Dane kontaktowe

Zobacz galerię

numerykont3

Ofiary na cele inwestycyjne parafii (BNP Paribas):
62 2030 0045 1170 0000 0282 9650

Wpłaty ogólne (Bank Spółdzielczy w Jaworze o/Strzegom):
78 8647 1046 0007 0973 2005 0001

Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne | 25.12.2019

Drodzy Parafianie oraz Szanowni Goście naszej wspólnoty parafialnej!

Na czas radosnego świętowania tajemnicy Bożego Narodzenia składamy Wam najlepsze życzenia. Niech Nowonarodzony Pan i Zbawiciel ubogaci Wasze serca uświęcającą obecnością swej łaski. Niech miłość, radość, pokój i nadzieja, które przenikają nasze serca w tych dniach, umocnią nas i staną się Bożonarodzeniowym darem dla wszystkich, których spotkamy. Błogosławionych, rodzinnych, pełnych radosnej nadziei świąt Narodzenia Pańskiego, przenikniętych wiarą i przeżytych w serdecznej łączności z Bogiem i bliźnimi.

Duszpasterze parafii.

Pragniemy podziękować wszystkim, którzy swoją posługą i konkretnym działaniem włączyli się w przygotowanie tych świąt. Bóg zapłać wszystkim, którzy na wielu odcinkach i w różny sposób uczestniczyli w przygotowaniach, czy to poprzez czuwanie adwentowe na roratach, czy pomagając przy dekoracjach.

1. Dzisiaj Uroczystość Narodzenia Pańskiego, a jutro (czwartek) wspomnienie św. Szczepana (drugi dzień świat). Msze św. w te dni odprawiane są według porządku niedzielnego.

2. W czwartek po każdej Mszy Świętej zostanie przeprowadzona zbiórka ofiar do puszek na rzecz Wyższego Seminarium Duchownego w Świdnicy.
Prosimy o zorganizowanie tej zbiórki następujące grupy parafialne:

7:30 – Żywy Różaniec;
10:00 – Bractwo św. Józefa;
11:30 – Rada duszpasterska;
13:00 – Odnowa w Duchu Świętym;

17:00 – LSO i młodzież.

3. Biskup Świdnicki, JE ks. bp Ignacy Dec udzielił dyspensy od wstrzemieźliwości od pokarmów mięsnych wszystkim mieszkańcom Diecezji Świdnickiej oraz wszystkim przebywającym na jej terenie na piątek, 27 grudnia br. (święto św. Jana, Apostoła i Ewangelisty) Jednocześnie Ksiądz Biskup zachęca korzystających z dyspensy do podjęcia czynów miłosierdzia bądź aktów pokuty.

4. W piątek (27 grudnia) rozpoczniemy wizytę duszpasterską w domach naszych Parafian – zwaną kolędą. Szczegółowy program otrzymaliśmy wraz z opłatkami, jest on również dostępny na stronie internetowej oraz w gablocie parafialnej.

5. Podczas wizyty duszpasterskie Msze Święte w bazylice będę sprawowane według następującego porządku:
od poniedziałku do piątku o godzinie 6:30 i 15:00; w soboty o godzinie 6:30 i 17:00; w niedzielę według stałego porządku (w niedzielę nie ma wizyty duszpasterskiej); w trakcie wizyty duszpasterskiej nie ma Mszy Świętej w piątki o godz. 15:00 w kościele św. Barbary.

6. W trakcie wizyty duszpasterskiej kancelaria parafialna czynna będzie we wtorki od godz. 15:30 do 16:30 i w soboty od godz. 10:00 do 11:00.

7. W niedzielę przypada Święto Świętej Rodziny z Nazaretu: Jezusa, Maryi i Józefa. Tego dnia:
podczas Mszy Świętej o godz. 10:00 odnowienie przyrzeczeń małżeńskich; o godz. 14:30 spotkanie opłatkowe Matek i Ojców Żywego Różańca, Bractwa Św. Józefa oraz Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej w domu parafialnym.

8. W niedzielę po każdej Mszy Świętej zostanie przeprowadzona zbiórka ofiar do puszek na rzecz specjalistycznych poradni rodzinnych prowadzonych przez diecezję świdnicką. Prosimy o zorganizowanie tej zbiórki grupy parafialne.

9. Duszpasterska Rada Parafialna organizuje karnawałowy Bal Charytatywny, który odbędzie się w sobotę 01 lutego o godzinie 19:00 w restauracji „pod Rumakiem". Zapisy u pani Jolanty Wawrzyniak i w restauracji „pod Rumakiem". Koszt 150 zł od osoby.

Msze Święte

NIEDZIELE I ŚWIĘTA

7.30 | 9.00 | 10.00

11.30 | 13.00 | 17.00

9.00 - kościół w Tomkowicach


W miesiącach lipiec-sierpień: 

nie ma Mszy św. o godz. 13.00

W miesiącach czerwiec-sierpień:

dodatkowa Msza św. o godz. 21.00

 


 PONIEDZIAŁEK - SOBOTA

6.30 | 18.00

(w okresie zimowym o 17.00

(od 28.12.20 do 01.02.21 o 15.00

Wirtualny Spacer po Bazylice w Strzegomiu

kragbutton

Projekt i realizacja: Agencja Reklamowa Inter Promotion | © Rzymskokatolicka Parafia pw. Św. App. Piotra i Pawła w Strzegomiu 2012

Ta strona internetowa wykorzystuje cookies w celu zarządzania uwierzytelnianiem, nawigacją oraz innymi funkcjami. Korzystając z naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na umieszczanie plików cookie na swoim urządzeniu. Aby dowiedzieć się więcej na temat używanych plików cookie i jak je usunąć, zobacz naszą politykę cookies.

  Akceptuję pliki cookies z tej strony.