Dane kontaktowe

Zobacz galerię

numerykont3

Ofiary na cele inwestycyjne parafii (BNP Paribas):
62 2030 0045 1170 0000 0282 9650

Wpłaty ogólne (Bank Spółdzielczy w Jaworze o/Strzegom):
78 8647 1046 0007 0973 2005 0001

Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne | 09.02.2020

1. We wtorek przypada wspomnienie NMP z Lourdes – Światowy Dzień Chorych. Podczas Mszy Świętej o godzinie 17:00 udzielimy sakramentu Namaszczenia Chorych. Wszystkich chorych i starszych zapraszamy do wspólnej modlitwy. Zwracamy się też z prośbą do opiekunów, krewnych, sąsiadów o pomoc osobom chorym i starszym w dotarciu na tę uroczystość.

2. W tym tygodniu odwiedzimy chorych:
ks. Proboszcz – w sobotę;
ks. Paweł – we wtorek odwiedzi chorych ks. Krzysztofa (wizyta nie odbyła się w pierwszy piątek z powodu choroby ks. Krzysztofa).

3. Z powodu prac konserwatorskich Adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele św. Barbary zostaje odwołana, dlatego też piątkowa Msza Święta o godz. 15:00 będzie sprawowana w bazylice.

4. Wieczysta Adoracja Najświętszego Sakramentu odbywać się będzie w bazylice od poniedziałku do soboty od godz. 14:00 do godz. 17:00. Adoracji przewodzić będzie Wspólnota Żywego Różańca według następującego porządku:
PONIEDZIAŁEK - MB Różańcowej i MB Łaskawej;
WTOREK – róża MB Strzegomskiej i św. Jana Pawła II;
ŚRODA – róża MB Częstochowskiej i MB Nieustającej Pomocy;
CZWARTEK – róża Św. App. Piotra i Pawła i róża MB Ostrobramskiej;
PIĄTEK – róża św. Franciszka i róża św. Maksymiliana;
SOBOTA – róża MB Bolesnej i róża Najświętszego Serca Pana Jezusa.

5. W ubiegłą niedzielę zebraną 1.800 zł na rzecz zakonów klauzurowych. Bóg zapłać za złożone ofiary.

6. 29 lutego (sobota) w naszej parafii rozpoczniemy NOCE NIKODEMOWE, czyli cykl 5 spotkań, podczas których będziemy mieli możliwość pogłębienia swojej wiedzy na temat Mszy Świętej, abyśmy jeszcze owocniej mogli ją przeżywać i świadomie w niej uczestniczyć. Spotkania odbywać będą się raz w miesiącu, w sobotę po wieczornej Eucharystii w pomu parafialnym. W programie: katecheza, możliwość zadawania pytań, dyskusja. Bliższe informację na plakatach przy wyjściach z bazyliki.

7. Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym Diecezji Świdnickiej zapraszają wszystkie Panie 14 marca do Strzegomskiego Centrum Kultury na konferencja pod hasłem „Córka Króla". W planie konferencji m.in.: wykłady, modlitwa uwielbienia, panel dyskusyjny z udziałem zaproszonych gości. Dodatkowe informacje dotyczące konferencji i zapisów znajdują się na plakatach przy wyjściach z bazyliki.

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Są nowe numery Niedzieli, Gościa niedzielnego i Małego Gościa Niedzielnego. Zakończyliśmy wizytę duszpasterską w domach naszych parafian. Jako duszpasterze pragniemy wam drodzy podziękować za miłe przyjęcie w waszych domach, za modlitewną atmosferę i przeprowadzone rozmowy. Dziękujemy za otwarte drzwi i serca. Niestety ok. 1/3 rodzin z naszej parafii nie przyjęła księdza po kolędzie, a znaczna część tych rodzin rezygnuje z tego spotkania już od wielu lat. Jest to dla nas kapłanów przykre, ale zarówno motywujące do jeszcze większej pracy na rzecz pogłębiania i umacniania wiary.

Przy tej okazji pragniemy również podziękować za ofiary składane podczas kolędy. Dziękuję również, za ofiary na cele inwestycyjne. Pamiętajmy moi Drodzy, że bazylika, wszystkie budynki parafialne, to nie jest własność księdza, ale całej wspólnoty parafialnej i tej wspólnocie służą. Bądźmy odpowiedzialni, za tę wspólnotę zarówno pod względem duchowym, jak i materialnym. Dlatego prosimy o odpowiedzialność za to wspólne dobro, któremu na imię parafia i w miarę możliwości prosimy o wpłacanie ofiar na cele inwestycyjne parafii. Specjalne koperty są wyłożone w stojakach przy wyjściu z bazyliki oraz otrzymaliśmy je podczas wizyty kolędowej. Przy tej okazji pragnę poinformować, że trwają prace przy budowie nowej kotłowni gazowej w domu parafialnym (wydano już na ten cel około 40.000,00 zł) oraz zostało zamontowane nowe serce jednego z dzwonów (koszt to 4.800,00 zł).

Jeszcze raz pragniemy podziękować wszystkim za dobroć i otwartość waszych serc i domów, i jako kapłani zapewniamy was o naszej modlitewnej pamięci. Bóg zapłać!

Msze Święte

NIEDZIELE I ŚWIĘTA

7.30 | 9.00 | 10.00

11.30 | 13.00 | 17.00

9.00 - kościół w Tomkowicach


W miesiącach lipiec-sierpień: 

nie ma Mszy św. o godz. 13.00

W miesiącach czerwiec-sierpień:

dodatkowa Msza św. o godz. 21.00

 


 PONIEDZIAŁEK - SOBOTA

6.30 | 18.00

(w okresie zimowym o 17.00

(od 28.12.20 do 01.02.21 o 15.00

Wirtualny Spacer po Bazylice w Strzegomiu

kragbutton

Projekt i realizacja: Agencja Reklamowa Inter Promotion | © Rzymskokatolicka Parafia pw. Św. App. Piotra i Pawła w Strzegomiu 2012

Ta strona internetowa wykorzystuje cookies w celu zarządzania uwierzytelnianiem, nawigacją oraz innymi funkcjami. Korzystając z naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na umieszczanie plików cookie na swoim urządzeniu. Aby dowiedzieć się więcej na temat używanych plików cookie i jak je usunąć, zobacz naszą politykę cookies.

  Akceptuję pliki cookies z tej strony.