Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne | 28.06.2020

1. W dzisiejszą niedzielę po każdej Mszy Świętej zostanie przeprowadzona zbiórka ofiar do puszek na rzecz wsparcia wyjazdu wolontariuszy misyjnych do Albanii w trakcie tegorocznych wakacji. W wyjeździe tym weźmie udział nasza parafianka Magdalena Fornal. Prosimy o zorganizowanie tej zbiórki grupy parafialne: Sobota 18:00 – Żywy Różaniec, 7:30 – Żywy Różaniec, 10:00 – Bractwo św. Józefa, 11:30 – Rada duszpasterska, 13:00 – Odnowa w Duchu Świętym, 17:00 i 21:00 – Liturgiczna Służba Ołtarza.

2. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych, ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. W nabożeństwo czerwcowe w niedziele o godzinie 16:30, w poniedziałek po porannej Mszy Świętej i zakończenie nabożeństw we wtorek o godzinie 17:30.

3. W dniu 29 czerwca, w poniedziałek, w naszej wspólnocie będziemy przeżywali odpust parafialny ku czci Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Jest to także święto patronalne naszego miasta, któremu również patronują Święci Apostołowie. Tego dnia w naszej parafii odbędzie się wizytacja kanoniczna, którą przeprowadzi JE Ks. Bp Ignacy DEC. Program uroczystości odpustowych i wizytacji: godz. 6:30 – Msza Święta w bazylice, nabożeństwo czerwcowe;
godz. 9:00 – spotkanie wszystkich grup parafialnych z Księdzem Biskupem w bazylice; godz. 9:30 – Msza Święta pod przewodnictwem JE Ks. Bpa Ignacego Deca z udziałem Księży Kanoników Strzegomskiej Kapituły Kolegiackiej; godz. 15:00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia w intencji zmarłych parafian w kaplicy na cmentarzu przy ul. Olszowej; godz. 16:00 – zbiórka kandydatów do bierzmowania w bazylice; godz. 17:00 – Msza Święta odpustowa ze sprawozdaniem Księdza Proboszcza i udzieleniem sakramentu bierzmowania młodzieży naszej parafii.

4. W poniedziałek z racji uroczystości kancelaria parafialna będzie nieczynna.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

6. W czwartek nabożeństwo powołaniowe z Adoracją Najświętszego Sakramentu o godz. 17:30.

7. W piątek od godz. 17:00 do 18:00 w bazylice Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi świętej.

8. W sobotę o godz. 8:00 w bazylice różaniec wynagradzający za grzechy i zniewagi, po nim o godz. 9:00 Msza Święta i zmiana Tajemnic Żywego Różańca.
9. W tym tygodniu odwiedzimy chorych: ks. Proboszcz – w piątek (Granica, Tomkowice i Graby); ks. Krzysztof – w piątek (wszyscy chorzy); ks. Adrian – wtorek (wszyscy chorzy).

10. Z powodu prac konserwatorskich Adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele św. Barbary zostaje odwołana. Wieczysta Adoracja Najświętszego Sakramentu odbywać się będzie w bazylice w dni powszednie od godz. 17:00 do godz. 18:00. Adoracji przewodzić będzie Wspólnota Żywego Różańca.

11. Z powodu prac w kościele św. Barbary piątkowa Msza Święta o godz. 15:00 sprawowana będzie w bazylice.

12. W sobotę, 4 lipca, o godz. 12:00 w katedrze świdnickiej odbędzie się diecezjalne dziękczynienie za 16. lat posługi jako biskupa świdnickiego JE Ks. Bpa Ignacego Deca. Zachęcamy wszystkich parafian, szczególnie przedstawicieli grup parafialnych do wzięcia udziału w tej uroczystości.

13. Od przyszłej niedzieli – 5 lipca - przez okres wakacji, tak jak w ubiegłym roku, nie będzie Mszy Świętej o godz. 13:00.

14. Przypominamy, że w bazylice odprawiana jest dodatkowa Msza Święta niedzielna o godz. 9:00 i 21:00.

15. W przyszłą niedzielę z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Mszy Świętej o godz. 17:00 nabożeństwo Eucharystyczne z indywidualnym błogosławieństwem.

16. Pragniemy poinformować, że został zakupiony nowy specjalistyczny odkurzacz do sprzątania bazyliki oraz inne niezbędne sprzęty do sprzątania – koszt 5.000 zł. Przy tej okazji pragniemy podziękować wszystkim dobrodziejom parafii, którzy swoją modlitwą oraz ofiarą, zwłaszcza na cele inwestycyjne wspierają naszą wspólnotę. Za wszelką życzliwość i pomoc składamy serdeczne Bóg zapłać.

17. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej są nowe numery Niedzieli, Gościa Niedzielnego i Małego Gościa Niedzielnego. W agendzie parafialnej do nabycia modlitewniki, Pismo Święte, świece oraz dewocjonalia.

18. Zapowiedzi przedślubne:
zapowiedź pierwsza:
Dariusz NOGA z Wrocławia i Martyna SOBOL ze Strzegomia
Daniel BARTOSIŃSKI i Paulina ZAMOJSKA oboje z Jaroszowa
Łukasz OCHMAN z Jaworzyny Śląskiej i Katarzyna DRĄG ze Strzegomia
zapowiedź druga:
Sławomir WIERZBICKI i Magdalena Wierzbicka zd. KRUSZONA oboje ze Strzegomia

Komunikat Biskupa Świdnickiego w związku z Pieszą Pielgrzymką Diecezji Świdnickiej na Jasną Górę

Drodzy Pielgrzymi, drodzy bracia i siostry!

Zbliża się czas pielgrzymek. Obecna sytuacja pandemii zmusza nas w tym roku do zmiany formy naszego pielgrzymowania na Jasną Górę. W duchu odpowiedzialności za bezpieczeństwo i zdrowie pielgrzymów, po konsultacjach z Głównym Przewodnikiem, postanowiliśmy, że XVII Piesza Pielgrzymka Świdnicka będzie miała ograniczony charakter. W związku z tym, że nie ma możliwości, abyśmy wszyscy – tak licznie jak w latach ubiegłych – wyruszyli na pielgrzymkowy szlak, dlatego zwracam się z zaproszeniem do udziału w Grupie Duchowego Uczestnictwa. W naszym imieniu na Jasną Górę udadzą się tylko przedstawiciele księży przewodników oraz zabezpieczający trasę porządkowi. W piątek, 31 lipca po Mszy św. o godz. 10.00 w katedrze świdnickiej wyruszą oni na pielgrzymi szlak. Poniosą na pątniczym szlaku do stóp Jasnogórskiej Pani wszystkie nasze intencje. Tych zaś, którzy w tym roku pozostaną, tworząc Grupę Duchowego Uczestnictwa zachęcam, aby w wyznaczone dni, w różnych miejscach naszej diecezji, każdego dnia we wskazanych kościołach, byśmy razem uczestniczyli we Mszy Świętej i wieczornym Apelu według grup pielgrzymkowych. Ufam, że w niedzielę 9 sierpnia, będziemy mogli dołączyć w pielgrzymce autokarowej do naszych pieszych pielgrzymów na Jasnej Górze i razem z nimi uczestniczyć we Mszy Świętej o godz.9.30 w kaplicy Cudownego Obrazu. Wszystkich – zarówno tych, którzy udadzą się w drogę, jak i duchowych uczestników pielgrzymki, którzy tworząc tzw. Grupę VII – otaczam serdeczną modlitwą i z serca błogosławię.

† Marek Mendyk, Biskup Świdnicki

Msze Święte

NIEDZIELE I ŚWIĘTA

7.30 | 10.00 | 11.30,
13.00 | 17.00

9.00 - kościół w Tomkowicach


W miesiącach lipiec-sierpień: 

nie ma Mszy św. o godz. 13.00

W miesiącach czerwiec-sierpień:

dodatkowa Msza św. o godz. 21.00

 


 PONIEDZIAŁEK - SOBOTA

6.30 | 18.00

(w okresie zimowym o 17.00

Kancelaria

PONIEDZIAŁEK I ŚRODA

16.00-17.30

(w okresie zimowym 
w godz. 15.00-16.30) 

SOBOTA

8.00-9.00

(z wyjątkiem I. sobót miesiąca) 

Wirtualny Spacer po Bazylice w Strzegomiu

kragbutton

Projekt i realizacja: Agencja Reklamowa Inter Promotion | © Rzymskokatolicka Parafia pw. Św. App. Piotra i Pawła w Strzegomiu 2012

Ta strona internetowa wykorzystuje cookies w celu zarządzania uwierzytelnianiem, nawigacją oraz innymi funkcjami. Korzystając z naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na umieszczanie plików cookie na swoim urządzeniu. Aby dowiedzieć się więcej na temat używanych plików cookie i jak je usunąć, zobacz naszą politykę cookies.

  Akceptuję pliki cookies z tej strony.