Dane kontaktowe

Zobacz galerię

numerykont3

Ofiary na cele inwestycyjne parafii (BNP Paribas):
62 2030 0045 1170 0000 0282 9650

Wpłaty ogólne (Bank Spółdzielczy w Jaworze o/Strzegom):
78 8647 1046 0007 0973 2005 0001

Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne 20.12.2020

1. Pragniemy podziękować ks. Kamilowi Pawlikowi, naszemu byłemu wikariuszowi, a obecnie studentowi teologii fundamentalnej w Rzymie, za poprowadzenie w naszej parafii tegorocznych rekolekcji adwentowych. Bóg zapłać.

2. Zapraszamy na Roraty, które odprawiamy od poniedziałku do środy o godz. 17:00. Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież z lampionami. Dzieci przynoszą także przygotowane serduszka, na których zapisują dobre uczynki oraz swoje imię i nazwisko oraz klasę.

3. W czwartek, 24 grudnia przypada Dzień Wigilii Bożego Narodzenia: Msza Święte w bazylice: 6:30; nie będzie Mszy o godz. 17:00; w trosce o bezpieczeństwo i odpowiedzialność, które wynikają z trwającej epidemii, a także, aby umożliwić większej liczbie osób uczestnictwo w Mszy Świętej Pasterskiej, pragniemy poinformować że w tym roku w naszej bazylice będzie ona sprawowana o godz. 22:00 i 24:00.

4. W dzień Wigilii Narodzenia Pańskiego zachęcamy wszystkich do zachowania zwyczajowego postu. Wieczorem zaś zasiądźmy wspólnie do Wigilijnej Wieczerzy i pamiętajmy o zwyczajach, które należy zachować: odczytanie fragmentu Ewangelii o Bożym Narodzeniu, połamanie się opłatkiem, modlitwa przy stole i wspólne śpiewanie kolęd. Pamiętajmy też o potrzebie wzajemnego wybaczenia krzywd i pojednania się w naszych domach i w sąsiedztwie.

5. W piątek przypada Uroczystość Narodzenia Pańskiego, a w sobotę (26 grudnia) wspomnienie św. Szczepana (drugi dzień świąt). Msze Święte w te dni odprawiane będą według porządku niedzielnego: 7:30; 9:00, 10:00; 11:30; 13:00 i 17:00.

6. W sobotę po każdej Mszy Świętej zostanie przeprowadzona zbiórka ofiar do puszek na rzecz Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Świdnickiej.
Prosimy o zorganizowanie tej zbiórki grupy parafialne.

7. W przyszłą niedzielę przypada Święto Świętej Rodziny z Nazaretu: Jezusa, Maryi i Józefa.

8. Przypominamy, że spowiedź święta w naszej parafii odbywa się w dni powszednie 15 minut przed każdą Msza Świętą oraz w niedzielę podczas każdej Eucharystii.

9. Poświęcone opłatki możemy nabywać dzisiaj po każdej Mszy Świętej oraz w tygodniu po Mszy Świętej wieczornej w agendzie parafialnej oraz po porannej Mszy Świętej w zakrystii u siostry Brygidy.

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Są nowe numery Niedzieli, Gościa niedzielnego i Małego Gościa Niedzielnego. Do nabycia również dewocjonalia, kalendarze, kartki świąteczne oraz świece bożonarodzeniowe.

11. W niedzielę 6 grudnia zebrano 2350 zł na rzecz pomocy Kościołowi na Wschodzie. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

12. Pragniemy poinformować, że w tym tygodniu do naszych domów zostaną dostarczone życzenia świąteczne razem z informują o wizycie duszpasterskiej. Prosimy o dokładne zapoznanie się z nimi. Będziemy wdzięczni za odpowiedź na list i zwrócenie dołączonego formularza według wskazań zawartych w/w informacjach.

Msze Święte

NIEDZIELE I ŚWIĘTA

7.30 | 9.00 | 10.00

11.30 | 13.00 | 17.00

9.00 - kościół w Tomkowicach


W miesiącach lipiec-sierpień: 

nie ma Mszy św. o godz. 13.00

W miesiącach czerwiec-sierpień:

dodatkowa Msza św. o godz. 21.00

 


 PONIEDZIAŁEK - SOBOTA

6.30 | 18.00

(w okresie zimowym o 17.00

(od 28.12.20 do 01.02.21 o 15.00

Kancelaria

Kancelaria parafialna nieczynna aż do odwołania. 

W sprawach nagłych i losowych prosimy o kontakt:

telefoniczny (74 855 02 86) lub mailowy  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Sprawy dotyczące pogrzebów można zgłaszać po wcześniejszym kontakcie telefonicznym lub po wieczornej Mszy Świętej.

 

 
 

Wirtualny Spacer po Bazylice w Strzegomiu

kragbutton

Projekt i realizacja: Agencja Reklamowa Inter Promotion | © Rzymskokatolicka Parafia pw. Św. App. Piotra i Pawła w Strzegomiu 2012

Ta strona internetowa wykorzystuje cookies w celu zarządzania uwierzytelnianiem, nawigacją oraz innymi funkcjami. Korzystając z naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na umieszczanie plików cookie na swoim urządzeniu. Aby dowiedzieć się więcej na temat używanych plików cookie i jak je usunąć, zobacz naszą politykę cookies.

  Akceptuję pliki cookies z tej strony.