Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne | 21.06.2020

1. W dniu wczorajszym grupa 16. dzieci z naszej parafii przystąpiła do Pierwszej Komunii Świętej. Dzieci spotykają się podczas Białego Tygodnia do piątku włącznie o godz. 17:30, podczas nabożeństwa czerwcowego i Mszy Świętej wieczornej.

2. W dzisiejszą niedzielę podczas Mszy Świętej o godz. 11:30 dzieci klasy IV Szkoły Podstawowej będą przeżywać rocznicę Pierwszej Komunii Świętej.

3. Przypominamy, że w bazylice odprawiana jest dodatkowa Msza Święta niedzielna o godz. 9:00 i 21:00.

4. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych, ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. W dni powszednie nabożeństwa czerwcowe o godzinie 17:30, a w niedziele o godzinie 16:30.

5. Pragniemy poinformować, że w dniu 29 czerwca (przyszły poniedziałek), w Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła w naszej wspólnocie parafialnej odbędzie się wizytacja kanoniczna, którą przeprowadzi JE Ks. Bp Ignacy Dec. Tego dnia po Mszy Świętej o godz. 9:00 odbędzie się w bazylice spotkanie Księdza Biskupa z członkami grup parafialnych, a podczas Mszy Świętej o godz. 17:00 młodzież klas VIII SP przystąpi do sakramentu bierzmowania.

6. Spotkania kandydatów do bierzmowania odbędą się w bazylice w następującym porządku: poniedziałek, godz. 13:00 – kl. VIII SP nr 3; poniedziałek, godz. 14:00 – kl. VIII A i kl. VIII B SP nr 4; poniedziałek, godz. 15:00 – kl. VIII C i kl. VIII D SP nr 4.

7. Spowiedź dla kandydatów do bierzmowania odbędzie się w piątek w następującym porządku: godz. 13:00 – klasa VIII SP nr 3 i klasa VIII A i VIII SP nr 4; godz. 14:00 – klasa VIII C i VIII D SP nr 4.

8. Od poniedziałku z powodu rozpoczęcia prac konserwatorskich Adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele św. Barbary zostaje odwołana, dlatego też piątkowa Msza Świętej o godz. 15:00 odbędą się w bazylice.

9. Od poniedziałku Wieczysta Adoracja Najświętszego Sakramentu odbywać się będzie w bazylice w dni powszednie od godz. 17:00 do godz. 18:00. Adoracji przewodzić będzie Wspólnota Żywego Różańca według następującego porządku: PONIEDZIAŁEK – róża MB Różańcowej i MB Łaskawej; WTOREK – róża MB Strzegomskiej i św. Jana Pawła II; ŚRODA – róża MB Częstochowskiej i MB Nieustającej Pomocy; CZWARTEK – róża Św. App. Piotra i Pawła i róża MB Ostrobramskiej; PIĄTEK – róża św. Franciszka i róża św. Maksymiliana; SOBOTA – róża MB Bolesnej, i róża Najświętszego Serca Pana Jezusa.

10. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy Świętej zostanie przeprowadzona zbiórka ofiar do puszek na rzecz wsparcia wyjazdu wolontariuszy misyjnych do Albanii w trakcie tegorocznych wakacji. W wyjeździe tym weźmie udział nasza parafianka Magdalena Fornal.

11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej są nowe numery Niedzieli, Gościa Niedzielnego i Małego Gościa Niedzielnego. W agendzie parafialnej do nabycia modlitewniki, Pismo Święte, świece oraz dewocjonalia.

12. Pierwsze zapowiedzi przedślubne:
Sławomir WIERZBICKI i Magdalena Wierzbicka zd. KRUSZONA oboje ze Strzegomia

Komunikat Biskupa Świdnickiego w związku z zaproszeniem na diecezjalne podziękowanie za posługę pasterską JE ks. bpa Ignacego Deca. Drodzy diecezjanie, przed szesnastu laty, 25 marca 2004 r., wraz ze święceniami biskupimi i ingresem Jego Ekscelencji księdza biskupa Ignacego Deca, rozpoczęła się historia naszej diecezji. Jej pierwszy Pasterz na przestrzeni kilkunastu lat, wsparty Bożą łaską oraz entuzjazmem i ofiarnym zaangażowaniem zarówno duchowieństwa, jak również osób konsekrowanych i wiernych świeckich, zorganizował zręby naszego lokalnego Kościoła. Sukcesywnie, ale wytrwale – na miarę możliwości – powstawały z inicjatywy bp. Ignacego, niezbędne dla funkcjonowania diecezji instytucje: Kuria Biskupia, Wyższe Seminarium Duchowne, Caritas, Sąd Biskupi, Dom Księży Seniorów. Równolegle do tych działań dotyczących struktury diecezji pierwszy Biskup Świdnicki troszczył się o duchowy wzrost wiernych powierzonych jego pasterskiej pieczy. Zabiegając o duchowe dobro diecezjan przeprowadził m.in. diecezjalny Kongres Eucharystyczny, dwie peregrynacje: obrazu Jezusa Miłosiernego oraz figury Matki Bożej Fatimskiej, a także doprowadził do koronacji przez legata papieskiego obrazu Matki Bożej Świdnickiej. Nie sposób wymienić wszystkich inicjatyw duszpasterskich, trudno zliczyć wszystkie wizyty, spotkania, rozmowy Księdza Biskupa z księżmi i osobami świeckimi w kurii, w parafiach, na pielgrzymkach i przy innych okazjach. Możemy dziękować Bożej Opatrzności za dar osoby tak wyjątkowego Pasterza, za ten imponujący i niełatwy do zmierzenia całokształt pasterskiego posługiwania bp. Ignacego, który odcisnął znaczące piętno na tożsamości i dynamice naszej diecezji. W dniu 31 marca br. papież Franciszek przyjął, wynikającą z racji osiągniętego wieku, rezygnację bp. Ignacego i wyznaczył dla diecezji nowego Pasterza. Przejmując i podejmując dziedzictwo Kościoła świdnickiego, chcę wraz z bp. Adamem oraz z całą wspólnotą diecezjalną wyrazić naszą wdzięczność pierwszemu Biskupowi Świdnickiemu, za jego gorliwą, pełną poświęcenia i zaangażowania, wieloletnią pasterską posługę. Dzięki powolnemu znoszeniu ograniczeń związanych z panującym stanem epidemii, możemy już – przy zachowaniu przewidzianych przez prawo norm bezpieczeństwa – zorganizować diecezjalne podziękowanie biskupowi Ignacemu. Dlatego zapraszam duchowieństwo, osoby konsekrowane oraz wiernych świeckich na uroczystą Mszę św., która będzie sprawowana w katedrze świdnickiej w sobotę, 4 lipca br. r. o godz. 12.00. Tego dnia stańmy razem u boku Pierwszego Biskupa diecezji świdnickiej, aby we wspólnotowej modlitwie podziękować Panu Bogu za dar dobrego pasterza i prosić o Boże błogosławieństwo na dalsze lata jego życia i biskupiego posługiwania wśród nas.

† Marek Mendyk, Biskup Świdnicki

Msze Święte

NIEDZIELE I ŚWIĘTA

7.30 | 10.00 | 11.30,
13.00 | 17.00

9.00 - kościół w Tomkowicach


W miesiącach lipiec-sierpień: 

nie ma Mszy św. o godz. 13.00

W miesiącach czerwiec-sierpień:

dodatkowa Msza św. o godz. 21.00

 


 PONIEDZIAŁEK - SOBOTA

6.30 | 18.00

(w okresie zimowym o 17.00

Kancelaria

PONIEDZIAŁEK I ŚRODA

16.00-17.30

(w okresie zimowym 
w godz. 15.00-16.30) 

SOBOTA

8.00-9.00

(z wyjątkiem I. sobót miesiąca) 

Wirtualny Spacer po Bazylice w Strzegomiu

kragbutton

Projekt i realizacja: Agencja Reklamowa Inter Promotion | © Rzymskokatolicka Parafia pw. Św. App. Piotra i Pawła w Strzegomiu 2012

Ta strona internetowa wykorzystuje cookies w celu zarządzania uwierzytelnianiem, nawigacją oraz innymi funkcjami. Korzystając z naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na umieszczanie plików cookie na swoim urządzeniu. Aby dowiedzieć się więcej na temat używanych plików cookie i jak je usunąć, zobacz naszą politykę cookies.

  Akceptuję pliki cookies z tej strony.