Dane kontaktowe

Zobacz galerię

numerykont3

Ofiary na cele inwestycyjne parafii (BNP Paribas):
62 2030 0045 1170 0000 0282 9650

Wpłaty ogólne (Bank Spółdzielczy w Jaworze o/Strzegom):
78 8647 1046 0007 0973 2005 0001

Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne 20.12.2020

1. Pragniemy podziękować ks. Kamilowi Pawlikowi, naszemu byłemu wikariuszowi, a obecnie studentowi teologii fundamentalnej w Rzymie, za poprowadzenie w naszej parafii tegorocznych rekolekcji adwentowych. Bóg zapłać.

2. Zapraszamy na Roraty, które odprawiamy od poniedziałku do środy o godz. 17:00. Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież z lampionami. Dzieci przynoszą także przygotowane serduszka, na których zapisują dobre uczynki oraz swoje imię i nazwisko oraz klasę.

3. W czwartek, 24 grudnia przypada Dzień Wigilii Bożego Narodzenia: Msza Święte w bazylice: 6:30; nie będzie Mszy o godz. 17:00; w trosce o bezpieczeństwo i odpowiedzialność, które wynikają z trwającej epidemii, a także, aby umożliwić większej liczbie osób uczestnictwo w Mszy Świętej Pasterskiej, pragniemy poinformować że w tym roku w naszej bazylice będzie ona sprawowana o godz. 22:00 i 24:00.

4. W dzień Wigilii Narodzenia Pańskiego zachęcamy wszystkich do zachowania zwyczajowego postu. Wieczorem zaś zasiądźmy wspólnie do Wigilijnej Wieczerzy i pamiętajmy o zwyczajach, które należy zachować: odczytanie fragmentu Ewangelii o Bożym Narodzeniu, połamanie się opłatkiem, modlitwa przy stole i wspólne śpiewanie kolęd. Pamiętajmy też o potrzebie wzajemnego wybaczenia krzywd i pojednania się w naszych domach i w sąsiedztwie.

5. W piątek przypada Uroczystość Narodzenia Pańskiego, a w sobotę (26 grudnia) wspomnienie św. Szczepana (drugi dzień świąt). Msze Święte w te dni odprawiane będą według porządku niedzielnego: 7:30; 9:00, 10:00; 11:30; 13:00 i 17:00.

6. W sobotę po każdej Mszy Świętej zostanie przeprowadzona zbiórka ofiar do puszek na rzecz Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Świdnickiej.
Prosimy o zorganizowanie tej zbiórki grupy parafialne.

7. W przyszłą niedzielę przypada Święto Świętej Rodziny z Nazaretu: Jezusa, Maryi i Józefa.

8. Przypominamy, że spowiedź święta w naszej parafii odbywa się w dni powszednie 15 minut przed każdą Msza Świętą oraz w niedzielę podczas każdej Eucharystii.

9. Poświęcone opłatki możemy nabywać dzisiaj po każdej Mszy Świętej oraz w tygodniu po Mszy Świętej wieczornej w agendzie parafialnej oraz po porannej Mszy Świętej w zakrystii u siostry Brygidy.

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Są nowe numery Niedzieli, Gościa niedzielnego i Małego Gościa Niedzielnego. Do nabycia również dewocjonalia, kalendarze, kartki świąteczne oraz świece bożonarodzeniowe.

11. W niedzielę 6 grudnia zebrano 2350 zł na rzecz pomocy Kościołowi na Wschodzie. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

12. Pragniemy poinformować, że w tym tygodniu do naszych domów zostaną dostarczone życzenia świąteczne razem z informują o wizycie duszpasterskiej. Prosimy o dokładne zapoznanie się z nimi. Będziemy wdzięczni za odpowiedź na list i zwrócenie dołączonego formularza według wskazań zawartych w/w informacjach.

Msze Święte

NIEDZIELE I ŚWIĘTA

7.30 | 9.00 | 10.00

11.30 | 13.00 | 17.00

9.00 - kościół w Tomkowicach


W miesiącach lipiec-sierpień: 

nie ma Mszy św. o godz. 13.00

W miesiącach czerwiec-sierpień:

dodatkowa Msza św. o godz. 21.00

 


 PONIEDZIAŁEK - SOBOTA

6.30 | 18.00

(w okresie zimowym o 17.00

(od 28.12.20 do 01.02.21 o 15.00

Wirtualny Spacer po Bazylice w Strzegomiu

kragbutton

Projekt i realizacja: Agencja Reklamowa Inter Promotion | © Rzymskokatolicka Parafia pw. Św. App. Piotra i Pawła w Strzegomiu 2012

Ta strona internetowa wykorzystuje cookies w celu zarządzania uwierzytelnianiem, nawigacją oraz innymi funkcjami. Korzystając z naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na umieszczanie plików cookie na swoim urządzeniu. Aby dowiedzieć się więcej na temat używanych plików cookie i jak je usunąć, zobacz naszą politykę cookies.

  Akceptuję pliki cookies z tej strony.