Dane kontaktowe

Zobacz galerię

numerykont3

Ofiary na cele inwestycyjne parafii (BNP Paribas):
62 2030 0045 1170 0000 0282 9650

Wpłaty ogólne (Bank Spółdzielczy w Jaworze o/Strzegom):
78 8647 1046 0007 0973 2005 0001

Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne 26.06.2021

1. W dzisiejszą niedzielę przypada patronalne święto Ks. Kan. Władysława Janickiego. Msza Święta w intencji dostojnego solenizanta o godz. 9:00. Pamiętajmy o Ks. Władysławie w naszych wspólnotowych i osobistych modlitwach.

2. W dniu 29 czerwca, we wtorek, w naszej wspólnocie będziemy przeżywali odpust parafialny ku czci Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Jest to także święto patronalne naszego miasta, któremu również patronują Święci Apostołowie. Msza Święta odpustowa sprawowana będzie o godz. 17:00, a po jej zakończeniu odbędzie procesja eucharystyczna wokół bazyliki (nie będzie Mszy Świętej o godz. 18:00). Mszy Świętej przewodniczyć będzie Ks. Prałat Marek Korgul, wikariusz biskupi ds. katechezy i dyrektor wydziału katechetycznego świdnickiej kurii biskupiej.

3. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych, ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. W nabożeństwo czerwcowe w niedziele o godzinie 16:30, w poniedziałek i środę o godz. 17:30, a we wtorek po Mszy Świętej wieczornej.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

5. W czwartek nabożeństwo powołaniowe z Adoracją Najświętszego Sakramentu o godz. 17:30.

6. W piątek od godz. 17:30 do 18:00 w bazylice Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi świętej.

7. W sobotę o godz. 8:00 w bazylice różaniec wynagradzający za grzechy i zniewagi, po nim o godz. 9:00 Msza Święta i zmiana Tajemnic Żywego Różańca.

8. W tym tygodniu odwiedzimy chorych:
ks. Proboszcz – w piątek (Granica, Tomkowice i Graby);
ks. Krzysztof – w piątek (wszyscy chorzy);
ks. Adrian – w poniedziałek (wszyscy chorzy).

9. Od przyszłej niedzieli – 4 lipca - przez okres wakacji, tak jak w ubiegłym roku, nie będzie Mszy Świętej o godz. 13:00.

10. W przyszłą niedzielę z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Mszy Świętej o godz. 17:00 nabożeństwo Eucharystyczne z indywidualnym błogosławieństwem.

11. W tym roku po raz 18 odbędzie się Piesza Pielgrzymka Diecezji Świdnickiej na Jasną Górę. Pielgrzymka wyruszy z katedry świdnickiej 1 sierpnia i trwać będzie 8 dni. Zachęcamy do podjęcia pątniczego trudu oraz uczestnictwa w pielgrzymce duchowej tzw. grupie 7. Zapisy na pielgrzymkę pieszą i duchową w zakrystii. Szczegółowych informacji udziela ks. Krzysztof.

12. W dniu 8 sierpnia organizujemy pielgrzymkę autokarową na Jasną Górę. Jest to dzień zakończenia Pieszej Pielgrzymki Świdnickiej. Koszt 60 zł, płatne przy zapisywaniu. Zapisy w zakrystii.

13. W Agendzie Parafialnej do nabycia dewocjonalia oraz prasa katolicka (Gość Niedzielny, Niedziela oraz Mały Gość Niedzielny).

14. Zapowiedzi przedślubne:

zapowiedź pierwsza:

Jarosław ADAMSKI ze Świdnicy Polskiej i Estera WŁODARCZYK ze Strzegomia

zapowiedź druga:

Daniel MACIEJEWSKI i Angelika RYMARCZYK oboje ze Strzegomia
Rafał DOMAŃSKI i Zuzanna SITAREK oboje ze Strzegomia
Przemysław JURACKI i Natalia POSOR oboje ze Stanowic
Zygmunt SZWEDA ze Strzegomia i Edyta WIECZOREK z Wałbrzycha

Msze Święte

NIEDZIELE I ŚWIĘTA

7.30 | 9.00 | 10.00

11.30 | 13.00 | 17.00

9.00 - kościół w Tomkowicach


W miesiącach lipiec-sierpień: 

nie ma Mszy św. o godz. 13.00

W miesiącach czerwiec-sierpień:

dodatkowa Msza św. o godz. 21.00

 


 PONIEDZIAŁEK - SOBOTA

6.30 | 18.00

(w okresie zimowym o 17.00

(od 28.12.20 do 01.02.21 o 15.00

Wirtualny Spacer po Bazylice w Strzegomiu

kragbutton

Projekt i realizacja: Agencja Reklamowa Inter Promotion | © Rzymskokatolicka Parafia pw. Św. App. Piotra i Pawła w Strzegomiu 2012

Ta strona internetowa wykorzystuje cookies w celu zarządzania uwierzytelnianiem, nawigacją oraz innymi funkcjami. Korzystając z naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na umieszczanie plików cookie na swoim urządzeniu. Aby dowiedzieć się więcej na temat używanych plików cookie i jak je usunąć, zobacz naszą politykę cookies.

  Akceptuję pliki cookies z tej strony.