Dane kontaktowe

Zobacz galerię

numerykont3

Ofiary na cele inwestycyjne parafii (BNP Paribas):
62 2030 0045 1170 0000 0282 9650

Wpłaty ogólne (Bank Spółdzielczy w Jaworze o/Strzegom):
78 8647 1046 0007 0973 2005 0001

Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne 08.05.2022

1. Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Dobrego Pasterza. Jest to dzień szczególnej modlitwy o nowe i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Pamiętajmy dzisiaj jak i przez cały tydzień, który jest obchodzony jako tydzień modlitw w intencji powołań, w naszych wspólnotowych i osobistych modlitwach o tych, których Pan Bóg powołał do swojej służby, proszą jednocześnie o nowe powołania, aby nie zabrakło głosicieli Chrystusowej Ewangelii.

2. Dzisiaj po każdej Mszy Świętej zostanie przeprowadzona zbiórka ofiar do puszek na rzecz WSD Diecezji Świdnickiej, którą przeprowadzą klerycy naszego seminarium, którzy w dniu dzisiejszym goszczą w naszej parafii. Diakonowi dziękujemy za wygłoszone Słowo Boże, a klerykom za świadectwo ich powołania, życząc jednocześnie Bożego Błogosławieństwa i opieki Maryi, wychowawczyni powołań w ich drodze ku Chrystusowemu Kapłaństwu.

3. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych. W dni powszednie nabożeństwa majowe o godzinie 17:30, a w niedziele o godz. 16:30 (w piątek wyjątkowo podczas procesji fatimskiej).

4. W poniedziałek przypada Uroczystość Świętego Stanisława, głównego patrona Polski i diecezji świdnickiej.

5. W piątek, 13 maja, zapraszamy na nabożeństwo fatimskie. Rozpocznie się ono Mszą Świętą o godz. 20:00, następnie zostanie odmówiona jedna cześć różańca przed Najświętszym Sakramentem, po czym w procesji światła przejdziemy wokół bazyliki z figurą Matki Bożej Fatimskiej. Na liturgię prosimy przynieść świece. Tego dnia nie będzie Mszy Świętej o godz. 18:00, a nabożeństwo majowe sprawowane będzie podczas procesji fatimskiej.

6. W sobotę zapraszamy na Jerycho Różańcowe, które rozpocznie się Mszą Świętą o godzinie 06:30 w kościele św. Barbary. Stąd w sobotę nie będzie Mszy porannej w Bazylice.

7. Próby dla dzieci klas III Szkoły Podstawowej, które mają przystąpić do Pierwszej Komunii Świętej odbędą się w tym tygodniu według następującego porządku:
poniedziałek, 9 maja – godz. 16:00 – klasa III A i B SP nr 4,
czwartek, 12 maja – godz. 16:00 – klasa III A i B SP nr 3.

Od przyszłej niedzieli 15 maja, po Mszy Świętej o godz. 11:30 będą odbywać się próby śpiewu dla dzieci klas III SP 3 i SP 4 przed Pierwszą Komunią Świętą.

8. W Agendzie Parafialnej do nabycia dewocjonalia oraz prasa katolicka (Gość Niedzielny, Niedziela oraz Mały Gość Niedzielny).

9. ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE
zapowiedzi drugie
Krystian CYBULSKI ze Strzegomia i Kamila WALCZAK ze Świdnicy
zapowiedzi trzecie
Aleksander Kazimierz UŁASZEWSKI i Agnieszka MOLENDA oboje ze Szczecina
Adrian SARNECKI i Urszula MAC oboje ze Strzegomia

Msze Święte

NIEDZIELE I ŚWIĘTA

7.30 | 9.00 | 10.00

11.30 | 13.00 | 17.00

9.00 - kościół w Tomkowicach


W miesiącach lipiec-sierpień: 

nie ma Mszy św. o godz. 13.00

W miesiącach czerwiec-sierpień:

dodatkowa Msza św. o godz. 21.00

 


 PONIEDZIAŁEK - SOBOTA

6.30 | 18.00

(w okresie zimowym o 17.00

(od 28.12.20 do 01.02.21 o 15.00

Wirtualny Spacer po Bazylice w Strzegomiu

kragbutton

Projekt i realizacja: Agencja Reklamowa Inter Promotion | © Rzymskokatolicka Parafia pw. Św. App. Piotra i Pawła w Strzegomiu 2012

Ta strona internetowa wykorzystuje cookies w celu zarządzania uwierzytelnianiem, nawigacją oraz innymi funkcjami. Korzystając z naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na umieszczanie plików cookie na swoim urządzeniu. Aby dowiedzieć się więcej na temat używanych plików cookie i jak je usunąć, zobacz naszą politykę cookies.

  Akceptuję pliki cookies z tej strony.