Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne | 28.04.2019

Kopia 2019.04.28 ogłoszenia

1. Dzisiaj przeżywamy Święto Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy na nabożeństwo ku czci Miłosierdzia Bożego na godz. 15:00 do bazyliki. 

2. W dzisiejszą niedzielę po, każdej Mszy Świętej zostanie przeprowadzona zbiórka ofiar do puszek na rzecz Caritas Diecezji Świdnickiej. 

3. W środę rozpoczynamy miesiąc maj, miesiąc szczególnie poświęcony Matce Bożej. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych. W dni powszednie nabożeństwa majowe pół godziny przed wieczorną Mszą Świętą czyli o godzinie 17:30, a w niedziele o godz. 16.30. 

4. W piątek przypada Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze Święte tego dnia będą sprawowane w Bazylice o godz. 7:30, 10:00, 11:30, 13:00, 17:00 i w Tomkowicach
o godz. 9:00. Nabożeństwo majowe w bazylice o godz. 16:30. Z racji przeżywanej uroczystości w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

5. W piątek odbędzie się 25. piesza pielgrzymka z Olszan do Bazyliki Strzegomskiej. Pielgrzymka rozpocznie się o godz. 11:30 w kościele parafialnym w Olszanach modlitwą różańcową i Msza Świętą. Zachęcamy do wzięcia udziału w tej pielgrzymce.

6. Burmistrz Strzegomia zaprasza na uroczystości patriotyczno-religijne z okazji 228. Rocznicy Konstytucji 3 Maja. 

Uroczystość odbędzie się w dniu 3 maja 2019 roku:

  • 10:30 - Kościół p.w. Najświętszego Zbawiciela Świata i Matki Boskiej Szkaplerznej z Góry Karmel, Msza Święta pod przewodnictwem Biskupa Pomocniczego Diecezji Świdnickiej JE Ks. Bpa Adama Bałabucha.
  • 12:00 – skwer przy pomniku 1050. rocznicy Chrztu Polski, skrzyżowanie ulic Świdnicka/Kasztelańska. Złożenie wieńców i wiązanek przed pomnikiem 1050. rocznicy Chrztu Polski i Apel Pamięci.
  • 14:00 – Piknik majowy w parku miejskim (ul. Krótka).

7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. 

8. W czwartek od godz. 12:00 do 13:00 w kościele św. Barbary modlitwa o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Nabożeństwo powołaniowe z Adoracją Najświętszego Sakramentu połączone będzie z nabożeństwem majowym o godz. 17:30. 

9. W piątek, z racji przypadającej uroczystości, w czasie każdej Mszy będzie okazja do spowiedzi świętej.

10. W sobotę o godz. 8:00 w Bazylice różaniec wynagradzający za grzechy i zniewagi, po nim o godz. 9:00 Msza św. i zmiana Tajemnic Żywego Różańca. 

11. W tym tygodniu odwiedzimy chorych:

  • ks. Proboszcz – w późniejszym terminie (termin zostanie podany w przyszłym tygodniu);
  • ks. Krzysztof – w środę (wszyscy chorzy);
  • ks. Kamil – w sobotę (wszyscy chorzy).

12. W czwartek odbędzie się pielgrzymka duchowieństwa diecezji świdnickiej do naszej Bazyliki. 

13. Nasza parafia we wrześniu tego roku organizuję pielgrzymkę Śladami Polskości na Ukrainę (w programie m.in. Lwów, Kamieniec Podolski) oraz w lutym 2020 roku pielgrzymkę do Ziemi Świętej i Jordanii. Bliższe informację na ulotkach,które znajdują się w stojakach przy wyjściach z bazyliki, w gablocie oraz na stronie internetowej parafii (w zakładce aktualności). Osoby zainteresowane pielgrzymkami prosimy o kontakt z Ks. Krzysztofem. 

14. Pragniemy poinformować, że nasi lektorzy i ceremoniarze w Diecezjalnym Turnieju Piłki Nożnej LSO zdobyli tytuł wicemistrza, zajmując 2 miejsce. Gratulujemy im osiągniętego sukcesu. 

15. Rozpoczęły się w naszej parafii nauki przedmałżeńskie. Najbliższe spotkanie dzisiaj o godz. 15:00 w domu parafialnym.

16. Nasz parafianin Jakub Zajadły w dniu wczorajszym z rąk JE Ks. Bpa Adama Bałabucha w katedrze świdnickiej przyjął święcenia diakonatu. Ogarnijmy diakona Jakuba naszą modlitewną pamięcią na jego dalszej drodze formacji ku kapłaństwu.

17. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Są nowe numery Niedzieli, Gościa Niedzielnego i Małego Gościa Niedzielnego. 

Msze Święte

NIEDZIELE I ŚWIĘTA

7.30 | 10.00 | 11.30,
13.00 | 17.00

9.00 - kościół w Tomkowicach


W miesiącach lipiec-sierpień: 

nie ma Mszy św. o godz. 13.00

W miesiącach czerwiec-sierpień:

dodatkowa Msza św. o godz. 21.00

 


 PONIEDZIAŁEK - SOBOTA

6.30 | 18.00

(w okresie zimowym o 17.00

Kancelaria

PONIEDZIAŁEK I ŚRODA

16.00-17.30

(w okresie zimowym 
w godz. 15.00-16.30) 

SOBOTA

8.00-9.00

(z wyjątkiem I. sobót miesiąca) 

Wirtualny Spacer po Bazylice w Strzegomiu

kragbutton

Projekt i realizacja: Agencja Reklamowa Inter Promotion | © Rzymskokatolicka Parafia pw. Św. App. Piotra i Pawła w Strzegomiu 2012

Ta strona internetowa wykorzystuje cookies w celu zarządzania uwierzytelnianiem, nawigacją oraz innymi funkcjami. Korzystając z naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na umieszczanie plików cookie na swoim urządzeniu. Aby dowiedzieć się więcej na temat używanych plików cookie i jak je usunąć, zobacz naszą politykę cookies.

  Akceptuję pliki cookies z tej strony.