Dane kontaktowe

Zobacz galerię

numerykont3

Ofiary na cele inwestycyjne parafii (BNP Paribas):
62 2030 0045 1170 0000 0282 9650

Wpłaty ogólne (Bank Spółdzielczy w Jaworze o/Strzegom):
78 8647 1046 0007 0973 2005 0001

Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne 19.12.2021

1. Pragniemy podziękować ks. Łukaszowi Kopczyńskiemu, naszemu byłemu wikariuszowi, a obecnie studentowi muzykologii na KUL, za poprowadzenie w naszej parafii tegorocznych rekolekcji adwentowych. Bóg zapłać.

2. Dzisiaj podczas Mszy Świętej zostaną wprowadzone do bazyliki relikwie bł. Stefana kardynała Wyszyńskiego i bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. Pragniemy podziękować NSZZ Rolników Indywidualnych Solidarność oraz Panu Franciszkowi Piłatowi za fundację relikwiarzy.

3. Burmistrz Strzegomia oraz Strzegomskie Centrum Kultury zapraszają w dzisiejszą niedzielę na Strzegomską Wieczerze Wigilijną: godz. 16:00 – plac przed bazyliką – spotkanie wigilijne; godz. 17:00 – bazylika – koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca „ŚLĄSK" im. Stanisława Hadyny. Wstęp na koncert jest bezpłatny. Z racji koncertu w bazylice nie będzie sprawowana dzisiaj Msza Święta o godz. 17:00.

4. Zapraszamy na Roraty, które odprawiamy od poniedziałku do czwartku o godz. 17:00. Dzieci przynoszą przygotowane serduszka, na których zapisują dobre uczynki oraz swoje imię i nazwisko oraz klasę. W środę dzieci przynoszą podpisane plansze roratnie, a w czwartek zostaną rozdane nagrody za sumienne uczestnictwo.

5. We wtorek po Mszy Świętej wieczornej, Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza dzieci ze scholii parafialnej, wraz z rodzicami oraz wszystkich parafian na adwentowe czuwanie przed Najświętszym Sakramentem.

6. Spowiedź święta w bazylice w środę i w czwartek od godz. 16:30.

7. W piątek, 24 grudnia przypada Dzień Wigilii Bożego Narodzenia:
Msza Święte w bazylice: 6:30;
nie będzie Mszy o godz. 17:00;
Msza Święta w Tomkowicach o godz. 22:00;
Msza Święta Pasterska w bazylice o godz. 24:00.

8. W dzień Wigilii Narodzenia Pańskiego zachęcamy wszystkich do zachowania zwyczajowego postu. Wieczorem zaś zasiądźmy wspólnie do Wigilijnej Wieczerzy i pamiętajmy o zwyczajach, które należy zachować: odczytanie fragmentu Ewangelii o Bożym Narodzeniu, połamanie się opłatkiem, modlitwa przy stole i wspólne śpiewanie kolęd. Pamiętajmy też o potrzebie wzajemnego wybaczenia krzywd i pojednania się w naszych domach i w sąsiedztwie.

9. W sobotę przypada Uroczystość Narodzenia Pańskiego, a w drugi dzień świąt Niedziela Świętej Rodziny. Msze Święte w te dni odprawiane będą według porządku niedzielnego: 7:30; 9:00, 10:00; 11:30; 13:00 i 17:00 oraz w Tomkowicach o godz. 9:00.

10. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy Świętej zostanie przeprowadzona zbiórka ofiar do puszek na rzecz Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Świdnickiej. Prosimy o zorganizowanie tej zbiórki grupy parafialne.

11. Pragniemy podziękować wszystkim zaangażowanym w zorganizowanie zabawy z okazji wspomnienia św. Mikołaja dla dzieci z naszej parafii, który odbył się tydzień temu. W sposób szczególny dziękujemy p. Agnieszce Lesiów, rodzicom oraz p. Gacie Elsner ze sklepu cukierniczego w rynku oraz Pani Zofii Śnieżek ze sklepu papierniczego przy ul. Dąbrowskiego. Bóg zapłać!

12. Poświęcone opłatki możemy nabywać dzisiaj po każdej Mszy Świętej oraz w tygodniu po Mszy Świętej wieczornej w agendzie parafialnej oraz po porannej Mszy Świętej w zakrystii.

13. Pragniemy poinformować, że tegoroczna wizyta duszpasterska tzw. kolęda rozpocznie się po Świętach Narodzenia Pańskiego i zostaną odwiedzone tylko te rodzinny, które wyrażą taką chęć. W przyszłym tygodniu oraz na początku stycznia lektorzy odwiedzą rodziny naszej parafii celem możliwości określenia wyboru formy tegorocznej kolędy. Możliwa jest także chęć zgłoszenia wizyty duszpasterskiej w zakrystii, mailowo na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. lub SMS na nr tel. 694546157 (w mailu lub w SMS należy podać Nazwisko rodziny oraz adres). Dla rodzin, które odczuwają lęk wynikający z powodu pandemii, zostaną w styczniu sprawowane Msze Święte kolędowe (wzorem ubiegłego roku). Pan kolędy na dany tydzień podawany będzie w niedzielę.

14. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Są nowe numery Niedzieli, Gościa niedzielnego i Małego Gościa Niedzielnego. Do nabycia również dewocjonalia, kalendarze, kartki świąteczne oraz świece bożonarodzeniowe Caritas.

Msze Święte

NIEDZIELE I ŚWIĘTA

7.30 | 9.00 | 10.00

11.30 | 13.00 | 17.00

9.00 - kościół w Tomkowicach


W miesiącach lipiec-sierpień: 

nie ma Mszy św. o godz. 13.00

W miesiącach czerwiec-sierpień:

dodatkowa Msza św. o godz. 21.00

 


 PONIEDZIAŁEK - SOBOTA

6.30 | 18.00

(w okresie zimowym o 17.00

(od 28.12.20 do 01.02.21 o 15.00

Wirtualny Spacer po Bazylice w Strzegomiu

kragbutton

Projekt i realizacja: Agencja Reklamowa Inter Promotion | © Rzymskokatolicka Parafia pw. Św. App. Piotra i Pawła w Strzegomiu 2012

Ta strona internetowa wykorzystuje cookies w celu zarządzania uwierzytelnianiem, nawigacją oraz innymi funkcjami. Korzystając z naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na umieszczanie plików cookie na swoim urządzeniu. Aby dowiedzieć się więcej na temat używanych plików cookie i jak je usunąć, zobacz naszą politykę cookies.

  Akceptuję pliki cookies z tej strony.