Dane kontaktowe

Zobacz galerię

numerykont3

Ofiary na cele inwestycyjne parafii (BNP Paribas):
62 2030 0045 1170 0000 0282 9650

Wpłaty ogólne (Bank Spółdzielczy w Jaworze o/Strzegom):
78 8647 1046 0007 0973 2005 0001

Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne | 12.04.2020

Drodzy Parafianie, Czcigodni w Chrystusie Panu Siostry i Bracia!
Święta Zmartwychwstania Pańskiego to czas przeżywania najważniejszej prawdy naszej wiary w Chrystusa. Życzymy, by ten czas odnowił naszą przyjaźń z Jezusem i ożywił nasze pragnienie wiernego podążania za Nim, byśmy mogli stać się Jego przykładnymi uczniami i godnymi naśladowcami, potrafiącymi czynić dobro na ziemi. Niech radość ze zwycięstwa Chrystusa nad śmiercią, grzechem i szatanem pomaga nam patrzeć z innej perspektywy na codzienne zmagania z rzeczywistością i odkrywać sens wszystkiego, co nas spotyka. Życzymy błogosławionych, pełnych radości, pokoju, miłości i nadziej Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Duszpasterze Parafii

1. Pragniemy podziękować wszystkim, dzięki którym mogliśmy w modlitewnym skupieniu przeżyć czas Świętego Triduum Paschalnego, a którzy na różnych płaszczyznach włączyli się w pomoc w przygotowaniu dekoracji oraz w oprawę liturgiczną tych dni:
Dziękujemy:
p. Bartoszowi Giemzie, p. Kamilowi Pawłowskiemu, p. Piotrowi Basińskiemu – za przygotowanie kaplicy adoracji, Bożego Grobu, dekoracji świątecznej, za porządki w kościele oraz obsługę transmisji Mszy Świętych i nabożeństw z naszej bazyliki; tym którzy w tych dniach pełnili służbę przy ołtarzu: kleryk Jan Kubiak, ceremoniarz Arek Cymer, przedstawiciele Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej oraz Bractwa Św. Józefa; p. Organiście Jackowi Fornalowi; pracownikom Parafii: s. Brygidzie, p. Józefie, p. Marii, p. Józefowi, p. Piotrowi.

2. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Msze Święte w naszej Parafii odprawiamy o godz. 6:00, 10:00, 11:30, 13:00, 17:00.

3. W Poniedziałek Wielkanocny – drugi Dzień Świąt. Msze Święte będą odprawiane o godz. 7:30, 10:00, 11:30, 13:00, 17:00.

4. Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa państwowego w Mszach Świętych, może uczestniczyć maksymalnie 5 osób, dlatego Msze Świętą będą sprawowane przy zamkniętych drzwiach bazyliki, w obecności osób zamawiających intencje i niezbędnej asysty.

5. Zalecamy skorzystanie z dyspensy od udziału w niedzielnej Eucharystii, której udzielił Ksiądz Biskup Ignacy Dec, na kolejne niedzielę (do odwołania) i o pozostanie w domach.

6. Transmitujemy w internecie Msze Święte z naszej bazylki:
od poniedziałku do soboty – Msze Święte i liturgie wieczorne; wszystkie Msze Święte niedzielne i świąteczne. Bliższe informacje na temat transmisji mszy i nabożeństw z bazylki na stronie internetowej parafii oraz na nowym profilu Facebook naszej parafii.

7. Do najbliższej niedzieli, która będzie Niedzielą Miłosierdzia Bożego trwa Oktawa Wielkanocna. Dni Oktawy to jedna wielka niedziela, dlatego w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Są nowe numery Niedzieli i Gościa Niedzielnego – dostępne wraz ze świecami wielkanocnymi przy wyjściu
z bazyliki. Zachęcamy także do czytania Niedzieli i Gościa Niedzielnego, które są dostępne w wersjach mobilnych do pozyskania w internecie.

Msze Święte

NIEDZIELE I ŚWIĘTA

7.30 | 9.00 | 10.00

11.30 | 13.00 | 17.00

9.00 - kościół w Tomkowicach


W miesiącach lipiec-sierpień: 

nie ma Mszy św. o godz. 13.00

W miesiącach czerwiec-sierpień:

dodatkowa Msza św. o godz. 21.00

 


 PONIEDZIAŁEK - SOBOTA

6.30 | 18.00

(w okresie zimowym o 17.00

(od 28.12.20 do 01.02.21 o 15.00

Wirtualny Spacer po Bazylice w Strzegomiu

kragbutton

Projekt i realizacja: Agencja Reklamowa Inter Promotion | © Rzymskokatolicka Parafia pw. Św. App. Piotra i Pawła w Strzegomiu 2012

Ta strona internetowa wykorzystuje cookies w celu zarządzania uwierzytelnianiem, nawigacją oraz innymi funkcjami. Korzystając z naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na umieszczanie plików cookie na swoim urządzeniu. Aby dowiedzieć się więcej na temat używanych plików cookie i jak je usunąć, zobacz naszą politykę cookies.

  Akceptuję pliki cookies z tej strony.