Dane kontaktowe

Zobacz galerię

numerykont3

Ofiary na cele inwestycyjne parafii (BNP Paribas):
62 2030 0045 1170 0000 0282 9650

Wpłaty ogólne (Bank Spółdzielczy w Jaworze o/Strzegom):
78 8647 1046 0007 0973 2005 0001

Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne 29.05.2022

1. W dzisiejszą niedzielę, zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 16:00, która zostanie odprawiona na skwerze przy ul. Dolnej (przy pomniku). Msza Święta ofiarowana przez radnego Janusza Flamana, będzie sprawowana w intencji mieszkańców dzielnicy Graby.

2. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych. W dni powszednie nabożeństwa majowe o godzinie 17:30, a w niedziele o godz. 16:30. Zakończenie nabożeństw majowych we wtorek.

3. Od środy zachęcamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych, ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. W dni powszednie nabożeństwa czerwcowe
o godzinie 17:30, a w niedziele o godzinie 16:30.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

5. W czwartek od godz. 12:00 do 13:00 w kościele św. Barbary modlitwa o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Nabożeństwo powołaniowe z Adoracją Najświętszego Sakramentu połączone będzie z nabożeństwem czerwcowym o godz. 17:30. Spotkanie Towarzystwa Przyjaciół Seminarium o godz. 17:00.

6. W piątek okazja do spowiedzi świętej podczas nabożeństwa czerwcowego.

7. W sobotę o godz. 8:00 w Bazylice różaniec wynagradzający za grzechy i zniewagi, po nim o godz. 9:00 Msza św. i zmiana Tajemnic Żywego Różańca.

8. W tym tygodniu odwiedzimy chorych:
ks. Proboszcz – w sobotę;
ks. Adrian – w piątek ;
ks. Krzysztof – w sobotę.

9. W przyszłą niedzielę w naszej Parafii będziemy przeżywać Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej dzieci klas III ze Szkoły Podstawowej nr 4. W tym dniu z racji Uroczystości Msza Święta rozpocznie się wyjątkowo o godzinie 11:00.
• Próby dla dzieci klas III SP nr 4 we wtorek i środę o godz. 16:00 oraz w piątek o godz. 15:30.
• Spowiedź dla rodziców i chrzestnych w piątek 3 czerwca od godziny 17:00 do 17:30.
• Spowiedź dla dzieci w sobotę 4 czerwca o godz. 12:00.

10. Próba dla dzieci klas III Szkoły Podstawowej nr 3 w czwartek o godz. 16:00.

11. Zapraszamy wszystkich koordynatorów grup synodalnych działających w naszej parafii na podsumowanie prac synodalnych. Spotkanie odbędzie się w domu parafialnym w piątek 3 czerwca po Mszy Świętej wieczornej.

12. W przyszłą niedzielę z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Mszy Świętej o godzinie 17:00 nabożeństwo Eucharystyczne z indywidualnym błogosławieństwem.

13. Od pierwszej niedzieli czerwca do końca miesiąca sierpnia będzie odprawiana dodatkowa Msza Święta niedzielna w Bazylice o godzinie 21:00.

14. W przyszłą niedzielę z racji Uroczystości Zesłania Ducha Świętego członkowie Strzegomskiej Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym, po każdej Mszy Świętej będą dzielić się z nami swoim doświadczeniem obecności Ducha Świętego w swoim życiu i doświadczeniem życia wspólnotowego.

15. Zachęcamy dzieci klas od I do V szkoły podstawowej do wzięcia udziału w konkursie plastycznym pod nazwą "Kościół oczami dziecka", organizowanym przez naszą parafię w ramach trwającego Synodu Biskupów. Do 16 czerwca należy dostarczyć do swojego katechety prace wykonane dowolną techniką, w formacie A4, przedstawiającą obraz Kościoła. Prace nie mogę przedstawiać kościoła jako budynku, ale to, co o Kościele myślisz, co czujesz, czego ci w nim brakuje albo co ci się podoba. Każda dostarczona praca w ramach wyróżnienia weźmie udział w wystawie zorganizowanej w naszej Bazylice, a następnie będzie wysłana do Watykanu, do Papieża Franciszka, jako element prac synodalnych z naszej parafii i dekanatu. Laureaci konkursu zostaną nagrodzeni podczas festynu parafialnego w dniu 26 czerwca. Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie.

16. W dniu 6 czerwca br. (przyszły poniedziałek) odbędą się wybory nowego zarządu Duszpasterskiej Rady Parafialnej. Osoby, które chciałyby włączyć się
w prace Rady prosimy o przybycie na spotkanie wyborcze do domu parafialnego na godz. 19:00.

17. W Agendzie Parafialnej do nabycia dewocjonalia oraz prasa katolicka (Gość Niedzielny, Niedziela oraz Mały Gość Niedzielny).

18. Pierwsze zapowiedzi przedślubne:
Wojciech BIELAWSKI ze Strzegomia i Magdalena CZAPLIŃSKA z Goczałkowa

Msze Święte

NIEDZIELE I ŚWIĘTA

7.30 | 9.00 | 10.30

12.00 | 17.00

9.30 - kościół w Tomkowicach


W miesiącach czerwiec-sierpień:

dodatkowa Msza św. o godz. 21.00

 


 PONIEDZIAŁEK - SOBOTA

6.30 | 18.00

(w okresie zimowym o 17.00

(od 28.12. do 01.02. o 15.00

Wirtualny Spacer po Bazylice w Strzegomiu

kragbutton

Projekt i realizacja: Agencja Reklamowa Inter Promotion | © Rzymskokatolicka Parafia pw. Św. App. Piotra i Pawła w Strzegomiu 2012

Ta strona internetowa wykorzystuje cookies w celu zarządzania uwierzytelnianiem, nawigacją oraz innymi funkcjami. Korzystając z naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na umieszczanie plików cookie na swoim urządzeniu. Aby dowiedzieć się więcej na temat używanych plików cookie i jak je usunąć, zobacz naszą politykę cookies.

  Akceptuję pliki cookies z tej strony.