Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne | 31.03.2019

1. W dniu dzisiejszym duszpasterstwo młodzieży przeprowadza kiermasz Wielkanocny po zakończeniu każdej Mszy Świętej. Do nabycia będą m.in.: ozdoby wielkanocne, dewocjonalia, magnesy i kubki z aplikacjami religijnymi oraz ciasto. Dochód z kiermaszu zostanie przeznaczony na dofinansowanie pielgrzymki młodzieży do Rzymu w trakcie wakacji. 
2. W związku ze zmianą czasu z zimowego na letni od jutra (poniedziałku) wieczorne Msze Święte w tygodniu odprawiane będą o godz. 18:00. Kancelaria parafialna czynna będzie w poniedziałki i środy od godz. 16:00 do 17:30 oraz w soboty od 8:00 do 9:00 (poza I sobotami miesiąca). 
3. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych.
4. W niedzielę o godz. 16:15 zapraszamy na Gorzkie Żale. Tradycyjnie zbieramy ofiary na kwiaty i dekoracje do Bożego Grobu.
5. W piątek zapraszamy na Drogę Krzyżową. W Bazylice o godz. 09:00 i 17:15. 
Podczas Drogi Krzyżowej możliwość złożenia jałmużny wielkopostnej przeznaczonej dla ubogich.
6. Za udział w nabożeństwach drogi krzyżowej i gorzkich żali możemy uzyskać odpust zupełny.
7. Duszpasterstwo Młodzieży, działające przy naszej parafii, pragnie zaprosić wszystkich parafian i mieszkańców Strzegomia na nabożeństwo adoracji Krzyża Świętego, które odbędzie się w najbliższy piątek, 5 kwietnia o godz. 18:45 w bazylice. Młodzież gimnazjalna oraz klas VI, VII i VIII szkoły podstawowej uczestniczy w nabożeństwie w ramach spotkań formacyjnych przygotowujących do przyjęcia sakramentubierzmowania.
8. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca
9. W czwartek od godz. 12:00 do 13:00 w kościele św. Barbary modlitwa o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. O godz. 17:00 spotkanie Towarzystwa Przyjaciół WSD w domu parafialnym, a następnie o godz. 17:30 nabożeństwo powołaniowe w bazylice.
10. W piątek od godz. 17:00 do 18:00 okazja do skorzystania z sakramentu spowiedzi świętej. 
11. W sobotę o godz. 8:00 w bazylice różaniec wynagradzający za grzechy 
i zniewagi, po nim o godz. 9:00 Msza Święta i zmiana Tajemnic Żywego Różańca.
12. W tym tygodniu odwiedzimy chorych:
❖ ks. Proboszcz – w piątek;
❖ ks. Krzysztof – w piątek; 
❖ ks. Kamil –w sobotę.
13. W przyszłą niedzielę z racji pierwszej niedzieli miesiąca po wieczornej Mszy Świętej nabożeństwo Eucharystyczne z indywidualnym błogosławieństwem
14. Pragniemy poinformować, że szkolne rekolekcje wielkopostne odbędą się w naszej parafii w dniach od 3 do 5 marca, a rekolekcje parafialne w dniach od 11 do 14 kwietnia. Rekolekcje szkolne poprowadzi Arkadiusz Arkadio Zbozień oraz Ks. dr Paweł Kilmnik, natomiast rekolekcje parafialne poprowadzi Ks. dr Michał Klementowicz, wykładowca homiletyki na Katolickim Uniwersytecie Lubelskimjuż teraz otoczmy ich naszą modlitwą. Plany rekolekcji parafialnych oraz Triduum Paschalnego i spowiedzi świątecznej rozdawane będą dzisiaj przy wyjściu z bazyliki, dostępne są także w stojakach przy wyjściach.
15. W piątek, 26 kwietnia br. odbędzie się V Diecezjalna Pielgrzymka do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia i Św. Jana Pawła II w Krakowie-Łagiewnikach. Organizowany jest wyjazd z naszej parafii. Koszt 60 zł, płatne przy zapisywaniu w zakrystii. 
16. Nasza parafia we wrześniu tego roku organizuję pielgrzymkę Śladami Polskości na Ukrainę. W programie m.in. Lwów, Kamieniec Podolski. Bliższe informację na ulotkach, które znajdują się w stojakach przy wyjściach z bazyliki oraz na stronie internetowej parafii (w zakładce aktualności). Osoby zainteresowane pielgrzymką prosimy o kontakt z Ks. Krzysztofem. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. 
17. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Są nowe numery Niedzieli, Gościa Niedzielnego Małego Gościa Niedzielnego. W agendzie parafialnej do nabycia także dewocjonalia, modlitewniki, świece do chrztu, kartki i świece wielkanocne Caritas oraz palmy. 

 

 

 

Zaproszenie Biskupa Świdnickiego do udziału we Mszy Św. "
papieskiej"  w Wałbrzychu, 6 IV 2019 r.

Drodzy bracia kapłani, umiłowani mieszkańcy diecezji świdnickiej!

            Po raz piętnasty w w Wałbrzychu, w największym mieście naszej diecezji, będziemy uroczyście obchodzić rocznicę odejścia św. Jana Pawła II do wieczności. Ciesząc jego wyniesieniem do chwały ołtarzy potrzebujemy nadal wracać do wspaniałego dziedzictwa, które nam pozostawił wielki Polak i zarazem wielki Pasterz Kościoła powszechnego. Trzeba nam za jego wstawiennictwem prosić o wierność nauce Jezusa Chrystusa, którą On, nasz Zbawiciel zostawił w swoim Kościele. W tym roku chcemy sobie przypomnieć, że nasz wielki Papież był wielkim orędownikiem pokoju. Uczył nas go budować na prawdzie, na miłości rodzinnej i społecznej. Pamiętamy jego słowa wypowiedziane w Warszawie na początku drugiej pielgrzymki do Ojczyzny, 16 czerwca 1983 r., gdy nasz ojczysty dom był skrępowany rygorami stanu wojennego. Słowa te brzmiały: „Pokój Tobie, Polsko! Ojczyzno moja! Pokój Tobie!”. Słowa te są nadal aktualne, są dla nas życzeniem, ale i zobowiązaniem.

           Zapraszam wszystkich mieszkańców diecezji świdnickiej a przede wszystkim drogich Wałbrzyszan do licznego udziału w transmitowanej przez Telewizję Trwam i Radio Maryja  Eucharystii z racji 14. rocznicy śmierci naszego Papieża. Msza Św. będzie sprawowana na stadionie na Białym Kamieniu w Wałbrzychu, w sobotę 6 kwietnia, o godz. 15.00. Będzie jej przewodniczył i homilię wygłosi Jego Eminencja, ksiądz kardynał Stanisław Dziwisz, najbliższy świadek świętości św. Jana Pawła II.

W roku piętnastolecia istnienia naszej diecezji będziemy dziękować Panu Bogu za Jego łaskawość dla nas i wypraszać Jego błogosławieństwo dla diecezji, dla miasta Wałbrzycha, dla Ojczyzny, Europy i świata.

W nadziei na liczny nasz udział w tym wyjątkowym w skali Polski i świata, modlitewnym spotkaniu z serca błogosławię.

Wasz Biskup

+ Ignacy Dec

 

Organizujemy wyjazd z naszej parafii. Zapisy w zakrystii. 

Wyjazd w sobotę o godz. 13:45.

Msze Święte

NIEDZIELE I ŚWIĘTA

7.30 | 10.00 | 11.30,
13.00 | 17.00

9.00 - kościół w Tomkowicach


W miesiącach lipiec-sierpień: 

nie ma Mszy św. o godz. 13.00

W miesiącach czerwiec-sierpień:

dodatkowa Msza św. o godz. 21.00

 


 PONIEDZIAŁEK - SOBOTA

6.30 | 18.00

(w okresie zimowym o 17.00

Kancelaria

PONIEDZIAŁEK I ŚRODA

16.00-17.30

(w okresie zimowym 
w godz. 15.00-16.30) 

SOBOTA

8.00-9.00

(z wyjątkiem I. sobót miesiąca) 

Wirtualny Spacer po Bazylice w Strzegomiu

kragbutton

Projekt i realizacja: Agencja Reklamowa Inter Promotion | © Rzymskokatolicka Parafia pw. Św. App. Piotra i Pawła w Strzegomiu 2012

Ta strona internetowa wykorzystuje cookies w celu zarządzania uwierzytelnianiem, nawigacją oraz innymi funkcjami. Korzystając z naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na umieszczanie plików cookie na swoim urządzeniu. Aby dowiedzieć się więcej na temat używanych plików cookie i jak je usunąć, zobacz naszą politykę cookies.

  Akceptuję pliki cookies z tej strony.