Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne | 17.02.2019

1. W poniedziałek, 18 lutego w Wyższym Seminarium Duchownym Diecezji Świdnickiej w Świdnicy (pl. Wojska Polskiego 2), odbędzie się kolejne spotkanie w ramach programu „Drogami Wiary i Rozumu”. Wykład pt.: Czy są dowody na zmartwychwstanie Jezusa?, wygłosi ks. prof. Dr hab. Bogdan Ferdek. Spotkanie jest dla wszystkich, którzy pragną pogłębić i zrozumieć prawdy naszej wiary (wstęp wolny).

2. W piątek, 22 lutego, o godz. 18:00 w kościele pw. św. Barbary odbędzie się Adorację Najświętszego Sakramentu  Jezus, Ojciec Miłosierdzia. Adorację przygotowała i poprowadzi młodzież działająca w naszej parafii w ramach duszpasterstwa młodzieży. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych na wspólną modlitwę.

3. Zbiórka dla ministrantów i kandydatów na ministrantów w czwartek o godz. 16:00 w bazylice.

4. W piątek o godz. 16:00 odbędzie się próba scholii parafialnej. Zapraszamy dzieci i młodzież, którzy chcieliby podzielić się swoim talentem śpiewając Bogu na chwałę. Spotkanie odbędzie się w domu parafialnym.

5. Ks. Kamil pragnie zaprosić wszystkich do pogłębiania swojej wiedzy biblijnej, poprzez wspólne rozważanie Pisma Świętego. Spotkanie Kręgu Biblijnego w piątek o godz. 18:00 w domu parafialnym.

6. Duszpasterska Rada Parafialna organizuje karnawałowy Bal Charytatywny, który odbędzie się w sobotę 23 lutego o godzinie 19:00 w restauracji „pod Rumakiem”. Zapisy u pani Jolanty Wawrzyniak 
i w restauracji „pod Rumakiem”. Koszt 130 zł od osoby.

7. Nasza parafia we wrześniu tego roku organizuję pielgrzymkę Śladami Polskości na Ukrainę. W programie m.in. Lwów, Kamieniec Podolski. Bliższe informację na ulotkach, które znajdują się w stojakach przy wyjściach z bazyliki oraz na stronie internetowej parafii (w zakładce aktualności). Spotkanie dla osób zainteresowanych wyjazdem odbędzie się w dzisiejszą niedzielę, 17 lutego, o godz. 16:00 w domu parafialnym.

8.Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Są nowe numery Niedzieli i Gościa Niedzielnego. W agendzie parafialnej do nabycia także: świece do chrztu, modlitewniki i dewocjonalia.

9.Zapowiedzi przedślubne: 

zapowiedź pierwsza: Krzysztof CHRZĄSTOWSKI i Ewa WOLSKA oboje ze Strzegomia

 

 

 

KOMUNIKAT

 

Drodzy Diecezjanie,

 

Dzielę się w Wami informacją jaką otrzymałem od Caritas Diecezji Świdnickiej, która koordynuje prace związane z powstaniem 
i uruchomieniem Domu Samotnej Matki w Pieszycach. Przypomnę, że na ten cel, przed miesiącem, w niedzielę 13 stycznia br. została przeprowadzona w całej diecezji zbiórka do puszek.  Zebraliśmy  kwotę: 123 020 zł.

 

Dziękuję wszystkim osobom, które włączyły się poprzez swoją ofiarę 
w dzieło powstawania w naszej Diecezji Domu Samotnej Matki. Wyrażam staropolskie Bóg zapłać za wasze modlitwy i ofiary pieniężne, 
bez których realizacja tego zadania byłaby niemożliwa.

 

Dziękuję za zaangażowanie Księżom Proboszczom a przede wszystkim za zrozumienie i pomoc wszystkim darczyńcom. Zapewniam o modlitwie w intencji wszystkich ofiarodawców i dobroczyńców. Polecam wszystkich opiece Bożej Matki, Maryi

Z całego serca błogosławię + Ignacy Dec, Biskup Świdnicki

Msze Święte

NIEDZIELE I ŚWIĘTA

7.30 | 10.00 | 11.30,
13.00 | 17.00

9.00 - kościół w Tomkowicach


W miesiącach lipiec-sierpień: 

nie ma Mszy św. o godz. 13.00

W miesiącach czerwiec-sierpień:

dodatkowa Msza św. o godz. 21.00

 


 PONIEDZIAŁEK - SOBOTA

6.30 | 18.00

(w okresie zimowym o 17.00

Kancelaria

PONIEDZIAŁEK I ŚRODA

16.00-17.30

(w okresie zimowym 
w godz. 15.00-16.30) 

SOBOTA

8.00-9.00

(z wyjątkiem I. sobót miesiąca) 

Wirtualny Spacer po Bazylice w Strzegomiu

kragbutton

Projekt i realizacja: Agencja Reklamowa Inter Promotion | © Rzymskokatolicka Parafia pw. Św. App. Piotra i Pawła w Strzegomiu 2012

Ta strona internetowa wykorzystuje cookies w celu zarządzania uwierzytelnianiem, nawigacją oraz innymi funkcjami. Korzystając z naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na umieszczanie plików cookie na swoim urządzeniu. Aby dowiedzieć się więcej na temat używanych plików cookie i jak je usunąć, zobacz naszą politykę cookies.

  Akceptuję pliki cookies z tej strony.