Ogłoszenia parafialne

2018.03.11 IV Niedziela Wielkiego Postu

1.Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych.

2.W niedzielę o godz. 16:15 zapraszamy na Gorzkie Żale. Tradycyjnie zbieramy ofiary na kwiaty i dekoracje do Bożego Grobu.

3. W piątek zapraszamy na Drogę Krzyżową. W Bazylice o godz. 09:00. W tym tygodniu nie będzie drogi krzyżowej o godz. 16:15, ponieważ w piątek o godz. 18:00 zapraszamy na Droga Krzyżowa ulicami miasta. Wyjdziemy z kościoła pw. Zbawiciela Świata i udamy się rozważając mękę Chrystusa do bazyliki. Zachęcamy wszystkich parafian i mieszkańców Strzegomia do wzięcia udziału w tym nabożeństwie i publicznego wyznania wiary.

4.Za udział w nabożeństwach drogi krzyżowej i gorzkich żali możemy uzyskać odpust zupełny.

5.W poniedziałek o godz. 17:30 w domu parafialnym odbędzie się promocja książki autorstwa Juliusa Filli Historia kościoła św. Piotra i Pawła w Strzegomiu i możliwość
jej zakupu w cenie 15 zł.

6.We wtorek przypada 5. rocznica wyboru Ojca Świętego Franciszka na Stolicę Piotrową. Pamiętajmy o Nim w naszych wspólnotowych i osobistych modlitwach.

7.W tym tygodniu odbędzie się kolejna katecheza dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych. Katecheza odbędzie się w domu parafialnym w następujących terminach:

  • 15 marca - czwartek– godz. 17:30;
  • 17 marca – sobota – godz. 10:00;
  • 17 marca – sobota – godz. 16:00.

Rodzice z podanych terminów wybierają jeden, który im najbardziej odpowiada i uczestniczą w katechezie.

Katechezę poprowadzi ks. dr Grzegorz Umiśki, referent wydziału duszpasterskiego Świdnickiej Kurii Biskupiej.

8.W czwartek po wieczornej Mszy Świętej w domu parafialnym spotkanie formacyjne Koła Przyjaciół Radia Maryja. W trakcie spotkania będzie można uzyskać pomoc przy wypełnieniu deklaracji podatkowej PIT w celu odpisania i przekazania 1% podatku na katolickie i patriotyczne wychowanie dzieci i młodzieży.

9.Pragniemy poinformować, że szkolne rekolekcje wielkopostne odbędą się w naszej parafii w dniach od 19 do21 marca, a rekolekcje parafialne w dniach od 22 do 25 marca. Rekolekcje wielkopostne poprowadzi Ojciec dr Krzysztof Gierat ze Zgromadzenia Misjonarzy Klaretynów wraz z dwoma klerykami, już teraz otoczmy ich naszą modlitwą. Plany rekolekcji parafialnych oraz Triduum Paschalnego i spowiedzi świątecznej rozdawane będą dzisiaj przy wyjściu z bazyliki, dostępne są także w stojakach przy wyjściach.

10.W sobotę, 24 marca br. w godz. od 10:30 do 14:00 w domu sióstr elżbietanek odbędzie się dzień skupienia dla narzeczonych, którzy odbyli nauki przedmałżeńskie w ostatnich dwóch terminach.

11.W piątek, 6 kwietnia br. odbędzie się IV Diecezjalna Pielgrzymka do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia i Św. Jana Pawła II w Krakowie-Łagiewnikach. Organizowany jest wyjazd z naszej parafii. Koszt 60 zł, płatne przy zapisywaniu w zakrystii.

12.Nasza parafia we wrześniu tego roku organizuję pielgrzymkę do Fatimy i Maryjnych Sanktuariów Europy, w programie m.in.: La Salette, Avignon, Lourdes, Santiago de Compostella, Fatima, Madryt i Barcelona. Bliższe informacje na plakatach, stronie internetowej parafii oraz na ulotkach, które znajdują się w stojakach przy wyjściach z bazyliki. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc, osoby zainteresowane prosimy o kontakt z Księdzem Proboszczem lub Księdzem Krzysztofem.

13.Nasza parafia w lutym 2019 roku organizuje pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Bliższe informacje na plakatach, na ulotkach w stojakach przy wyjściach z bazyliki oraz na stronie internetowej parafii. Spotkanie dla osób zainteresowanych pielgrzymką w przyszłą niedzielę, 18 marca o godz. 15:30 w domu parafialnym.

14.Zagłosuj na Bazylikę Mniejszą! Do 30 marca 2018 r. na stronie internetowej Euroregionu Glacensis prowadzone jest badanie popularności atrakcji turystycznych
ze strony polskiej i czeskiej, które zostały wybrane z terenu Euroregionu Glacensis. Celem badania jest popularyzacja tych atrakcji i uzyskanie opinii publicznej
o ich popularności. Wśród 50 propozycji jest Bazylika Mniejsza w Strzegomiu. Zachęcamy do oddania głosu na naszą bazylikę na stronie internetowej: euroregion-glacensis.ng.pl/votes. Bliższe informacje na temat akcji i sposobu głosowania znajdziemy na stronie Urzędu Miasta : strzegom.pl

15.Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Są nowe numery Niedzieli i Gościa Niedzielnego. W agendzie parafialnej do nabycia także dewocjonalia, modlitewniki, świece do chrztu, kartki i świece wielkanocne, palmy oraz Miejska Adoracyjna Droga Krzyżowa w cenie 6 zł.

16.Zapowiedzi przedślubne:

zapowiedź pierwsza:

v Kamil SZTECH ze Strzegomia i Monika RATAJSKA z Międzyrzecza

v Wojciech KOZIOŁ i Emilia IDZIAKOWSKA oboje ze Strzegomia

v Bartłomiej BOGACZ ze Strzegomia i Monika ORDA z Mysłakowic

Msze Święte

Niedziele i święta

7.30, 10.00, 11.30,
13.00, 17.00

W miesiącach lipiec-sierpień nie ma Mszy św. o godz. 13.00.

9.00 - w Kaplicy w Tomkowicach

Poniedziałek-Sobota

6.30, 18.00

(w okresie zimowym o 17.00) 

Kancelaria

Poniedziałek, Środa

16.00-17.30

(w okresie zimowym
w godz. 15.00-16.30) 

Sobota

8.00-9.00

(poza I sobotami miesiąca) 

Wirtualny Spacer po Bazylice w Strzegomiu

Projekt i realizacja: Agencja Reklamowa Inter Promotion | © Rzymskokatolicka Parafia pw. Św. App. Piotra i Pawła w Strzegomiu 2012

Ta strona internetowa wykorzystuje cookies w celu zarządzania uwierzytelnianiem, nawigacją oraz innymi funkcjami. Korzystając z naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na umieszczanie plików cookie na swoim urządzeniu. Aby dowiedzieć się więcej na temat używanych plików cookie i jak je usunąć, zobacz naszą politykę cookies.

  Akceptuję pliki cookies z tej strony.