Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne | 09.06.2019

1. Od pierwszej niedzieli czerwca do końca miesiąca sierpnia będzie odprawiana dodatkowa Msza Święta niedzielna w Bazylice o godz. 21:00.
2. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych, ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. W dni powszednie nabożeństwa czerwcowe o godzinie 17:30, a w niedziele o godzinie 16:30.
3. W poniedziałek przypada Święto NMP Matki Kościoła. Msze Święte w bazylice o godz. 6:30 i 18:00. 
4. W czwartek przypada Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Msze Święte w bazylice o godz. 6:30 i 20:00. 
5. W czwartek, 13 czerwca, zapraszamy na nabożeństwo fatimskie. Rozpocznie się ono Mszą Świętą o godz. 20:00, następnie zostanie odmówiona jedna cześć różańca przed Najświętszym Sakramentem, po czym w procesji światła przejdziemy wokół bazyliki z figurą Matki Bożej Fatimskiej. Na liturgię prosimy przynieść świece. Tego dnia nie będzie Mszy Świętej o godz. 18:00, a nabożeństwo czerwcowe sprawowane będzie po porannej Mszy Świętej. 
6. W czwartek o godz. 18:00 spotkanie formacyjno-modlitewne Koła Przyjaciół Radia Maryja w domu parafialnym. W czasie spotkania przyjmowane będą zapisy na pielgrzymkę na Jasną Górę w dniu 14 lipca br. 
7. W czwartek o godz. 18:00 w katedrze świdnickiej oraz w piątek o godz. 7:30 w sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego w Wałbrzychu będą sprawowane Msze Święte z udziałem episkopatu Polski. 
8. piątek o godz. 15:30 w bazylice próba dla kandydatów do bierzmowania (uczniowie klas III gimnazjum oraz VIII szkoły podstawowej). Obecność obowiązkowa. 
9. piątek Ks. Kamil odwiedzi chorych. 
10. Prezes i Członkowie Bractwa Rycerskiego Joannitów Strzegomskich zapraszają 
na finał turnieju rycerskiego, który odbędzie się przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 11:30 na placu przed bazyliką. Turniej rozpocznie się w sobotę na plantach miejskich (przy ul. Krótkiej). 
11. Pragniemy zaprosić wszystkich parafian 20 czerwca w Uroczystość Bożego Ciała do ogrodów przy Bazylice Strzegomskiej na 3 edycję koncertu uwielbienia „Rozpalić Serca”. Koncert rozpoczną o godz. 18: 00 prezentacje scholii parafialnych ze Strzegomia i okolic. Całość wydarzenia poprowadzi Diakonia Muzyczna Effatha 
i Chór Rozpalić Serca. Pragniemy spotkać się na wspólnym uwielbieniu Jezusa Chrystusa i na wspólnej modlitwie za nasze miasto i diecezję. 

Podczas koncertu gościć będziemy między innymi: o. Jean (czyt. żana) z Kenii wraz z prezesem Kampanii Wolni-niewolni, która ma na celu ratowanie i rehabilitacje dzieci i osób dorosłych - ofiar handlu ludźmi w Afryce; oraz fundację działającą na rzecz pomocy kobietom z Międzyrzecza Górnego. Podczas koncertu przygotowujemy strefę dla dzieci, strefę spowiedzi i modlitwy wstawienniczej oraz strefę informacyjną, w której będzie można porozmawiać z przedstawicielami różnych grup i organizacji katolickich działających na terenie naszego miasta i diecezji.

Niech będzie to wyjątkowy czas spotkania z Bogiem i drugim człowiekiem. Zapraszamy - Uroczystość Bożego Ciała – godz. 18:00 – ogrody przy bazylice.

W dniu dzisiejszym po Mszach Świętych zostanie przeprowadzona przez organizatorów koncertu zbiórka ofiar do puszek na rzecz organizacji tego wydarzenia

12. W dniu 29 czerwca, w naszej wspólnocie będziemy przeżywać bierzmowanie i odpust parafialny ku czci Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Jest to także święto patronalne naszego miasta, któremu również patronują Święci Apostołowie. 
W ramach wspólnego dziękczynienia już dziś pragniemy zaprosić wszystkich parafian, strzegomian i gości na festyn, którego jedną z głównych atrakcji będzie loteria fantowa. Dochód z loterii i festynu zostanie przeznaczony na dalszy remont starych pomieszczeń pod nową stołówkę charytatywną, prowadzoną przez parafię. Wśród głównych nagród w loterii m.in. rowery, sprzęt AGD i RTV (pralka, lodówka, telewizor, ekspres do kawy). Losy w cenie 5 zł dostępne są w agendzie parafialnej oraz w sklepie u Pani Jolanty Wawrzyniak (każdy los jest wygrany). Odbiór fantów 
i losowanie głównych nagród podczas festynu.
13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Są nowe numery Niedzieli, Gościa Niedzielnego Małego Gościa Niedzielnego.


Msze Święte

NIEDZIELE I ŚWIĘTA

7.30 | 10.00 | 11.30,
13.00 | 17.00

9.00 - kościół w Tomkowicach


W miesiącach lipiec-sierpień: 

nie ma Mszy św. o godz. 13.00

W miesiącach czerwiec-sierpień:

dodatkowa Msza św. o godz. 21.00

 


 PONIEDZIAŁEK - SOBOTA

6.30 | 18.00

(w okresie zimowym o 17.00

Kancelaria

PONIEDZIAŁEK I ŚRODA

16.00-17.30

(w okresie zimowym 
w godz. 15.00-16.30) 

SOBOTA

8.00-9.00

(z wyjątkiem I. sobót miesiąca) 

Wirtualny Spacer po Bazylice w Strzegomiu

kragbutton

Projekt i realizacja: Agencja Reklamowa Inter Promotion | © Rzymskokatolicka Parafia pw. Św. App. Piotra i Pawła w Strzegomiu 2012

Ta strona internetowa wykorzystuje cookies w celu zarządzania uwierzytelnianiem, nawigacją oraz innymi funkcjami. Korzystając z naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na umieszczanie plików cookie na swoim urządzeniu. Aby dowiedzieć się więcej na temat używanych plików cookie i jak je usunąć, zobacz naszą politykę cookies.

  Akceptuję pliki cookies z tej strony.