Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne | 21.04.2019 | Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

Drodzy Parafianie, Czcigodni Goście naszej wspólnoty parafialnej!

Święta Zmartwychwstania Pańskiego to czas przeżywania najważniejszej prawdy naszej wiary w Chrystusa. 

Życzymy, by ten czas odnowił naszą przyjaźń z Jezusem i ożywił nasze pragnienie wiernego podążania za Nim, byśmy mogli stać się Jego przykładnymi uczniami i godnymi naśladowcami, potrafiącymi czynić dobro na ziemi.

Niech radość ze zwycięstwa Chrystusa nad śmiercią, grzechem i szatanem pomaga nam patrzeć z innej perspektywy na codzienne zmagania
z rzeczywistością i odkrywać sens wszystkiego, co nas spotyka.

Życzymy błogosławionych, pełnych radości i pokoju, przeżytych w rodzinnej atmosferze miłości Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. 

Duszpasterze Parafii

 

1. Podczas Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego Msze Święte w naszej Parafii odprawiamy o godz. 6.00, (9.00 w Tomkowicach), 10.00, 11.30, 13.00, 17.00.

2. W Poniedziałek Wielkanocny – drugi Dzień Świąt. Msze Święte będą odprawiane jak w niedziele. Jutro zbiórka ofiar do puszek na rzecz Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu i Seminarium Duchownego Diecezji Świdnickiej. 

3. Do najbliższej niedzieli, która będzie Niedzielą Miłosierdzia Bożego trwa Oktawa Wielkanocna. Dni Oktawy to jedna wielka niedziela, dlatego w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4. Pragniemy podziękować wszystkim, dzięki którym mogliśmy w modlitewnym skupieniu przeżyć czas Świętego Triduum Paschalnego, a którzy na różnych płaszczyznach włączyli się w pomoc w przygotowaniu dekoracji oraz w oprawę liturgiczną tych dni:

Dziękujemy:

ϖ Liturgicznej Służbie Ołtarza: Nadzwyczajnym Szafarzą Komunii Świętej, Ceremoniarzom, Lektorom, Ministrantom i Kandydatom – za asysty liturgiczne;

ϖ Bractwu Świętego Józefa – za pomoc w liturgiach tych dni;

ϖ Chórowi Św. Łukasza – za oprawę muzyczną;

ϖ Duszpasterstwu Młodzieży – za przygotowanie kaplicy adoracji;

ϖ Bartkowi i Angelice – za przygotowanie Bożego grobu;

ϖ Strażakom, Bractwu Joannitów, Harcerzom – za pełnienie straży przy Bożym grobie;

ϖ Pracownikom Parafii: p. Józefie, s. Brygidzie, p. Marii, p. Józefowi, p. Piotrowi

ϖ Fundatorom nowych ornatów (dk. Radosław Mielczarek, Gmina Strzegom, ananimowi ofiarodawcy), baldachimu z drzewcami (anonimowi ofiarodawcy) oraz figury do Bożego grobu (Państwu Matyszkiewicz, Państwu Borys, Państwu Krzywda).

Msze Święte

NIEDZIELE I ŚWIĘTA

7.30 | 10.00 | 11.30,
13.00 | 17.00

9.00 - kościół w Tomkowicach


W miesiącach lipiec-sierpień: 

nie ma Mszy św. o godz. 13.00

W miesiącach czerwiec-sierpień:

dodatkowa Msza św. o godz. 21.00

 


 PONIEDZIAŁEK - SOBOTA

6.30 | 18.00

(w okresie zimowym o 17.00

Kancelaria

PONIEDZIAŁEK I ŚRODA

16.00-17.30

(w okresie zimowym 
w godz. 15.00-16.30) 

SOBOTA

8.00-9.00

(z wyjątkiem I. sobót miesiąca) 

Wirtualny Spacer po Bazylice w Strzegomiu

kragbutton

Projekt i realizacja: Agencja Reklamowa Inter Promotion | © Rzymskokatolicka Parafia pw. Św. App. Piotra i Pawła w Strzegomiu 2012

Ta strona internetowa wykorzystuje cookies w celu zarządzania uwierzytelnianiem, nawigacją oraz innymi funkcjami. Korzystając z naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na umieszczanie plików cookie na swoim urządzeniu. Aby dowiedzieć się więcej na temat używanych plików cookie i jak je usunąć, zobacz naszą politykę cookies.

  Akceptuję pliki cookies z tej strony.