Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne | 22.04.2019 | Poniedziałek Wielkanocny

1.Dziś Poniedziałek Wielkanocny – drugi Dzień Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Msze Święte będą odprawiane jak w niedziele. Zbiórka ofiar do puszek na rzecz Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu i Seminarium Duchownego Diecezji Świdnickiej.

2.Do najbliższej niedzieli, która będzie Niedzielą Miłosierdzia Bożego trwa Oktawa Wielkanocna. Dni Oktawy to jedna wielka niedziela, dlatego w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

3.W czwartek przypada patronalne święto Ks. Proboszcza. Pamiętajmy o dostojnym solenizancie w naszych osobistych i wspólnotowych modlitwach.

4.W piątek odbędzie się V diecezjalna pielgrzymka do Krakowa - Łagiewnik. Nasza parafia organizuje wyjazd na to wydarzenie. Są jeszcze 3 wolne miejsca, koszt 60 zł, zapisy w zakrystii. Wyjazd w piątek o godz. 5:00 z przystanku przy Szkole Podstawowej nr 4 (naprzeciwko stacji Orlen).

5.W niedzielę przypada Święto Miłosierdzia Bożego, jest to także patronalne święto Caritas. Tego dnia, jak co roku, w wszystkich kościołach naszej diecezji przeprowadzona zostanie zbiórka do puszek na działalność charytatywną Caritas Diecezji Świdnickiej, która z zebranych środków pieniężnych prowadzi: jadłodajnie, Niepubliczną Szkołę Katolicką, warsztaty terapii zajęciowej, świetlice środowiskowe dla dzieci jak również organizuje wypoczynek dla dzieci z polski i dawnych Kresów. W tym roku ofiary
ze zbiórki zostaną w całości przeznaczone na Dom Samotnej Matki w Pieszycach.

6.W niedzielę 28 kwietnia odbędzie się wielkanocny koncert charytatywny Polska Pomaga. Wydarzenie będzie transmitowane na żywo o godz. 20:05 przez TVP 2 oraz radiową Dwójkę. Jest to inicjatywa Caritas Polska, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Polskiej Opery Królewskiej, Łazienek Królewskich, Telewizji Polskiej i Polskiego Radia. Koncert ma być podziękowaniem dla polskich darczyńców za ich wytrwałe angażowanie się w dzieła pomocy Caritas w kraju i na całym świecie.

7.Nasza parafia we wrześniu tego roku organizuję pielgrzymkę Śladami Polskości na Ukrainę (w programie m.in. Lwów, Kamieniec Podolski) oraz w lutym 2020 roku pielgrzymkę do Ziemi Świętej i Jordanii. Bliższe informację na ulotkach, które znajdują się w stojakach przy wyjściach z bazyliki, w gablocie oraz na stronie internetowej parafii (w zakładce aktualności). Osoby zainteresowane pielgrzymkami prosimy o kontakt z Ks. Krzysztofem.

8.Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Są nowe numery Niedzieli, Gościa Niedzielnego i Małego Gościa Niedzielnego. W agendzie parafialnej do nabycia także dewocjonalia, modlitewniki, świece do chrztu.

Msze Święte

NIEDZIELE I ŚWIĘTA

7.30 | 10.00 | 11.30,
13.00 | 17.00

9.00 - kościół w Tomkowicach


W miesiącach lipiec-sierpień: 

nie ma Mszy św. o godz. 13.00

W miesiącach czerwiec-sierpień:

dodatkowa Msza św. o godz. 21.00

 


 PONIEDZIAŁEK - SOBOTA

6.30 | 18.00

(w okresie zimowym o 17.00

Kancelaria

PONIEDZIAŁEK I ŚRODA

16.00-17.30

(w okresie zimowym 
w godz. 15.00-16.30) 

SOBOTA

8.00-9.00

(z wyjątkiem I. sobót miesiąca) 

Wirtualny Spacer po Bazylice w Strzegomiu

kragbutton

Projekt i realizacja: Agencja Reklamowa Inter Promotion | © Rzymskokatolicka Parafia pw. Św. App. Piotra i Pawła w Strzegomiu 2012

Ta strona internetowa wykorzystuje cookies w celu zarządzania uwierzytelnianiem, nawigacją oraz innymi funkcjami. Korzystając z naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na umieszczanie plików cookie na swoim urządzeniu. Aby dowiedzieć się więcej na temat używanych plików cookie i jak je usunąć, zobacz naszą politykę cookies.

  Akceptuję pliki cookies z tej strony.