Dane kontaktowe

Zobacz galerię

numerykont3

Ofiary na cele inwestycyjne parafii (BNP Paribas):
62 2030 0045 1170 0000 0282 9650

Wpłaty ogólne (Bank Spółdzielczy w Jaworze o/Strzegom):
78 8647 1046 0007 0973 2005 0001

Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne 04.04.2021

Drodzy Parafianie, Czcigodni Goście naszej wspólnoty parafialnej!

Święta Zmartwychwstania Pańskiego to czas przeżywania najważniejszej prawdy naszej wiary w Chrystusa. Życzymy, by ten czas odnowił naszą przyjaźń z Jezusem i ożywił nasze pragnienie wiernego podążania za Nim, byśmy mogli stać się Jego przykładnymi uczniami i godnymi naśladowcami, potrafiącymi czynić dobro na ziemi. Niech radość ze zwycięstwa Chrystusa nad śmiercią, grzechem i szatanem pomaga nam patrzeć z innej perspektywy na codzienne zmagania z rzeczywistością i odkrywać sens wszystkiego, co nas spotyka. Życzymy błogosławionych, pełnych radości i pokoju, przeżytych w rodzinnej atmosferze miłości Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. 

Duszpasterze Parafii

1. Podczas Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego Msze Święte w naszej Parafii odprawiamy o godz. 6.00, 9.00, 10.00, 11.30, 13.00, 17.00.

2. W Poniedziałek Wielkanocny – drugi Dzień Świąt. Msze Święte będą odprawiane jak w niedziele. Jutro zbiórka ofiar do puszek na rzecz Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu i Seminarium Duchownego Diecezji Świdnickiej. Prosimy o zorganizowanie tej zbiórki następujące grupy parafialne: 7:30 – Żywy Różaniec; 9:00 – LSO; 10:00 – Bractwo św. Józefa; 11:30 – Rada duszpasterska; 13:00 – Odnowa w Duchu Świętym; 17:00 – LSO.

3. Do najbliższej niedzieli, która będzie Niedzielą Miłosierdzia Bożego trwa Oktawa Wielkanocna. Dni Oktawy to jedna wielka niedziela, dlatego w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4. Pragniemy podziękować wszystkim, dzięki którym mogliśmy w modlitewnym skupieniu przeżyć czas Świętego Triduum Paschalnego, a którzy na różnych płaszczyznach włączyli się w pomoc w przygotowaniu dekoracji oraz w oprawę liturgiczną tych dni. Dziękujemy: Liturgicznej Służbie Ołtarza: Nadzwyczajnym Szafarzą Komunii Świętej, Ceremoniarzom, Lektorom, Ministrantom i Kandydatom – za asysty liturgiczne; Bractwu Świętego Józefa – za pomoc w liturgiach tych dni; Bartoszowi Giemza – za grę na organach i prowadzenie śpiewów; Bartoszowi Giemza, Piotrowi Basińskiemu oraz Pani Ewa Frąckowiak – za przygotowanie kaplicy adoracji, Bożego Grobu i dekoracji świątecznych; Panu Stanisławowi Szałeckiemu – za ofiarowanie dwóch granitowych świeczników; Pracownikom Parafii: s. Brygidzie, p. Marii, p. Józefowi, p. Piotrowi, p. Józefie oraz Pani Mari Wiernickiej oraz Alicji Orłowskiej;
Gminie Strzegom, Panu Burmistrzowi oraz p. Marianowi Wojców z rodziną za ofiarowanie nowych ornatów do bazyliki.

5. W piątek wszyscy kapłani odwiedzą chorych z posługą sakramentalną.

6. W sobotę zapraszamy na Jerycho Różańcowe, które rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 06:30 w kościele św. Barbary. W sobotę nie będzie Mszy porannej w Bazylice

7. W przyszłą niedzielę o godz. 15:00 zapraszamy na nabożeństwo eucharystyczne z indywidualnym błogosławieństwem.

8. Podczas przebywania w kościele prosimy o przestrzeganie przyjętych zasad bezpieczeństwa m.in. obowiązku zakrywania ust i nosa, zachowanie bezpiecznej odległości od pozostałych osób oraz dezynfekcji dłoni.

9. W Agendzie Parafialnej do nabycia dewocjonalia oraz prasa katolicka (Gość Niedzielny, Niedziela oraz Mały Gość Niedzielny).

10. Trzecie zapowiedzi przedślubne:
Sławomir PASTERKIEWICZ i Marta KOPERSKA oboje ze Strzegomia

Msze Święte

NIEDZIELE I ŚWIĘTA

7.30 | 9.00 | 10.00

11.30 | 13.00 | 17.00

9.00 - kościół w Tomkowicach


W miesiącach lipiec-sierpień: 

nie ma Mszy św. o godz. 13.00

W miesiącach czerwiec-sierpień:

dodatkowa Msza św. o godz. 21.00

 


 PONIEDZIAŁEK - SOBOTA

6.30 | 18.00

(w okresie zimowym o 17.00

(od 28.12.20 do 01.02.21 o 15.00

Wirtualny Spacer po Bazylice w Strzegomiu

kragbutton

Projekt i realizacja: Agencja Reklamowa Inter Promotion | © Rzymskokatolicka Parafia pw. Św. App. Piotra i Pawła w Strzegomiu 2012

Ta strona internetowa wykorzystuje cookies w celu zarządzania uwierzytelnianiem, nawigacją oraz innymi funkcjami. Korzystając z naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na umieszczanie plików cookie na swoim urządzeniu. Aby dowiedzieć się więcej na temat używanych plików cookie i jak je usunąć, zobacz naszą politykę cookies.

  Akceptuję pliki cookies z tej strony.