Dane kontaktowe

Zobacz galerię

numerykont3

Ofiary na cele inwestycyjne parafii (BNP Paribas):
62 2030 0045 1170 0000 0282 9650

Wpłaty ogólne (Bank Spółdzielczy w Jaworze o/Strzegom):
78 8647 1046 0007 0973 2005 0001

Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne 20.03.2022

1. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych.
W niedzielę o godz. 16:15 zapraszamy na Gorzkie Żale. Tradycyjnie zbieramy ofiary na kwiaty i dekoracje do Bożego Grobu.
W piątek zapraszamy na Drogę Krzyżową, która zostanie odprawiona w Bazylice w tym tygodniu wyjątkowo o godz. 08:30 i 16:15. Podczas Drogi Krzyżowej możliwość złożenia jałmużny wielkopostnej przeznaczonej dla ubogich. Za udział w nabożeństwach wielkopostnych możemy uzyskać odpust zupełny.

2. W środę (23.03.) zapraszamy dzieci klas III SP nr 3 na spotkanie formacyjne w ramach przygotowań do Pierwszej Komunii Świętej. Rozpocznie się ono Mszą Świętą o godz. 17:00, następnie dzieci przejdą do domu parafialnego (przewidywany koniec spotkania godz. 18:30)

3. W piątek przeżywać będziemy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze Święte w Bazylice o godz. 6:30, 9:00 i 17:00, w kościele św. Barbary o godz. 15:00 oraz w Tomkowicach o godz. 16:00. W piątek z racji obchodzonej uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.

4. Zachęcamy, aby włączyć się w dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Polega ona na tym, aby codziennie przez okres dziewięciu miesięcy w specjalnej modlitwie prosić Pana Boga o ocalenie jednego nienarodzonego dziecka przed aborcją. W naszej Parafii każdy będzie się mógł włączyć w to dzieło w piątek w uroczystość Zwiastowania Pańskiego, podczas Mszy Świętej o godz. 9:00.

5. W piątek podczas Mszy Świętej o godzinie 17:00 w łączności z Ojcem Świętym Franciszkiem będziemy modlić się o pokój na Ukrainie i o nawrócenie Rosji oraz odmówimy akt zwierzenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi.

6. W piątek z racji Uroczystości Zwiastowania Pańskiego kancelaria parafialna będzie nieczynna.

7. W dniach od 7 do 10 kwietnia odbędą się w naszej parafii rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi ks. dr Wojciech Lech, zastępca kierownika sekretariatu KEP. Plan rekolekcji zostanie podany w przyszłym tygodniu.

8. Zwracamy się z prośbą o pomoc uchodźcom z Ukrainy, którzy znaleźli pomoc i schronienie w klasztorze sióstr elżbietanek w Strzegomiu. W kaplicy Św. Krzyża wystawiona jest skarbona, gdzie możemy składać ofiary na ten cel oraz kosz na produkty spożywcze (prosimy m.in. o mąkę, kasze, ryż, makarony, olej, mleko, konserwy, wędliny, słodycze dla dzieci). Wyłożony jest także koszyk na różańce i medaliki dla żołnierzy broniących swojej Ojczyzny.

9. W ubiegłą niedzielę zebrano 2.740 zł na rzecz Dzieła Pomocy Misjom „Ad gentes". Bóg zapłać.

10. Przypominamy, że w nocy z soboty na niedzielę (z 26 na 27 marca) nastąpi zmiana czasu z zimowego na letni, wskazówki zegara przesuwamy o godzinę do przodu (śpimy godzinę krócej).

11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Są nowe numery Niedzieli, Gościa Niedzielnego i Małego Gościa Niedzielnego. W agendzie parafialnej do nabycia także: świece do chrztu, modlitewniki, dewocjonalia, kartki i świece wielkanocne.

12. Trzecie zapowiedzi przedślubne: Patryk DOLECKI i Natalia IDZIK oboje ze Strzegomia

Msze Święte

NIEDZIELE I ŚWIĘTA

7.30 | 9.00 | 10.00

11.30 | 13.00 | 17.00

9.00 - kościół w Tomkowicach


W miesiącach lipiec-sierpień: 

nie ma Mszy św. o godz. 13.00

W miesiącach czerwiec-sierpień:

dodatkowa Msza św. o godz. 21.00

 


 PONIEDZIAŁEK - SOBOTA

6.30 | 18.00

(w okresie zimowym o 17.00

(od 28.12.20 do 01.02.21 o 15.00

Wirtualny Spacer po Bazylice w Strzegomiu

kragbutton

Projekt i realizacja: Agencja Reklamowa Inter Promotion | © Rzymskokatolicka Parafia pw. Św. App. Piotra i Pawła w Strzegomiu 2012

Ta strona internetowa wykorzystuje cookies w celu zarządzania uwierzytelnianiem, nawigacją oraz innymi funkcjami. Korzystając z naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na umieszczanie plików cookie na swoim urządzeniu. Aby dowiedzieć się więcej na temat używanych plików cookie i jak je usunąć, zobacz naszą politykę cookies.

  Akceptuję pliki cookies z tej strony.