Dane kontaktowe

Zobacz galerię

numerykont3

Ofiary na cele inwestycyjne parafii (BNP Paribas):
62 2030 0045 1170 0000 0282 9650

Wpłaty ogólne (Bank Spółdzielczy w Jaworze o/Strzegom):
78 8647 1046 0007 0973 2005 0001

Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne 04.12.2021

1. Dzisiaj po zakończonej Mszy Świętej o godzinie 17.00 zapraszamy na nabożeństwo eucharystyczne z indywidualnym błogosławieństwem.

2. W dzisiejszą niedzielę, po każdej Mszy Świętej, zostanie przeprowadzona zbiórka ofiar do puszek na rzecz pomocy Kościołowi na Wschodzie.
Prosimy o zorganizowanie tej zbiórki następujące grupy parafialne: Sobota 18:00 – Żywy Różaniec; 7:30 – Żywy Różaniec; 9:00 – Żywy Różaniec; 10:00 – Bractwo św. Józefa; 11:30 – Rada duszpasterska; 13:00 – Odnowa w Duchu Świętym; 17:00 – LSO.

3. Zapraszamy na Roraty, które odprawiamy od poniedziałku do piątku o godz. 17:00. Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież z lampionami. Dzieci przynoszą także przygotowane serduszka, na których zapisują dobre uczynki oraz swoje imię i nazwisko oraz klasę.

4. W środę, 8 grudnia, będziemy obchodzić Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze Święta w bazylice o godz. 6:30, 9:00 i 17:00. Tego dnia podczas Mszy Świętej o godz. 17:00 dzieciom klas III Szkoły podstawowej, w ramach przygotowań do Pierwszej Komunii Świętej rozdane zostaną pobłogosławione medaliki i krzyżyki.

5. W sobotę o godzinie 06:30 w kościele św. Barbary będzie sprawowana Msza Święta na rozpoczęcie Jerycha Różańcowego, stąd w sobotę nie będzie Mszy porannej w Bazylice.

6. W sobotę, 11 grudnia o godz. 16.00 w domu parafialnym odbędzie się mikołajkowy bal, na który zapraszamy wszystkie dzieci. Każde dziecko prosimy aby ubrało się na czerwono oraz miało mikołajkowe czapeczki. Zapewniamy dobrą zabawę przy chrześcijańskich rytmach, słodki poczęstunek oraz gry i zabawy. Serdecznie zapraszamy.

7. Do dnia 11 grudnia roznoszone będą do naszych domów pobłogosławione opłatki na stół wigilijny. Osoby roznoszące posiadają upoważnienie podpisane przez Księdza Proboszcza. Dostępne są także w agendzie parafialnej.

8. Zachęcamy wszystkich parafian do wzięcia czynnego udziału w pracach grup synodalnych, w których poruszany będzie temat obecnej sytuacji Kościoła jak i jego przyszłości. Więcej informacji można przeczytać w broszurach informacyjnych dostępnych w stojakach przy wyjściu z bazyliki. Osoby chętne prosimy aby zapisywały się na listę dostępną w zakrystii.

9. Pragniemy poinformować, że tegoroczne rekolekcje adwentowe w naszej parafii odbędą się w dniach od 16 do 19 grudnia, przewodniczyć im będzie ks. Łukasz Kopczyński, student muzykologii na KUL.

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Są nowe numery Niedzieli, Gościa niedzielnego i Małego Gościa Niedzielnego. Od dzisiejszej niedzieli Gość Niedzielny i Niedziela dostępne są w nowej cenie 8 zł. W agendzie parafialnej do nabycia również dewocjonalia, kalendarze, lampiony, kartki świąteczne, świece bożonarodzeniowe i świece CARITAS jako Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom (duże świece – 15 złotych, małe świece 7 złotych).

11. Pragniemy poinformować, że zostały zakończone prace i dokonane odbiory konserwatorskie prac związanych z konserwacja elewacji zewnętrznych północnego ramienia transeptu bazyliki oraz prac konserwatorskich w kościele pw. Św. Barbary. Inwestycje te były możliwe dzięki dotacji Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Gminy Strzegom. Przy tej okazji pragnę wraz z Radą Duszpasterską podziękować za wpłaty na fundusz inwestycyjny naszej parafii. Pamiętajmy moi Drodzy, że bazylika, kościoły oraz wszystkie budynki parafialne, nie są własnością kapłanów, ale całej wspólnoty parafialnej i tej wspólnocie służą. Zachęcamy wszystkich Parafian do odpowiedzialności, za całą wspólnotę parafialną, zarówno pod względem duchowym, jak i materialnym. Dlatego prosimy w miarę Waszych możliwości finansowych o ofiary na cele inwestycyjne parafii. Koperty inwestycyjne znajdują się w stojakach przy wyjściu z bazyliki, ale mamy też możliwość dokonywania wpłat przelewem elektronicznym na konto inwestycyjne parafii (Bank BGŻ w Strzegomiu nr 62 2030 0045 1170 0000 0282 9650).

Msze Święte

NIEDZIELE I ŚWIĘTA

7.30 | 9.00 | 10.00

11.30 | 13.00 | 17.00

9.00 - kościół w Tomkowicach


W miesiącach lipiec-sierpień: 

nie ma Mszy św. o godz. 13.00

W miesiącach czerwiec-sierpień:

dodatkowa Msza św. o godz. 21.00

 


 PONIEDZIAŁEK - SOBOTA

6.30 | 18.00

(w okresie zimowym o 17.00

(od 28.12.20 do 01.02.21 o 15.00

Wirtualny Spacer po Bazylice w Strzegomiu

kragbutton

Projekt i realizacja: Agencja Reklamowa Inter Promotion | © Rzymskokatolicka Parafia pw. Św. App. Piotra i Pawła w Strzegomiu 2012

Ta strona internetowa wykorzystuje cookies w celu zarządzania uwierzytelnianiem, nawigacją oraz innymi funkcjami. Korzystając z naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na umieszczanie plików cookie na swoim urządzeniu. Aby dowiedzieć się więcej na temat używanych plików cookie i jak je usunąć, zobacz naszą politykę cookies.

  Akceptuję pliki cookies z tej strony.