Dane kontaktowe

Zobacz galerię

numerykont3

Ofiary na cele inwestycyjne parafii (BNP Paribas):
62 2030 0045 1170 0000 0282 9650

Wpłaty ogólne (Bank Spółdzielczy w Jaworze o/Strzegom):
78 8647 1046 0007 0973 2005 0001

Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne 12.06.2022

1. W dzisiejszą niedzielę w naszej Parafii przeżywamy Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej dzieci klas III ze Szkoły Podstawowej nr 3. W dniu dzisiejszym z racji Uroczystości Msza Święta rozpocznie się wyjątkowo o godzinie 11:00.

2. W Białym tygodniu dzieci pierwszokomunijne spotykają się codziennie o godz. 17:30 (na nabożeństwie czerwcowym i Eucharystii), w czwartek wyjątkowo o godz. 11:30. Rozdanie pamiątkowych obrazków odbędzie się w piątek na zakończenie białego tygodnia.

3. W poniedziałek, 13 czerwca, zapraszamy na nabożeństwo fatimskie. Rozpocznie się ono Mszą Świętą o godz. 20:00, następnie zostanie odmówiona jedna cześć różańca przed Najświętszym Sakramentem, po czym w procesji światła przejdziemy wokół bazyliki z figurą Matki Bożej Fatimskiej. Na liturgię prosimy przynieść świece.

4. W poniedziałek, 13 czerwca odbędzie się spotkanie Duszpasterskiej Rady Parafialnej. Zapraszamy do domu parafialnego na godz. 18:30.

5. W czwartek przypada Uroczystość Bożego Ciała. Msze Święte będą odprawiane w następującym porządku:

• w bazylice: 07:30, 9:00, 10:00, 11:30 (z procesją) i 17:00
• w Tomkowicach: 09:00;
• Po Mszy Świętej o godz. 11:30 wyruszy procesja do czterech ołtarzy. Za udział w procesji możemy uzyskać odpust zupełny. Prosimy o przygotowanie ołtarzy:
1. i 4. – przy pomniku św. Jana Pawła II – Wspólnota Żywego Różańca;
2. – na skrzyżowaniu ulicy św. Tomasza i Boh. Getta – Odnowa w Duchu Świętym;
3. – na ul. Ogrodowej – Duszpasterska Rada Parafialna.

Prosimy także o udekorowanie w tym dniu okien i domów emblematami eucharystycznymi (nie tylko na trasie procesji), dając tym samym wyraz naszej wiary i przyznania się do niej. Należy jednak zachować ostrożność i zabezpieczyć wszelkie dekoracje tak, aby nie spadły. Prosimy o zabranie feretronów i chorągwi. Zachęcamy dziewczynki do sypania kwiatków podczas procesji. Próba sypania w poniedziałek i wtorek o godzinie 17:00. Wszystkich parafian prosimy o przynoszenie płatków kwiatów. Płatki będzie można składać na foli wyłożonej z tyłu bazyliki.

6. Podczas oktawy Bożego Ciała procesja z Najświętszym Sakramentem wokół bazyliki podczas nabożeństwa czerwcowego.

7. Na mocy Prawa Kanonicznego Ksiądz Proboszcz na najbliższy piątek udziela dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych wszystkim parafianom oraz osobą przebywającym na terenie naszej parafii. Osoby, korzystające z dyspensy zachęcamy do podjęcia innych dzieł pokutnych.

8. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych, ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. W dni powszednie nabożeństwa czerwcowe o godzinie 17:30, w czwartek wyjątkowo podczas procesji Bożego Ciała, a w niedziele o godzinie 16:30.

9. W przyszłą niedzielę podczas Mszy Świętej o godz. 11:00 dzieci klasy IV Szkoły Podstawowej nr 3 i 4 będą przeżywać rocznicę Pierwszej Komunii Świętej. Próba dla wszystkich dzieci rocznicowych w piątek o godz. 15:30. Spowiedź dla dzieci rocznicowych w piątek o godz. 16:45. Spowiedź dla rodziców dzieci rocznicowych w czwartek podczas każdej Mszy Świętej.Dzieci rocznicowe spotykają się w przyszłą niedzielę w kościele o godz. 10:50.

10. W dniu 29 czerwca, w naszej wspólnocie będziemy przeżywać bierzmowanie i odpust parafialny ku czci Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Jest to także święto patronalne naszego miasta, któremu również patronują Święci Apostołowie. W ramach wspólnego dziękczynienia, pragniemy zaprosić wszystkich parafian, strzegomian i gości na festyn rodzinny, który odbędzie się w niedzielę 26 czerwca. Jedną z głównych atrakcji festynu będzie koncert Mietka Szcześniaka z zespołem oraz loteria fantowa. Dochód z loterii i festynu zostanie przeznaczony na dalszy remont kaplicy bł. Karoliny Kózkówny w Tomkowicach. Wśród głównych nagród w loterii m.in. rower, sprzęt AGD i RTV. Losy w cenie 10 zł dostępne są od dzisiejszej niedzieli w agendzie parafialnej (każdy los jest wygrany). Odbiór fantów i losowanie głównych nagród podczas festynu.

11. Zachęcamy dzieci klas od I do V szkoły podstawowej do wzięcia udziału w konkursie plastycznym pod nazwą "Kościół oczami dziecka", bliższe informacje na plakacie w gablocie oraz na profilu Facebook parafii.

12. Nasza parafia w dniach od 17 do 26 września organizuje pielgrzymkę Śladami Świętego Pawła z wizytą u Ojca Pio (Gracja i Włochy). Bliższe informacja na ulotkach w stojakach przy wyjściach z bazyliki oraz na stronie internetowej i profilu Facebook parafii. Bliższych informacji udziela ks. Krzysztof, zapisy na pielgrzymkę do dnia 20 czerwca br.

13. W Agendzie Parafialnej do nabycia dewocjonalia oraz prasa katolicka (Gość Niedzielny, Niedziela oraz Mały Gość Niedzielny).

14. Trzecie zapowiedzi przedślubne: Wojciech BIELAWSKI ze Strzegomia i Magdalena CZAPLIŃSKA z Goczałkowa

Zmiany personalne

Z dniem 27 czerwca posługę wikariusza w naszej parafii zakończy ks. Krzysztof Papierz, który decyzją Księdza Biskupa został ustanowiony administratorem parafii pw. Św. Jakuba Apostoła w Ścinawce Dolnej. Księdzu Krzysztofowi pragniemy podziękować za jego posługę wikariuszowską w naszej wspólnocie oraz życzyć Bożego Błogosławieństwa oraz opieki Matki Bożej Strzegomskiej w jego dalszej posłudze duszpasterskiej.
W dniu 27 czerwca posługę wikariusza w naszej parafii rozpocznie ks. Piotr Sipiorski, dotychczasowy wikariusz parafii pw. Matki Bożej, Królowej Różańca Świętego w Dzierżoniowie.

Msze Święte

NIEDZIELE I ŚWIĘTA

7.30 | 9.00 | 10.30

12.00 | 17.00

9.30 - kościół w Tomkowicach


W miesiącach czerwiec-sierpień:

dodatkowa Msza św. o godz. 21.00

 


 PONIEDZIAŁEK - SOBOTA

6.30 | 18.00

(w okresie zimowym o 17.00

(od 28.12. do 01.02. o 15.00

Wirtualny Spacer po Bazylice w Strzegomiu

kragbutton

Projekt i realizacja: Agencja Reklamowa Inter Promotion | © Rzymskokatolicka Parafia pw. Św. App. Piotra i Pawła w Strzegomiu 2012

Ta strona internetowa wykorzystuje cookies w celu zarządzania uwierzytelnianiem, nawigacją oraz innymi funkcjami. Korzystając z naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na umieszczanie plików cookie na swoim urządzeniu. Aby dowiedzieć się więcej na temat używanych plików cookie i jak je usunąć, zobacz naszą politykę cookies.

  Akceptuję pliki cookies z tej strony.