Dane kontaktowe

Zobacz galerię

numerykont3

Ofiary na cele inwestycyjne parafii (BNP Paribas):
62 2030 0045 1170 0000 0282 9650

Wpłaty ogólne (Bank Spółdzielczy w Jaworze o/Strzegom):
78 8647 1046 0007 0973 2005 0001

Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne 04.04.2021

Drodzy Parafianie, Czcigodni Goście naszej wspólnoty parafialnej!

Święta Zmartwychwstania Pańskiego to czas przeżywania najważniejszej prawdy naszej wiary w Chrystusa. Życzymy, by ten czas odnowił naszą przyjaźń z Jezusem i ożywił nasze pragnienie wiernego podążania za Nim, byśmy mogli stać się Jego przykładnymi uczniami i godnymi naśladowcami, potrafiącymi czynić dobro na ziemi. Niech radość ze zwycięstwa Chrystusa nad śmiercią, grzechem i szatanem pomaga nam patrzeć z innej perspektywy na codzienne zmagania z rzeczywistością i odkrywać sens wszystkiego, co nas spotyka. Życzymy błogosławionych, pełnych radości i pokoju, przeżytych w rodzinnej atmosferze miłości Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. 

Duszpasterze Parafii

1. Podczas Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego Msze Święte w naszej Parafii odprawiamy o godz. 6.00, 9.00, 10.00, 11.30, 13.00, 17.00.

2. W Poniedziałek Wielkanocny – drugi Dzień Świąt. Msze Święte będą odprawiane jak w niedziele. Jutro zbiórka ofiar do puszek na rzecz Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu i Seminarium Duchownego Diecezji Świdnickiej. Prosimy o zorganizowanie tej zbiórki następujące grupy parafialne: 7:30 – Żywy Różaniec; 9:00 – LSO; 10:00 – Bractwo św. Józefa; 11:30 – Rada duszpasterska; 13:00 – Odnowa w Duchu Świętym; 17:00 – LSO.

3. Do najbliższej niedzieli, która będzie Niedzielą Miłosierdzia Bożego trwa Oktawa Wielkanocna. Dni Oktawy to jedna wielka niedziela, dlatego w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4. Pragniemy podziękować wszystkim, dzięki którym mogliśmy w modlitewnym skupieniu przeżyć czas Świętego Triduum Paschalnego, a którzy na różnych płaszczyznach włączyli się w pomoc w przygotowaniu dekoracji oraz w oprawę liturgiczną tych dni. Dziękujemy: Liturgicznej Służbie Ołtarza: Nadzwyczajnym Szafarzą Komunii Świętej, Ceremoniarzom, Lektorom, Ministrantom i Kandydatom – za asysty liturgiczne; Bractwu Świętego Józefa – za pomoc w liturgiach tych dni; Bartoszowi Giemza – za grę na organach i prowadzenie śpiewów; Bartoszowi Giemza, Piotrowi Basińskiemu oraz Pani Ewa Frąckowiak – za przygotowanie kaplicy adoracji, Bożego Grobu i dekoracji świątecznych; Panu Stanisławowi Szałeckiemu – za ofiarowanie dwóch granitowych świeczników; Pracownikom Parafii: s. Brygidzie, p. Marii, p. Józefowi, p. Piotrowi, p. Józefie oraz Pani Mari Wiernickiej oraz Alicji Orłowskiej;
Gminie Strzegom, Panu Burmistrzowi oraz p. Marianowi Wojców z rodziną za ofiarowanie nowych ornatów do bazyliki.

5. W piątek wszyscy kapłani odwiedzą chorych z posługą sakramentalną.

6. W sobotę zapraszamy na Jerycho Różańcowe, które rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 06:30 w kościele św. Barbary. W sobotę nie będzie Mszy porannej w Bazylice

7. W przyszłą niedzielę o godz. 15:00 zapraszamy na nabożeństwo eucharystyczne z indywidualnym błogosławieństwem.

8. Podczas przebywania w kościele prosimy o przestrzeganie przyjętych zasad bezpieczeństwa m.in. obowiązku zakrywania ust i nosa, zachowanie bezpiecznej odległości od pozostałych osób oraz dezynfekcji dłoni.

9. W Agendzie Parafialnej do nabycia dewocjonalia oraz prasa katolicka (Gość Niedzielny, Niedziela oraz Mały Gość Niedzielny).

10. Trzecie zapowiedzi przedślubne:
Sławomir PASTERKIEWICZ i Marta KOPERSKA oboje ze Strzegomia

Msze Święte

NIEDZIELE I ŚWIĘTA

7.30 | 9.00 | 10.00

11.30 | 13.00 | 17.00

9.00 - kościół w Tomkowicach


W miesiącach lipiec-sierpień: 

nie ma Mszy św. o godz. 13.00

W miesiącach czerwiec-sierpień:

dodatkowa Msza św. o godz. 21.00

 


 PONIEDZIAŁEK - SOBOTA

6.30 | 18.00

(w okresie zimowym o 17.00

(od 28.12.20 do 01.02.21 o 15.00

Kancelaria

Kancelaria parafialna nieczynna aż do odwołania. 

W sprawach nagłych i losowych prosimy o kontakt:

telefoniczny (74 855 02 86) lub mailowy  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Sprawy dotyczące pogrzebów można zgłaszać po wcześniejszym kontakcie telefonicznym lub po wieczornej Mszy Świętej.

 

 
 

Wirtualny Spacer po Bazylice w Strzegomiu

kragbutton

Projekt i realizacja: Agencja Reklamowa Inter Promotion | © Rzymskokatolicka Parafia pw. Św. App. Piotra i Pawła w Strzegomiu 2012

Ta strona internetowa wykorzystuje cookies w celu zarządzania uwierzytelnianiem, nawigacją oraz innymi funkcjami. Korzystając z naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na umieszczanie plików cookie na swoim urządzeniu. Aby dowiedzieć się więcej na temat używanych plików cookie i jak je usunąć, zobacz naszą politykę cookies.

  Akceptuję pliki cookies z tej strony.