli miesiąca po wieczornej Mszy Świętej nabożeństwo Eucharystyczne z indywidualnym błogosławieństwem.

2.W dzisiejszą niedzielę o godz. 10:00 w naszej bazylice zostanie odprawiona Msza Święta w intencji żołnierzy wyklętych. Następnie o godz. 12:00 na strzegomskich plantach zostanie odsłonięty obelisk, który upamiętni ich bohaterską postawę oraz będzie miał miejsce tzw. bieg Tropem wilczym. Natomiast o godzinie 16:00 w sali widowiskowej SCK odbędzie się recital patriotycznych ballad w wykonaniu Lecha Makowieckiego.

3.Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych.

4.W niedzielę o godz. 16:15 zapraszamy na Gorzkie Żale. Tradycyjnie zbieramy ofiary na kwiaty i dekoracje do Bożego Grobu.

5. W piątek zapraszamy na Drogę Krzyżową. W Bazylice o godz. 09:00 i 16:15.

Podczas Drogi Krzyżowej możliwość złożenia jałmużny wielkopostnej przeznaczonej dla ubogich.

6.Za udział w nabożeństwach drogi krzyżowej i gorzkich żali możemy uzyskać odpust zupełny.

7.W piątek 9 marca, przypada 55. rocznica urodzin Księdza Prałata Marka. Msza Święta w intencji Czcigodnego Jubilata w piątek o godz. 17:00. W tym dniu pamiętajmy o naszym Księdzu Proboszczu w osobistych i wspólnotowych modlitwach.

8.W sobotę zapraszamy na Jerycho Różańcowe, które rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 06:30 w kościele św. Barbary. W sobotę nie będzie Mszy porannej w Bazylice.

9.W dniu 12 marca (przyszły poniedziałek), o godz. 17:30 w domu parafialnym odbędzie się promocja książki autorstwa Juliusa Filli
Historia kościoła św. Piotra i Pawła w Strzegomiu.

10.W piątek, 6 kwietnia br. odbędzie się IV Diecezjalna Pielgrzymka do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia i Św. Jana Pawła II w Krakowie-Łagiewnikach. Organizowany jest wyjazd z naszej parafii. Koszt 60 zł, płatne przy zapisywaniu w zakrystii.

11.Nasza parafia we wrześniu tego roku organizuję pielgrzymkę do Fatimy i Maryjnych Sanktuariów Europy, w programie m.in.: Altőting, Turyn, La Salette, Avignon, Lourdes, Santiago de Compostella, Fatima, Lizbona, Toledo, Madryt, Montserrat, Barcelona. Bliższe informacje na plakatach, stronie internetowej parafii oraz na ulotkach, które znajdują się w stojakach przy wyjściach z bazyliki. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc, osoby zainteresowane prosimy o kontakt z Księdzem Proboszczem lub Księdzem Krzysztofem.

12.Ks. dr Marek Korgul, dyrektor wydziału katechetycznego Świdnickiej Kurii Biskupiej, pragnie przypomnieć rodzicom, o konieczności dopełnienia formalności związanych ze zgłoszeniem dziecka na zajęcia z religii. Związane jest to z tym, że rozpoczęły się już zapisy dzieci do przedszkoli i pierwszych klas szkół podstawowych. Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa organizowanie zajęć z religii nie dokonuje się automatycznie, ale inicjatywa dotycząca udziału w zajęciach z religii powinna wychodzić od rodziców.

Całe treść apelu dostępna jest w gablocie parafialnej.

13.Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Są nowe numery Niedzieli i Gościa Niedzielnego. W agendzie parafialnej do nabycia także dewocjonalia, modlitewniki, świece do chrztu, kartki i świece wielkanocne Caritas, palmy oraz Miejska Adoracyjna Droga Krzyżowa w cenie 6 zł.

14.Zapowiedzi przedślubne:

zapowiedź trzecia:

 Piotr KOPEĆ z Granicy i Marta NAJWER z Jugowej

Msze Święte

Niedziele i święta

7.30, 10.00, 11.30,
13.00, 17.00

W miesiącach lipiec-sierpień nie ma Mszy św. o godz. 13.00.

9.00 - w Kaplicy w Tomkowicach

Poniedziałek-Sobota

6.30, 18.00

(w okresie zimowym o 17.00) 

Kancelaria

Poniedziałek, Środa

16.00-17.30

(w okresie zimowym
w godz. 15.00-16.30) 

Sobota

8.00-9.00

(poza I sobotami miesiąca) 

Wirtualny Spacer po Bazylice w Strzegomiu

Projekt i realizacja: Agencja Reklamowa Inter Promotion | © Rzymskokatolicka Parafia pw. Św. App. Piotra i Pawła w Strzegomiu 2012

Ta strona internetowa wykorzystuje cookies w celu zarządzania uwierzytelnianiem, nawigacją oraz innymi funkcjami. Korzystając z naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na umieszczanie plików cookie na swoim urządzeniu. Aby dowiedzieć się więcej na temat używanych plików cookie i jak je usunąć, zobacz naszą politykę cookies.

  Akceptuję pliki cookies z tej strony.