Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne | 03.02.2019

1.         Dzisiaj przeżywamy pierwszą niedzielę miesiąca. Po Mszy Świętej o godz. 17:00 wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu z indywidualnym błogosławieństwem.

2.         W dzisiejszą niedzielę o godz. 18:30 w domu parafialnym odbędzie się spotkanie organizacyjne dla osób udających się w marcu na pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Osoby te prosimy o przyniesienia ksera paszportu – strona ze zdjęciem (wymógł formalny, przy przekroczeniu granicy z Jordanią).

3.         W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Tego dnia od godz. 12:00 do 13:00 w kościele św. Barbary modlitwa o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Spotkanie Towarzystwa Przyjaciół WSD o godz. 16:00, nabożeństwo powołaniowe z Adoracją Najświętszego Sakramentu o godz. 16:30.

4.         Ks. Kamil w piątek odwiedzi swoich chorych z posługą sakramentalną.

5.         W sobotę zapraszamy na Jerycho Różańcowe, które rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 06:30 w kościele św. Barbary. Stąd w sobotę nie będzie Mszy porannej w Bazylice.

6.         Po zmianach spowodowanych wizytą kolędową powracamy do stałego programu funkcjonowania kancelarii parafialnej:

  • w poniedziałek i środę od godz. 15:00 do 16:30;
  • w sobotę od godz. 8:00 do 9:00 (oprócz pierwszej soboty miesiąca).

7.         Duszpasterska Rada Parafialna organizuje karnawałowy Bal Charytatywny, który odbędzie się w sobotę 23 lutego o godzinie 19:00 w restauracji „pod Rumakiem”. Zapisy u pani Jolanty Wawrzyniak i w restauracji „pod Rumakiem”. Koszt 130 zł od osoby.

8.         Nasza parafia we wrześniu tego roku organizuję pielgrzymkę Śladami Polskości na Ukrainę. W programie m.in. Lwów, Kamieniec Podolski. Bliższe informację na ulotkach, które znajdują się w stojakach przy wyjściach z bazyliki. Spotkanie dla osób zainteresowanych wyjazdem odbędzie się w niedzielę 17 lutego o godz. 16:00 w domu parafialnym.

9.         Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym Diecezji Świdnickiej zapraszają wszystkie Panie 9 marca do Strzegomskiego Centrum Kultury na konferencja pod hasłem „Córka Króla”. W planie konferencji m.in.: wykłady, modlitwa uwielbienia, panel dyskusyjny z udziałem zaproszonych gości. Dodatkowe informacje znajdują się na plakatach przy wyjściach z bazyliki.

10.       Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Są nowe numery Niedzieli i Gościa Niedzielnego. W agendzie parafialnej do nabycia także: świece do chrztu, modlitewniki i dewocjonalia.

 

Zakończyliśmy wizytę duszpasterską w domach naszych parafian. Jako duszpasterze pragniemy wam drodzy podziękować za miłe przyjęcie w waszych domach, za modlitewną atmosferę i przeprowadzone rozmowy. Dziękujemy za otwarte drzwi i serca. Niestety ok. 1/3 rodzin z naszej parafii nie przyjęła księdza po kolędzie, a znaczna część tych rodzin rezygnuje z tego spotkania już od wielu lat. Jest to dla nas kapłanów przykre, ale zarówno motywujące do jeszcze większej pracy na rzecz pogłębiania i umacniania wiary.

Pragniemy poinformować, że na 4009 katolickich rodzin zamieszkujących naszą parafię odwiedziliśmy 2692 rodziny (67,1%), 257 rodzin nie życzyło sobie odwiedził kapłana (6,4%), a 1083 rodziny były nieobecne lub nie otworzyło drzwi swoich mieszkań (26,5%).

Przy tej okazji pragniemy również podziękować za ofiary składane podczas kolędy. Dziękuję również, za ofiary na cele inwestycyjne. Pamiętajmy moi Drodzy, że bazylika, wszystkie budynki parafialne, to nie jest własność księdza, ale całej wspólnoty parafialnej i tej wspólnocie służą. Bądźmy odpowiedzialni, za tę wspólnotę zarówno pod względem duchowym, jak i materialnym. Dlatego prosimy o odpowiedzialność za to wspólne dobro, któremu na imię parafia i w miarę możliwości prosimy o wpłacanie ofiar na cele inwestycyjne parafii. Specjalne koperty są wyłożone w stojakach przy wyjściu z bazyliki oraz otrzymaliśmy je podczas wizyty kolędowej.

Jeszcze raz pragniemy podziękować wszystkim za dobroć i otwartość waszych serc i domów, i jako kapłani zapewniamy was o naszej modlitewnej pamięci. Bóg zapłać!

 

Msze Święte

NIEDZIELE I ŚWIĘTA

7.30 | 10.00 | 11.30,
13.00 | 17.00

9.00 - kościół w Tomkowicach


W miesiącach lipiec-sierpień: 

nie ma Mszy św. o godz. 13.00

W miesiącach czerwiec-sierpień:

dodatkowa Msza św. o godz. 21.00

 


 PONIEDZIAŁEK - SOBOTA

6.30 | 18.00

(w okresie zimowym o 17.00

Kancelaria

PONIEDZIAŁEK I ŚRODA

16.00-17.30

(w okresie zimowym 
w godz. 15.00-16.30) 

SOBOTA

8.00-9.00

(z wyjątkiem I. sobót miesiąca) 

Wirtualny Spacer po Bazylice w Strzegomiu

kragbutton

Projekt i realizacja: Agencja Reklamowa Inter Promotion | © Rzymskokatolicka Parafia pw. Św. App. Piotra i Pawła w Strzegomiu 2012

Ta strona internetowa wykorzystuje cookies w celu zarządzania uwierzytelnianiem, nawigacją oraz innymi funkcjami. Korzystając z naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na umieszczanie plików cookie na swoim urządzeniu. Aby dowiedzieć się więcej na temat używanych plików cookie i jak je usunąć, zobacz naszą politykę cookies.

  Akceptuję pliki cookies z tej strony.