Dane kontaktowe

Zobacz galerię

numerykont3

Ofiary na cele inwestycyjne parafii (BNP Paribas):
62 2030 0045 1170 0000 0282 9650

Wpłaty ogólne (Bank Spółdzielczy w Jaworze o/Strzegom):
78 8647 1046 0007 0973 2005 0001

Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne | 26.01.2020

1.   Zapraszamy w dzisiejszą niedzielę, 26 stycznia o godz. 15:00 na koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu zespołu wokalno-instrumentalnego AMICIS do naszej bazylik. Wstęp na koncert jest bezpłatny. Po koncercie zostanie przeprowadzona zbiórka ofiar do puszek na rzecz wałbrzyskiego Hospicjum im. Jana Pawła II.

2.   W dniu dzisiejszym, po każdej Mszy Świętej zostanie przeprowadzona zbiórka ofiar do puszek na potrzeby kościoła katedralnego. Prosimy o zorganizowanie tej zbiórki następujące grupy parafialne:

Sobota 18:00 – Żywy Różaniec;

7:30 – Żywy Różaniec;

10:00 – Bractwo św. Józefa;

11:30 – Rada duszpasterska;

13:00 – Odnowa w Duchu Świętym;

17:00 – LSO i młodzież.

3.   Trwa wizyta duszpasterska w domach naszych Parafian – zwana kolędą. Szczegółowy program kolędy jest dostępny na stronie internetowej oraz
w gablocie parafialnej.

Rodziny, które z różnych powodów nie mogą przyjąć księdza w wyznaczonym terminie, mogą to uczynić 3 lutego (tzw. wolne zgłoszenia), jak także przez cały rok. Wystarczy, że zgłoszą chęć takiej wizyty w zakrystii lub w kancelarii parafialnej i wtedy wspólnie wyznaczymy dogodny termin takiej wizyty.

Podczas wizyty duszpasterskiej Msze Święte w bazylice będę sprawowane według następującego porządku: od poniedziałku do piątku o godzinie 6:30 i 15:00; w soboty o godzinie 6:30 i 17:00; w niedzielę według stałego porządku; W czasie kolędy nie ma w piątki Mszy Świętej w koście św. Barbary.

4.   W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna będzie we wtorek od godz. 15:30 do 16:30 i w sobotę od godz. 10:00 do 11:00.

5.   W czwartek w naszej diecezji przypada święto Rocznicy Poświęcenia Kościoła Katedralnego.

6.   W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Tego dnia o godz. 8:00 w bazylice różaniec wynagradzający za grzechy i zniewagi, po nim o godz. 9:00 Msza Święta i zmiana Tajemnic Żywego Różańca.

7.   W przyszłą niedzielę, 2 lutego, przypada Święto Ofiarowania Pańskiego, tradycyjnie zwane Świętem Matki Bożej Gromnicznej. Podczas każdej Mszy dokonamy obrzędu błogosławienia świec gromnicznych. W tym dniu będą zbierane ofiary do puszek na potrzeby zakonów klauzurowych. Prosimy o zorganizowanie tej zbiórki grupy parafialne.

8.   W przyszłą niedzielę na Mszę Świętą o godz. 11:30 zapraszamy dzieci, które w tym roku przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej wraz Rodzicami, ponieważ nastąpi wręczenie świec, jako kolejny punkt w formacji przygotowującej do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej.

9.   W przyszłą niedzielę z racji pierwszej niedzieli miesiąca po wieczornej Mszy Świętej nabożeństwo Eucharystyczne z indywidualnym błogosławieństwem.

10.       Nauki przedmałżeńskie odbywają się w soboty i w niedziele o godz. 15:00.

11.       Duszpasterska Rada Parafialna organizuje karnawałowy Bal Charytatywny, który odbędzie się w sobotę 01 lutego o godzinie 19:00 w restauracji „pod Rumakiem". Zapisy u pani Jolanty Wawrzyniak i w restauracji „pod Rumakiem". Koszt 150 zł od osoby.

12.       Związek Strzelecki oddział Strzegom ogłasza nabór do drużyny Orląt
dla dzieci w wieku od 11 do 15 lat. Spotkanie rekrutacyjne dla rodziców oraz kandydatów odbędzie się w sobotę, 1 lutego o godz. 16:30 w świetlicy wiejskiej w Jaroszowie.

13. Już niedługo w naszej parafii rozpoczynamy NOCE NIKODEMOWE, to cykl 5 spotkań, podczas, których będziemy zgłębiać temat Eucharystii. Spotkania odbywać się będą w domu parafialnym raz w miesiącu w sobotę po Mszy Św. wieczornej. W programie katecheza tematyczna, a po niej możliwość zadawania pytań.

13.       Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Są nowe numery Niedzieli, Gościa niedzielnego i Małego Gościa Niedzielnego. W Agendzie Parafialnej do nabycia również dewocjonalia, świece gromniczne oraz kalendarze.

Msze Święte

NIEDZIELE I ŚWIĘTA

7.30 | 9.00 | 10.00

11.30 | 13.00 | 17.00

9.00 - kościół w Tomkowicach


W miesiącach lipiec-sierpień: 

nie ma Mszy św. o godz. 13.00

W miesiącach czerwiec-sierpień:

dodatkowa Msza św. o godz. 21.00

 


 PONIEDZIAŁEK - SOBOTA

6.30 | 18.00

(w okresie zimowym o 17.00

(od 28.12.20 do 01.02.21 o 15.00

Wirtualny Spacer po Bazylice w Strzegomiu

kragbutton

Projekt i realizacja: Agencja Reklamowa Inter Promotion | © Rzymskokatolicka Parafia pw. Św. App. Piotra i Pawła w Strzegomiu 2012

Ta strona internetowa wykorzystuje cookies w celu zarządzania uwierzytelnianiem, nawigacją oraz innymi funkcjami. Korzystając z naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na umieszczanie plików cookie na swoim urządzeniu. Aby dowiedzieć się więcej na temat używanych plików cookie i jak je usunąć, zobacz naszą politykę cookies.

  Akceptuję pliki cookies z tej strony.