Dane kontaktowe

Zobacz galerię

numerykont3

Ofiary na cele inwestycyjne parafii (BNP Paribas):
62 2030 0045 1170 0000 0282 9650

Wpłaty ogólne (Bank Spółdzielczy w Jaworze o/Strzegom):
78 8647 1046 0007 0973 2005 0001

Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne 05.06.2022

1. W dzisiejszą niedzielę w naszej Parafii przeżywamy Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej dzieci klas III ze Szkoły Podstawowej nr 4. Dziś z racji Uroczystości Msza Święta rozpocznie się wyjątkowo o godzinie 11:00.

2. W Białym tygodniu dzieci pierwszokomunijne spotykają się codziennie o godz. 17:30 (na nabożeństwie czerwcowym i Eucharystii). Rozdanie pamiątkowych obrazków odbędzie się w piątek na zakończenie białego tygodnia.

3. Dziś z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Mszy Świętej o godzinie 17:00 nabożeństwo Eucharystyczne z indywidualnym błogosławieństwem.

4. Od dzisiejszej niedzieli do końca sierpnia będzie odprawiana dodatkowa Msza Święta niedzielna w Bazylice o godzinie 21:00.

5. W dzisiejszą niedzielę z racji Uroczystości Zesłania Ducha Świętego członkowie Strzegomskiej Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym, po każdej Mszy Świętej będą dzielić się z nami swoim doświadczeniem obecności Ducha Świętego w swoim życiu i doświadczeniem życia wspólnotowego.

6. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych, ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. W dni powszednie nabożeństwa czerwcowe o godzinie 17:30, a w niedziele o godzinie 16:30.

7. W dniu 6 czerwca br. (poniedziałek) odbędą się wybory nowego zarządu Duszpasterskiej Rady Parafialnej. Osoby, które chciałyby włączyć się w prace Rady prosimy o przybycie na spotkanie wyborcze do domu parafialnego na godz. 19:00.

8. W sobotę zapraszamy na Jerycho Różańcowe, które rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 06:30 w kościele św. Barbary. Stąd w sobotę nie będzie Mszy porannej w Bazylice.

9. W przyszłą niedzielę w naszej Parafii będziemy przeżywać Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej dzieci klas III ze Szkoły Podstawowej nr 3. W tym dniu z racji Uroczystości Msza Święta rozpocznie się wyjątkowo o godzinie 11:00.

• Próba dla dzieci klas III SP nr 3 w czwartek o godz. 16:00.

• Spowiedź dla rodziców i chrzestnych w piątek 10 czerwca o godz. 17:30 (podczas nabożeństwa czerwcowego).

• Spowiedź dla dzieci w sobotę 11 czerwca o godz. 9:00.

10. W dniu 29 czerwca, w naszej wspólnocie będziemy przeżywać bierzmowanie i odpust parafialny ku czci Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Jest to także święto patronalne naszego miasta, któremu również patronują Święci Apostołowie. W ramach wspólnego dziękczynienia, pragniemy zaprosić wszystkich parafian i strzegomian na festyn rodzinny, który odbędzie się w niedzielę 26 czerwca. Jedną z głównych atrakcji festynu będzie koncert Mietka Szcześniaka z zespołem oraz loteria fantowa. Dochód z loterii i festynu zostanie przeznaczony na dalszy remont kaplicy bł. Karoliny Kózkówny w Tomkowicach. Wśród głównych nagród w loterii m.in. rower, sprzęt AGD i RTV. Losy w cenie 10 zł dostępne są od dzisiejszej niedzieli w agendzie parafialnej (każdy los jest wygrany). Odbiór fantów i losowanie głównych nagród podczas festynu.

11. Zachęcamy dzieci klas od I do V szkoły podstawowej do wzięcia udziału w konkursie plastycznym pod nazwą "Kościół oczami dziecka", bliższe informacje na plakacie w gablocie oraz na profilu Facebook parafii.

12. Nasza parafia w dniach od 17 do 26 września organizuje pielgrzymkę Śladami Świętego Pawła z wizytą u Ojca Pio (Gracja i Włochy). Bliższe informacja na ulotkach w stojakach przy wyjściach z bazyliki oraz na stronie internetowej i profilu Facebook parafii. Bliższych informacji udziela ks. Krzysztof. Spotkanie dla osób zainteresowanych w środę o godz. 18:45 w domu parafialnym.

13. W Agendzie Parafialnej do nabycia dewocjonalia oraz prasa katolicka (Gość Niedzielny, Niedziela oraz Mały Gość Niedzielny).

14. Drugie zapowiedzi przedślubne: Wojciech BIELAWSKI ze Strzegomia i Magdalena CZAPLIŃSKA z Goczałkowa

Msze Święte

NIEDZIELE I ŚWIĘTA

7.30 | 9.00 | 10.30

12.00 | 17.00

9.30 - kościół w Tomkowicach


W miesiącach czerwiec-sierpień:

dodatkowa Msza św. o godz. 21.00

 


 PONIEDZIAŁEK - SOBOTA

6.30 | 18.00

(w okresie zimowym o 17.00

(od 28.12. do 01.02. o 15.00

Wirtualny Spacer po Bazylice w Strzegomiu

kragbutton

Projekt i realizacja: Agencja Reklamowa Inter Promotion | © Rzymskokatolicka Parafia pw. Św. App. Piotra i Pawła w Strzegomiu 2012

Ta strona internetowa wykorzystuje cookies w celu zarządzania uwierzytelnianiem, nawigacją oraz innymi funkcjami. Korzystając z naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na umieszczanie plików cookie na swoim urządzeniu. Aby dowiedzieć się więcej na temat używanych plików cookie i jak je usunąć, zobacz naszą politykę cookies.

  Akceptuję pliki cookies z tej strony.