Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne | 16.06.2019

1. Prezes i Członkowie Bractwa Rycerskiego Joannitów Strzegomskich zapraszają na finał turnieju rycerskiego, który odbędzie się w dzisiejszą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 11:30 na placu przed bazyliką.

2. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych, ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. W dni powszednie nabożeństwa czerwcowe o godzinie 17:30, a w niedziele o godzinie 16:30.

3. W środę o godz. 08:00 zostanie odprawiona Msza Święta dziękczynna na zakończenie roku szkolnego z prośbą o błogosławieństwo Boże na czas wakacji. Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież, Dyrekcje szkół, Grona Pedagogiczne i pracowników administracyjnych naszych szkół.

4. W czwartek przypada Uroczystość Bożego Ciała. Msze Święte będą odprawiane w następującym porządku:

  •   w bazylice: 07:30, 10:00 i 17:00 (nabożeństwo czerwcowe o godz. 16:30);
  •   w Tomkowicach: 09:00;
  •   w Rynku: 11:30 dla obu parafii naszego miasta. Po Mszy wyruszy procesja do czterech ołtarzy. Za udział w procesji możemy uzyskać odpust zupełny.

Prosimy o przygotowanie ołtarzy:

  1.     przy figurze św. Jana Nepomucena – Urząd Miasta;
  2.     przy fontannie – Kamieniarze;
  3.     przy perfumerii Rossman – Strażacy;
  4.     przy wejściu na ulice Dąbrowskiego – Służba Zdrowia.

Prosimy także o udekorowanie w tym dniu okien i domów emblematami eucharystycznymi (nie tylko na trasie procesji), dając tym samym wyraz naszej wiary i przyznania się do niej. Należy jednak zachować ostrożność i zabezpieczyć wszelkie dekoracje tak, aby nie spadły. Prosimy o zabranie feretronów i chorągwi.

Zachęcamy dziewczynki do sypania kwiatkami podczas procesji. Próba sypania kwiatków w poniedziałek, wtorek i środę o godzinie 17:00. Wszystkich parafian prosimy o przynoszenie płatków kwiatów. Płatki będzie można składać na foli wyłożonej z tyłu bazyliki.

5. Podczas oktawy Bożego Ciała procesja z Najświętszym Sakramentem wokół bazyliki podczas nabożeństwa czerwcowego.

6. Pragniemy zaprosić wszystkich parafian w czwartek, w Uroczystość Bożego Ciała do ogrodów parafialnych na 3 edycję koncertu uwielbienia „Rozpalić Serca”. Koncert rozpoczną o godz. 18: 00 prezentacje scholii parafialnych, następnie o godz. 19:00 rozpocznie się główny koncert. Całość wydarzenia poprowadzi Diakonia Muzyczna Effatha i Chór Rozpalić Serca.

7. W przyszłą niedzielę, 23 czerwca, nie będzie sprawowana Msza Święta o godz. 9:00 w Tomkowicach.

8. W dniu 29 czerwca, w naszej wspólnocie będziemy przeżywać bierzmowanie i odpust parafialny ku czci Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Jest to także święto patronalne naszego miasta, któremu również patronują Święci Apostołowie. W ramach wspólnego dziękczynienia już dziś pragniemy zaprosić wszystkich parafian, strzegomian i gości na festyn, którego jedną z głównych atrakcji będzie loteria fantowa. Dochód z loterii i festynu zostanie przeznaczony na dalszy remont starych pomieszczeń pod nową stołówkę charytatywną, prowadzoną przez parafię oraz na dalsze prace przy przebudowie kaplicy w Tomkowicach. Wśród głównych nagród w loterii m.in. rowery, sprzęt AGD
i RTV (pralka, lodówka, telewizor, ekspres do kawy). Losy w cenie 5 zł dostępne są w agendzie parafialnej oraz w sklepie u Pani Jolanty Wawrzyniak (każdy los jest wygrany). Odbiór fantów i losowanie głównych nagród podczas festynu.

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Są nowe numery Niedzieli, Gościa Niedzielnego i Małego Gościa Niedzielnego.

Zmiany personalne

Z dniem 24 czerwca br. posługę wikariusza w naszej parafii zakończy ks. Kamil Pawlik. W czwartek na Mszy Świętej o godzinie 10.00 będziemy dziękować Panu Bogu za jego posługę w naszej parafii. 

 

Zaproszenie na złoty jubileusz kapłaństwa Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Ignacego Deca, Biskupa Świdnickiego 

Drodzy Diecezjanie,

bieżący rok to czas naszego dziękczynienia za XV lat istnienia diecezji świdnickiej. Jej pierwszym Pasterzem, ustanowionym przez św. Jana Pawła II został JE ks. bp Ignacy Dec. Biskup Świdnicki, który jest naszym Ojcem i Bratem, nie tylko świętuje w tym roku 15. rocznicę sakry biskupiej, ale jednocześnie obchodzi 50. rocznicę święceń kapłańskich.
W najbliższą sobotę, 22 VI czerwca br., o godz.11.00 w świdnickiej katedrze dostojny Jubilat będzie przewodniczył Mszy Św. dziękując Bogu za dar powołania. To święto naszego Pasterza niech stanie się dla nas,
dla duszpasterzy i wszystkich diecezjan świętem i okazją do otoczenia modlitwą i ludzką życzliwością naszego Księdza Biskupa, któremu zostało przez 15 laty powierzone niełatwe i odpowiedzialne zadanie budowania od podstaw najmłodszej polskiej diecezji. Zapraszam
do wspólnej modlitwy w intencji naszego Księdza Biskupa wszystkich kapłanów i wiernych świeckich. Niech nasza liczna obecność w katedrze będzie wyrazem naszej wdzięczności i uznania dla tak gorliwie przez Księdza Biskupa pełnionej posługi pasterskiej.  Biskup Ignacy zwykł powtarzać, że obecność jest pierwszym darem dla osoby, niech zatem nasza modlitwa w katedrze stanie się znakiem naszej solidarności
i wdzięczności wobec Pasterza naszej diecezji.


+ Adam Bałabuch, wikariusz generalny

Msze Święte

NIEDZIELE I ŚWIĘTA

7.30 | 10.00 | 11.30,
13.00 | 17.00

9.00 - kościół w Tomkowicach


W miesiącach lipiec-sierpień: 

nie ma Mszy św. o godz. 13.00

W miesiącach czerwiec-sierpień:

dodatkowa Msza św. o godz. 21.00

 


 PONIEDZIAŁEK - SOBOTA

6.30 | 18.00

(w okresie zimowym o 17.00

Kancelaria

PONIEDZIAŁEK I ŚRODA

16.00-17.30

(w okresie zimowym 
w godz. 15.00-16.30) 

SOBOTA

8.00-9.00

(z wyjątkiem I. sobót miesiąca) 

Wirtualny Spacer po Bazylice w Strzegomiu

kragbutton

Projekt i realizacja: Agencja Reklamowa Inter Promotion | © Rzymskokatolicka Parafia pw. Św. App. Piotra i Pawła w Strzegomiu 2012

Ta strona internetowa wykorzystuje cookies w celu zarządzania uwierzytelnianiem, nawigacją oraz innymi funkcjami. Korzystając z naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na umieszczanie plików cookie na swoim urządzeniu. Aby dowiedzieć się więcej na temat używanych plików cookie i jak je usunąć, zobacz naszą politykę cookies.

  Akceptuję pliki cookies z tej strony.