Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne | 23.12.2018

1. W poniedziałek, 24 grudnia przypada Dzień Wigilii Bożego Narodzenia:

 • Msza Święte w bazylice: 6:30
 • nie będzie Mszy o godz. 17:00
 • uroczystą celebrację narodzin naszego Pana Jezusa Chrystusa tzw. Pasterkę rozpoczniemy o godz. 24:00;
 • Pasterka w Tomkowicach o godz. 22:00.

2. W dzień Wigilii Narodzenia Pańskiego zachęcamy wszystkich do zachowania zwyczajowego postu. Wieczorem zaś zasiądźmy wspólnie do Wigilijnej Wieczerzy i pamiętajmy o zwyczajach, które należy zachować: odczytanie fragmentu Ewangelii o Bożym Narodzeniu, połamanie się opłatkiem, modlitwa przy stole i wspólne śpiewanie kolęd. Pamiętajmy też o potrzebie wzajemnego wybaczenia krzywd i pojednania się w naszych domach i w sąsiedztwie.

3. W wtorek przypada Uroczystość Narodzenia Pańskiego, a w środę (26 grudnia) wspomnienie św. Szczepana (drugi dzień świąt). Msze Święte w te dni odprawiane będą według porządku niedzielnego (7:30; 10:00; 11:30; 13:00 i 17:00 oraz w Tomkowicach o godz. 9:00).

4. W środę po każdej Mszy Świętej zostanie przeprowadzona zbiórka ofiar do puszek na rzecz Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Świdnickiej.

5. W czwartek (27 grudnia) rozpoczniemy wizytę duszpasterską w domach naszych Parafian – zwaną kolędą. Szczegółowy program otrzymaliśmy wraz z opłatkami, jest on również dostępny na stronie internetowej oraz w gablocie parafialnej.

6. Podczas wizyty duszpasterskie Msze Święte w bazylice będę sprawowane według następującego porządku:

 • od poniedziałku do piątku o godzinie 6:30 i 15:00;
 • w soboty o godzinie 6:30 i 17:00;
 • w niedzielę według stałego porządku (w niedzielę nie ma wizyty duszpasterskiej);
 • w trakcie wizyty duszpasterskiej nie ma Mszy Świętej w piątki o godz. 15:00 w kościele św. Barbary.

7. W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna będzie w czwartek od godziny 15:30 do 16:30.

8. W przyszłą niedzielę przypada Święto Świętej Rodziny z Nazaretu: Jezusa, Maryi i Józefa. Tego dnia:

 • podczas Mszy Świętej o godz. 10:00 odnowienie przyrzeczeń małżeńskich;
 • o godz. 14:30 spotkanie opłatkowe Matek i Ojców Żywego Różańca, Bractwa Św. Józefa oraz Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej w domu parafialnym;
 • o godz. 18:00 spotkanie opłatkowe Duszpasterskiej Rady Parafialnej w domu parafialnym.

9. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy Świętej zostanie przeprowadzona zbiórka ofiar do puszek na rzecz specjalistycznych poradni rodzinnych prowadzonych przez diecezję świdnicką.

10. Osoby udające się na pielgrzymkę do Ziemi Świętej, w marcu przyszłego roku, prosimy o dokonanie wpłat do 10 stycznia 2019.

11.Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Są nowe numery Niedzieli, Gościa Niedzielnego i Małego Gościa Niedzielnego. Do nabycia również dewocjonalia, kalendarze, świece bożonarodzeniowe oraz świece CARITAS jako Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom (duże świece – 12 złotych, małe świece 5 złotych).

12. Pragniemy podziękować wszystkim, którzy swoją posługą i konkretnym działaniem włączyli się w przygotowanie dekoracji bożonarodzeniowych w bazylice oraz Panią, które pomogły w porządkach. W sposób szczególny pragniemy podziękować Bractwu Świętego Józefa za ustawienie i ubranie choinek oraz duszpasterstwu młodzieży za przygotowanie tegorocznej szopki w bazylice. Bóg zapłać wszystkim, którzy na wielu odcinkach i w różny sposób uczestniczyli w przygotowaniach, czy to poprzez czuwanie adwentowe na roratach, uczestnictwo w rekolekcjach adwentowych czy pomagając przy pracach w bazylice.

13.W poniedziałek, 31 grudnia, kończymy Rok 2018. Chcemy dziękować Bogu za wszelkie dobro, jakie było naszym udziałem w kończącym się roku:

 • o godzinie 16:30 nabożeństwo dziękczynno – błagalne;
 • o godzinie 17:00 Eucharystia dziękczynna za Rok Bożej Opieki nad naszą wspólnotą parafialną z prośbą o Boże błogosławieństwo w roku 2019.

Msze Święte

NIEDZIELE I ŚWIĘTA

7.30 | 10.00 | 11.30,
13.00 | 17.00

9.00 - kościół w Tomkowicach


W miesiącach lipiec-sierpień: 

nie ma Mszy św. o godz. 13.00

W miesiącach czerwiec-sierpień:

dodatkowa Msza św. o godz. 21.00

 


 PONIEDZIAŁEK - SOBOTA

6.30 | 18.00

(w okresie zimowym o 17.00

Kancelaria

PONIEDZIAŁEK I ŚRODA

16.00-17.30

(w okresie zimowym 
w godz. 15.00-16.30) 

SOBOTA

8.00-9.00

(z wyjątkiem I. sobót miesiąca) 

Wirtualny Spacer po Bazylice w Strzegomiu

kragbutton

Projekt i realizacja: Agencja Reklamowa Inter Promotion | © Rzymskokatolicka Parafia pw. Św. App. Piotra i Pawła w Strzegomiu 2012

Ta strona internetowa wykorzystuje cookies w celu zarządzania uwierzytelnianiem, nawigacją oraz innymi funkcjami. Korzystając z naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na umieszczanie plików cookie na swoim urządzeniu. Aby dowiedzieć się więcej na temat używanych plików cookie i jak je usunąć, zobacz naszą politykę cookies.

  Akceptuję pliki cookies z tej strony.