Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne | 09.12.2018

1.         W dniu dzisiejszym po każdej Mszy Świętej zostanie przeprowadzona zbiórka ofiar do puszek na potrzeby Kościoła na Wschodzie.

 

2.         W dniu dzisiejszym oraz w przyszłą niedzielę młodzież z naszej parafii przeprowadzi kiermasz Bożonarodzeniowy po zakończeniu każdej Mszy Świętej. Do nabycia będą m.in.: ozdoby choinkowe, pierniki świąteczne, sianko na stół wigilijny oraz magnesy z naszą bazyliką.

 

3.         Zapraszamy na Roraty, które odprawiane są od poniedziałku do piątkuo godz. 17:00. Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież z lampionami. Dzieci przynoszą także przygotowane serduszka, na których zapisują dobre uczynki oraz swoje imię i nazwisko oraz klasę.

 

4.         Burmistrz Strzegomia oraz Komendant Komisariatu Policji w Strzegomiu zapraszają na debatę społeczną pt. BEZPIECZNY SENIOR, która odbędzie się we wtorek (11 grudnia) o godz. 16:00 w Sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Strzegomiu.

 

5.         W czwartek o godz. 17:00 zostanie odprawiona Msza Święta w 37. Rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w intencji ofiar, osób poszkodowanych i represjonowanych.

 

6.         Zbiórka dla ministrantów, lektorów i ceremoniarzy w sobotę o godzinie 11:00 w domu parafialnym.

 

7.         Za tydzień w niedzielę w naszej parafii rozpoczną się rekolekcje adwentowe. Program rekolekcji otrzymaliśmy wraz z opłatkami, dostępny jest także w gablocie i na stronie internetowej parafii.

 

8.         Ksiądz Proboszcz swoich chorych odwiedzi w piątek 14 grudnia.

 

9.         Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Są nowe numery Niedzieli i Gościa Niedzielnego. Do nabycia również dewocjonalia, kalendarze, kartki i świece bożonarodzeniowe oraz świece CARITAS jako Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom (duże świece – 12 złotych, małe świece 5 złotych)

 

10.       Pragniemy poinformować, że zostały zakończone prace i dokonane odbiory konserwatorskie prac związanych renowacją ołtarza Krzyża Świętego w Bazylice, konserwacją elewacji wewnętrznych północnego ramienia transeptu w Bazylice oraz kontynuacją remontu wnętrza kościoła pw. św. Jadwigi (prace konserwatorskie w zakrystii i prezbiterium). Inwestycje te były możliwe dzięki dotacji Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, Wojewody Dolnośląskiego oraz Gminy Strzegom. Przy tej okazji pragnę wraz z Radą Duszpasterską podziękować za wpłaty na fundusz inwestycyjny naszej parafii. Pamiętajmy moi Drodzy, że bazylika, kościoły oraz wszystkie budynki parafialne, to nie jest własność księdza, ale całej wspólnoty parafialnej i tej wspólnocie służą. Czujmy się odpowiedzialni, za tę wspólnotę zarówno pod względem duchowym, jak i materialnym. Dlatego prosimy abyśmy razem wzięli odpowiedzialność za to wspólne nasze dobro, któremu na imię parafia i w miarę możliwości prosimy o wpłacanie ofiar na cele inwestycyjne parafii, specjalne koperty są wyłożone w stojakach przy wyjściu z bazyliki. Mamy też możliwość dokonania wpłat przelewem elektronicznym na konto inwestycyjne parafii (Bank BGŻ w Strzegomiu nr 62 2030 0045 1170 0000 0282 9650).

Msze Święte

NIEDZIELE I ŚWIĘTA

7.30 | 10.00 | 11.30,
13.00 | 17.00

9.00 - kościół w Tomkowicach


W miesiącach lipiec-sierpień: 

nie ma Mszy św. o godz. 13.00

W miesiącach czerwiec-sierpień:

dodatkowa Msza św. o godz. 21.00

 


 PONIEDZIAŁEK - SOBOTA

6.30 | 18.00

(w okresie zimowym o 17.00

Kancelaria

PONIEDZIAŁEK I ŚRODA

16.00-17.30

(w okresie zimowym 
w godz. 15.00-16.30) 

SOBOTA

8.00-9.00

(z wyjątkiem I. sobót miesiąca) 

Wirtualny Spacer po Bazylice w Strzegomiu

kragbutton

Projekt i realizacja: Agencja Reklamowa Inter Promotion | © Rzymskokatolicka Parafia pw. Św. App. Piotra i Pawła w Strzegomiu 2012

Ta strona internetowa wykorzystuje cookies w celu zarządzania uwierzytelnianiem, nawigacją oraz innymi funkcjami. Korzystając z naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na umieszczanie plików cookie na swoim urządzeniu. Aby dowiedzieć się więcej na temat używanych plików cookie i jak je usunąć, zobacz naszą politykę cookies.

  Akceptuję pliki cookies z tej strony.