Dane kontaktowe

Zobacz galerię

numerykont3

Ofiary na cele inwestycyjne parafii (BNP Paribas):
62 2030 0045 1170 0000 0282 9650

Wpłaty ogólne (Bank Spółdzielczy w Jaworze o/Strzegom):
78 8647 1046 0007 0973 2005 0001

Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne 13.12.2020

1.Zapraszamy na Roraty, które odprawiamy od poniedziałku do środy o godz. 17:00, a w czwartek i piątek o godz. 16:30. Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież z lampionami. Dzieci przynoszą także przygotowane serduszka, na których zapisują dobre uczynki oraz swoje imię i nazwisko oraz klasę.

2.W czwartek w naszej parafii rozpoczną się rekolekcje adwentowe. Rekolekcje prowadzi ks. Kamil Pawlik, nasz były wikariusz, a obecnie student teologii fundamentalnej w Rzymie. Program rekolekcji dostępny jest w stojakach przy wyjściach z bazyliki, w gablocie oraz na stronie internetowej i profilu Facebook parafii. W czwartek, piątek i sobotę będziemy mogli wyrazić swoją wdzięczność wobec Księdza Rekolekcjonisty poprzez ofiary złożone na tacę, gdyż taca z tych dni przeznaczona jest dla Księdza Rekolekcjonisty. W trakcie rekolekcji wieczorne Msze Święte o godz. 18:00 i w niedzielę o godz. 10:00 będą transmitowane w internecie. Link do transmisji dostępny będzie na stronie internetowej parafii oraz na profilu Facebook.

3.Podczas rekolekcji adwentowych zostaną rozdane medaliki i krzyżyki dzieciom klas III Szkoły podstawowej, w ramach przygotowań do Pierwszej Komunii Świętej: czwartek – 17 grudnia – godz. 16:30 – dzieci klas III ze SP nr 3; piętek – 18 grudnia – godz. 16:30 – dzieci klas III ze SP nr 4.

4.W trosce o bezpieczeństwo i odpowiedzialność, które wynikają z trwającej epidemii, prosimy, aby spowiedzi adwentowej nie odkładać na ostanie dni przed świętami Narodzenia Pańskiego. W tym roku nie będzie organizowana spowiedź w dotychczasowej formie z udziałem kapłanów z dekanatu. Przypominamy, że spowiedź święta w naszej parafii odbywa się w dni powszednie 15 minut przed każdą Msza Świętą oraz w niedzielę podczas każdej Eucharystii.

5.Ze względów bezpieczeństwa epidemicznego w tym roku opłatki nie będą roznoszone do naszych domów. Poświęcone opłatki w niedzielę po każdej Mszy Świętej oraz w tygodniu po Mszy Świętej wieczornej można nabyć w agendzie parafialnej, są one dostępne także w zakrystii u siostry Brygidy.

6.Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Są nowe numery Niedzieli, Gościa niedzielnego i Małego Gościa Niedzielnego. Do nabycia również dewocjonalia, kalendarze, kartki świąteczne oraz świece bożonarodzeniowe.

7. W związku z pytaniami, które pojawiają się od naszych parafian odnośnie wizyty kolędowej, pragniemy poinformować, że: Jako kapłani mamy świadomość, że obecna sytuacja związana z epidemią bardzo utrudni tradycyjne odwiedziny kolędowe, ale pamiętamy jednocześnie jak ważne dla wielu z Was jest błogosławieństwo domu i wspólna modlitwa oraz poczucie, że jako duszpasterze i szafarze Bożego błogosławieństwa chcemy być blisko Was i waszych sprawach. Odwiedziny duszpasterskie odbywać się zatem będą w dwóch formach.

8.Rodziny, które wyrażą taką chęć i będą chciały przyjąć kapłana w swoim domu, będą miały taką możliwość poprzez zaproszenie kapłana, które odbywać się będzie poprzez wypełnienie specjalnego formularza, który w najbliższym czasie zostanie dostarczony do naszych mieszkań. Odwiedziny takie odbywać się będą przy zachowaniu obowiązujących przepisów sanitarnych.

9. Mając na uwadze szacunek do osób, które w tym trudnym czasie odczuwają lęk, w ramach odwiedzin kolędowych, będziemy takie rodziny zapraszać na Mszę Świętą wieczorną do bazyliki. Podczas specjalnej liturgii zostanie do tych rodzin skierowane okolicznościowe Słowo Boże, udzielone błogosławieństwo, które zabiorą do swoich domów. Bliższe informacje odnośnie form i czasu organizacji tegorocznej wizyty kolędowej podamy w najbliższym czasie.

Msze Święte

NIEDZIELE I ŚWIĘTA

7.30 | 9.00 | 10.00

11.30 | 13.00 | 17.00

9.00 - kościół w Tomkowicach


W miesiącach lipiec-sierpień: 

nie ma Mszy św. o godz. 13.00

W miesiącach czerwiec-sierpień:

dodatkowa Msza św. o godz. 21.00

 


 PONIEDZIAŁEK - SOBOTA

6.30 | 18.00

(w okresie zimowym o 17.00

(od 28.12.20 do 01.02.21 o 15.00

Wirtualny Spacer po Bazylice w Strzegomiu

kragbutton

Projekt i realizacja: Agencja Reklamowa Inter Promotion | © Rzymskokatolicka Parafia pw. Św. App. Piotra i Pawła w Strzegomiu 2012

Ta strona internetowa wykorzystuje cookies w celu zarządzania uwierzytelnianiem, nawigacją oraz innymi funkcjami. Korzystając z naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na umieszczanie plików cookie na swoim urządzeniu. Aby dowiedzieć się więcej na temat używanych plików cookie i jak je usunąć, zobacz naszą politykę cookies.

  Akceptuję pliki cookies z tej strony.