Dane kontaktowe

Zobacz galerię

numerykont3

Ofiary na cele inwestycyjne parafii (BNP Paribas):
62 2030 0045 1170 0000 0282 9650

Wpłaty ogólne (Bank Spółdzielczy w Jaworze o/Strzegom):
78 8647 1046 0007 0973 2005 0001

Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne | 20.10.2019

1. Dzisiaj, po każdej Mszy Świętej zostanie przeprowadzona zbiórka ofiar do puszek na rzecz misji świętych.
Prosimy o zorganizowanie tej zbiórki grupy parafialne:
Sobota 18:00 – Żywy Różaniec,
 7:30 – Żywy Różaniec,
10:00 – Bractwo św. Józefa,
11:30 – Rada duszpasterska,
13:00 – Odnowa w Duchu Świętym,
17:00 – LSO i młodzież.
2. Trwa miesiąc październik. Miesiąc poświęcony Matce Bożej - Pani Różańcowej. W naszym kościele tajemnice różańcowe rozważamy codziennie:
od poniedziałku do soboty o godz. 17:15; w niedzielę o 16:15.

3. Zbiórka dla kandydatów na ministrantów w poniedziałek o godz. 16:30 w bazylice.

4. We wtorek przypada wspomnienie św. Jana Pawła II.

5. Zapraszamy na spotkania formacyjno-modlitewne w ramach Seminarium Odnowy Wiary. Spotkania odbywają się w każdy wtorek do 17 grudnia w bazylice i rozpoczynają się wieczorną Mszą Świętą.

6. W piątek, tak jak każdego 25 dnia miesiąca, w kościele św. Barbary w godz. od 12:00 do 13:00 modlitwa o pokój na świecie, przez wstawiennictwo Matki Bożej Królowej Pokoju.

7. Kurs przedmałżeński rozpocznie się w sobotę (26.10.2019). Katechezy dla narzeczonych będą się odbywały w soboty i niedziele o godzinie 15:00 w domu parafialnym. Zapisy podczas pierwszego spotkania.

8. W przyszłą niedzielę o godz. 18:00 w domu parafialnym odbędzie się dodatkowa katecheza dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych, którzy
nie mogli wziąć w niej udziału w minionym tygodniu.

9. Zbliża się listopad, a wraz z nim czas szczególnej pamięci o naszych zmarłych. W tradycji Kościoła mamy WYPOMINKI, czyli modlitwę za tych, których Pan Bóg odwołał już do siebie. Prosimy czytelnie wypisywać na kartkach wypominkowych imiona zmarłych (po jednej stronie żeńskie, a po drugiej męskie) oraz nazwę ulicy. To nam umożliwi posegregowanie kartek wypominkowych i ułatwi organizację nabożeństw za zmarłych polecanych
w Wypominkach. Koperty z wypominkami prosimy składać do skrzynki stojącej na środku kościoła do 31 października. W kopercie znajduje się także plan Mszy Świętych wypominkowych, który zostaje w naszych domach. Koperty wypominkowe dostępne są w stojakach przy wyjściach z bazyliki.

10. W dniu 31 października (przyszły czwartek) o godz. 17:45, po raz kolejny w naszej bazylice odbędzie się nabożeństwo ku czci świętych i błogosławionych tzw. Noc Świętych. W tym roku odbędzie się ona pod hasłem: niech świat opanuje Miłosierdzie Boże. Już dziś pragniemy zaprosić wszystkich parafian, strzegomian i gości na to wydarzenie. Nabożeństwo zakończymy procesją ulicami naszego miasta z relikwiami świętych Dzieci pragniemy zaprosić do aktywnego udziału w Nocy Świętych, poprzez przebrania się za wybranego przez siebie świętego lub błogosławionego. Dla wszystkich dzieci, które przyjdą przebrane będzie przegotowany upominek. 

11. Druhny i Druhowie Strzegomskich Drużyn Harcerskich zwracają się z prośbą, aby wziąć udział w głosowaniu w ramach budżetu obywatelskiego i oddać swój głos na budowę pomnika Harcerska Lilijka w parku miejskim na strzegomskich plantach. Głosowanie odbędzie się w dniach 25-27 października (od piątku do niedziele) w Urzędzie Stanu Cywilnego. Bliższe informacje na plakacie w gablocie oraz na ulotkach rozdawanych przez Harcerzy przy wyjściach z bazyliki.

12. Pragniemy przypomnieć, że w nocy z sobotę na niedzielę (z 26.10 na 27.10.) nastąpi zmiana czasu z letniego na zimowy. Wskazówki zegarów przesuwamy godzinę do tyłu (zatem śpimy godzinę dłużej).

13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Są nowe numery Niedzieli, Gościa Niedzielnego i Małego Gościa Niedzielnego.

Pragniemy poinformować, że w najbliższym czasie odbędzie się odbiór konserwatorski prac w bocznej kaplicy oraz ołtarza Krzyża Świętego. Dziękujemy przy tej okazji za wszelką pomoc oraz wsparcie modlitewne i materialne przy wszystkich pracach podejmowanych przez naszą parafię. Jesteśmy także w trakcie przygotowywania wniosków na 2020 rok, m.in. na dokończenie murów miejskich w ogrodzie parafialnym, dokończenie prac w kościele św. Jadwigi oraz przy ołtarzu Krzyża Świętego oraz na pracę związane z elewację zewnętrzną bazyliki. W przyszłym roku nie planujemy prac przy elewacjach wewnętrznych w bazylice - przy głównym ołtarzu oraz w nawie głównej.

Msze Święte

NIEDZIELE I ŚWIĘTA

7.30 | 9.00 | 10.00

11.30 | 13.00 | 17.00

9.00 - kościół w Tomkowicach


W miesiącach lipiec-sierpień: 

nie ma Mszy św. o godz. 13.00

W miesiącach czerwiec-sierpień:

dodatkowa Msza św. o godz. 21.00

 


 PONIEDZIAŁEK - SOBOTA

6.30 | 18.00

(w okresie zimowym o 17.00

(od 28.12.20 do 01.02.21 o 15.00

Wirtualny Spacer po Bazylice w Strzegomiu

kragbutton

Projekt i realizacja: Agencja Reklamowa Inter Promotion | © Rzymskokatolicka Parafia pw. Św. App. Piotra i Pawła w Strzegomiu 2012

Ta strona internetowa wykorzystuje cookies w celu zarządzania uwierzytelnianiem, nawigacją oraz innymi funkcjami. Korzystając z naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na umieszczanie plików cookie na swoim urządzeniu. Aby dowiedzieć się więcej na temat używanych plików cookie i jak je usunąć, zobacz naszą politykę cookies.

  Akceptuję pliki cookies z tej strony.