Ogłoszenia parafialne

2018.05.06 VI Niedziela Wielkanocna

1.W dni dzisiejszym z racji pierwszej niedzieli miesiąca po wieczornej Mszy Świętej nabożeństwo Eucharystyczne z indywidualnym błogosławieństwem.

2.Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych. W dni powszednie nabożeństwa majowe o godzinie 17:30, a w niedziele o godz. 16:30.

3.We wtorek przypada Uroczystość Świętego Stanisława, głównego patrona Polski i diecezji świdnickiej.

4.We wtorek o godz. 16:00 zbiórka dla kandydatów na ministrantów w bazylice, a o godz. 18:45 zbiórka dla ministrantów, lektorów i ceremoniarzy w domu parafialnym.

5.W sobotę zapraszamy na Jerycho Różańcowe, które rozpocznie się Mszą Świętą o godzinie 06:30 w kościele św. Barbary. Stąd w sobotę nie będzie Mszy porannej w Bazylice.

6.W przyszłą niedzielę w naszej Parafii będziemy przeżywać Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. W tym dniu z racji Uroczystości Msza Święta rozpocznie się wyjątkowo o godzinie 11:00.

W poniedziałek o godz. 18:30 (po Mszy Świętej wieczornej) spotkanie dla wszystkich rodziców dzieci pierwszokomunijnych w bazylice.

Próba dla dzieci w środę o godz. 16:00.

Spowiedź dla rodziców i chrzestnych w piątek 11 maja od godziny 17:00 do 18:00.

Spowiedź dla dzieci sobotę 12 maja wg ustalonego porządku.

Rozdanie pamiątkowych obrazków i zrobienie zdjęć grupowych odbędzie się podczas białego tygodnia.

W tym tygodniu prace porządkowe przed komunią według ustalonego harmonogramu.

7.W przyszłą niedzielę zapraszamy na pierwsze w tym roku nabożeństwo fatimskie. Rozpocznie się ono Mszą Świętą o godzinie 20:00, następnie zostanie odmówiona jedna cześć różańca przed Najświętszym Sakramentem, po czym w procesji światła przejdziemy wokół bazyliki z figurą Matki Bożej Fatimskiej. Na liturgię prosimy przynieść świece.

8.Osoby, które zapisały się na pielgrzymkę do Ziemi Świętej w lutym 2019 roku, prosimy o dokonanie wpłaty I raty w kwocie 500 zł do dnia 20 maja br., celem potwierdzenia rezerwacji miejsca. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc, bliższe informację na plakacie oraz na stronie internetowej parafii.

9.Nasza parafia w dniu 2 czerwca br. organizuje wyjazd dla młodzieży na ogólnopolskie spotkanie młodzieży na Polach Lednickich. Koszt wyjazdu 60 zł, zapisy u ks. Łukasza.

10.Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Są nowe numery Niedzieli, Gościa Niedzielnego i Małego Gościa Niedzielnego. W agendzie parafialnej do nabycia także dewocjonalia, Pismo Święte, albumy oraz pamiątki na Pierwszą Komunię Świętą.

11.Zapowiedzi przedślubne:

zapowiedź pierwsza:

Krzysztof KIEWRA i Klaudia KRZAN oboje ze Strzegomia

Damian MAĆKOWIAK z Legnicy i Kamila GARBACZEWSKA ze Strzegomia

zapowiedź druga:

Wojciech ĆWIK ze Strzegomia i Jagoda BUNDZIÓW z Lubina

 Marcin ZIELIŃSKI z Rusocina i Beata POLIKOWSKA ze Strzegomia

zapowiedź trzecia:

Bogumił BIERNAT z Opola i Agnieszka CZYCZERSKA ze Strzegomia

 

ZAPROSZENIE BISKUPA ŚWIDNICKIEGO NA UROCZYSTOŚĆ ŚW. STANISŁAWA

Drodzy Siostry i Bracia, Umiłowani Diecezjanie, w najbliższy wtorek, 8 maja przypada uroczystość  św. Stanisława. Krakowski Biskup i Męczennik jest nie tylko głównym Patronem Polski ale z woli św. św. Jana Pawła II jest także Patronem naszej diecezji. Diecezjalne patronalne święto ma szczególną rangę i znaczenie. Stanowi dla nas sposobność by jako przedstawiciele różnych stanów wspólnie podziękować Bogu za przyczyną naszego Orędownika w niebie za dar naszej wspólnoty diecezjalnej oraz za wszelkie łaski, które są naszym udziałem. Tegoroczne świętowanie odpustu diecezjalnego będzie miało dodatkowy tytuł z racji przypadającej 10. rocznicy święceń biskupich JE ks. bp. Adama Bałabucha, biskupa pomocniczego naszej diecezji. W tym dniu otoczymy naszą obecnością i modlitwą bp. Adama dziękując Dobremu Pasterzowi za jego powołanie i apostolską posługę.

Umiłowani Diecezjanie, uroczystości odpustowe rozpoczniemy we wtorek, 8 maja o  godz. 17.00 w sanktuarium św. Józefa  Nieszporami o św. Stanisławie, następnie w uroczystej procesji przeniesiemy do katedry jego relikwie. A o godz. 18.00 rozpocznie się uroczysta Msza św. pod przewodnictwem najdostojniejszego Jubilata  podczas której homilię wygłosi bp Andrzej Siemieniewski, biskup pomocniczy archidiecezji wrocławskiej.

Drodzy, gorąco zapraszam na diecezjalne święto całe duchowieństwo, kapituły kolegiackie, księży dziekanów, proboszczów i wikariuszy. Zapraszam siostry zakonne posługujące w diecezji, katechetów, bractwa, wspólnoty, grupy, ruchy modlitwo-formacyjne. Kieruję słowo serdecznego zaproszenia do wszystkich wspólnot parafialnych w naszej diecezji. Liczę na Wasze przybycie i obecność. Zorganizujmy w miarę możliwości swój czas tak by nasza katedra stała się licznie zgromadzonym diecezjalnym wieczernikiem, który za przyczyną św. Stanisława będzie wdzięcznie upraszał na dalszy czas Boże błogosławieństwo dla nas wszytkach a zwłaszcza na dalsze posługiwanie bp. Adama.Przyzywając opieki Matki Bożej wszystkim na zbliżającą się radosną uroczystość św. Stanisława, Patrona diecezji świdnickiej udzielam pasterskiego błogosławieństwa.

+ Ignacy Dec, Biskup Świdnicki

Msze Święte

Niedziele i święta

7.30, 10.00, 11.30,
13.00, 17.00

W miesiącach lipiec-sierpień nie ma Mszy św. o godz. 13.00.

9.00 - w Kaplicy w Tomkowicach

Poniedziałek-Sobota

6.30, 18.00

(w okresie zimowym o 17.00) 

Kancelaria

Poniedziałek, Środa

16.00-17.30

(w okresie zimowym
w godz. 15.00-16.30) 

Sobota

8.00-9.00

(poza I sobotami miesiąca) 

Wirtualny Spacer po Bazylice w Strzegomiu

Projekt i realizacja: Agencja Reklamowa Inter Promotion | © Rzymskokatolicka Parafia pw. Św. App. Piotra i Pawła w Strzegomiu 2012

Ta strona internetowa wykorzystuje cookies w celu zarządzania uwierzytelnianiem, nawigacją oraz innymi funkcjami. Korzystając z naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na umieszczanie plików cookie na swoim urządzeniu. Aby dowiedzieć się więcej na temat używanych plików cookie i jak je usunąć, zobacz naszą politykę cookies.

  Akceptuję pliki cookies z tej strony.