Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne | 27.01.2019

1. W dzisiejszą niedzielę po, każdej Mszy Świętej zostanie przeprowadzona zbiórka ofiar do puszek na potrzeby kościoła katedralnego.

2. Dobiega końca wizyta duszpasterska w domach naszych Parafian – zwana kolędą. W dniu dzisiejszym od godz. 14:00 odwiedzimy mieszkańców ulicy Górniczej, Konopnickiej, Milenijnej, Kopalnianej i Malinowej. W poniedziałek, 28 stycznia odwiedzimy mieszkańców ulicy Źródlanej. Rodziny, które z różnych powodów nie mogą przyjąć księdza w wyznaczonym terminie, mogą to uczynić jutro, 28 stycznia (tzw. wolne zgłoszenia), jak także przez cały rok. Wystarczy, że zgłoszą chęć takiej wizyty w zakrystii lub w kancelarii parafialnej i wtedy wspólnie wyznaczymy dogodny termin takiej wizyty.

3. Msze Święte w tym tygodniu będę sprawowane w bazylice
wg następującego porządku:

  • od poniedziałku do czwartku 6:30 i 15:00;
  • od piątku (1 lutego) o godz. 6:30 i 17:00.

4. Od 1 lutego powracamy do sprawowania Mszy Świętych w piątki o godz. 15:00 w kościele św. Barbary.

5. W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna będzie we wtorek i środę od godziny 15:30 do 16:30.

6. W środę w naszej diecezji przypada święto Rocznicy Poświęcenia Kościoła Katedralnego.

7. W sobotę, 2 lutego, przypada Święto Ofiarowania Pańskiego, tradycyjnie zwane Świętem Matki Bożej Gromnicznej. Podczas każdej Mszy dokonamy obrzędu błogosławienia świec gromnicznych. W tym dniu będą zbierane ofiary do puszek na potrzeby zakonów klauzurowych. Prosimy Matki Różańcowe o zorganizowanie tej zbiórki. Porządek Mszy Świętych w bazylice będzie następujący: godz. 06:30, 09:00 i 17:00. Msza Święta w Tomkowicach o godz. 15:30.

8. W sobotę, na Mszę Świętą wieczorną o godz. 17:00 zapraszamy dzieci, które w tym roku przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej wraz Rodzicami, ponieważ nastąpi wręczenie świec, jako kolejny punkt w formacji przygotowującej do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej.

9. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca.

10. W piątek od godz. 16:00 do 17:00 w bazylice Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi świętej .

11. W sobotę o godz. 8:00 w bazylice różaniec wynagradzający za grzechy i zniewagi, po nim o godz. 9:00 Msza Święta i zmiana Tajemnic Żywego Różańca.

12. W tym tygodniu odwiedzimy chorych:

  • ks. Proboszcz – w piątek (Granica, Tomkowice, Graby);
  • ks. Krzysztof – w piątek;
  • ks. Kamil – odwiedzi swoich chorych w przyszłym tygodniu.

13. W przyszłą niedzielę z racji pierwszej niedzieli miesiąca po wieczornej Mszy Świętej nabożeństwo Eucharystyczne z indywidualnym błogosławieństwem.

14. Duszpasterska Rada Parafialna organizuje karnawałowy Bal Charytatywny, który odbędzie się w sobotę 23 lutego o godzinie 19:00 w restauracji „pod Rumakiem”. Zapisy u pani Jolanty Wawrzyniak i w restauracji „pod Rumakiem”. Koszt 130 zł od osoby.

15. Nasza parafia od 29 kwietnia do 06 maja br. organizuję pielgrzymkę na Maltę – wyspę św. Pawła. Program pielgrzymki dostępny jest w stojakach przy wyjściach z bazyliki. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z Ks. Krzysztofem (zapisy i wpłata I raty do 27 stycznia). Osoby, które się zapisały wcześniej prosimy o dokonanie II wpłaty.

16. W dniu 3 lutego br. (niedziela) o godz. 18:30 w domu parafialnym odbędzie się spotkanie organizacyjne dla osób udających się w marcu na pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Osoby te prosimy o przyniesienia ksera paszportu – strona
ze zdjęciem (wymógł formalny, przy przekroczeniu granicy z Jordanią).

17. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Są nowe numery Niedzieli i Gościa Niedzielnego (dodatek film na płycie DVD Bóg nie umarł II). W agendzie parafialnej do nabycia także: gromnice, świece do chrztu, modlitewniki
i dewocjonalia.

Msze Święte

NIEDZIELE I ŚWIĘTA

7.30 | 10.00 | 11.30,
13.00 | 17.00

9.00 - kościół w Tomkowicach


W miesiącach lipiec-sierpień: 

nie ma Mszy św. o godz. 13.00

W miesiącach czerwiec-sierpień:

dodatkowa Msza św. o godz. 21.00

 


 PONIEDZIAŁEK - SOBOTA

6.30 | 18.00

(w okresie zimowym o 17.00

Kancelaria

PONIEDZIAŁEK I ŚRODA

16.00-17.30

(w okresie zimowym 
w godz. 15.00-16.30) 

SOBOTA

8.00-9.00

(z wyjątkiem I. sobót miesiąca) 

Wirtualny Spacer po Bazylice w Strzegomiu

kragbutton

Projekt i realizacja: Agencja Reklamowa Inter Promotion | © Rzymskokatolicka Parafia pw. Św. App. Piotra i Pawła w Strzegomiu 2012

Ta strona internetowa wykorzystuje cookies w celu zarządzania uwierzytelnianiem, nawigacją oraz innymi funkcjami. Korzystając z naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na umieszczanie plików cookie na swoim urządzeniu. Aby dowiedzieć się więcej na temat używanych plików cookie i jak je usunąć, zobacz naszą politykę cookies.

  Akceptuję pliki cookies z tej strony.