Dane kontaktowe

Zobacz galerię

numerykont3

Ofiary na cele inwestycyjne parafii (BNP Paribas):
62 2030 0045 1170 0000 0282 9650

Wpłaty ogólne (Bank Spółdzielczy w Jaworze o/Strzegom):
78 8647 1046 0007 0973 2005 0001

Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne 19.06.2022

1. W dzisiejszą niedzielę w naszej Parafii przeżywamy Uroczystość Rocznicy Pierwszej Komunii Świętej dzieci klas IV ze Szkoły Podstawowej nr 3 i 4. W dniu dzisiejszym z racji Uroczystości Msza Święta rozpocznie się wyjątkowo o godzinie 11:00.

2. Trwamy w oktawie Bożego Ciała. Procesja z Najświętszym Sakramentem wokół bazyliki do środy podczas nabożeństwa czerwcowego. W czwartek zakończenie oktawy, po Mszy Świętej o godz. 18:00 procesja do czterech ołtarzy wokół bazyliki oraz obrzęd błogosławieństwa wianków.

3. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych, ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. W dni powszednie nabożeństwa czerwcowe o godzinie 17:30, w czwartek wyjątkowo po porannej Mszy Świętej, a w niedziele o godzinie 16:30.

4. W poniedziałek o godz. 16:00 w bazylice próba młodzieży klas VIII Szkoły Podstawowej przed bierzmowaniem.

5. W czwartek obchodzić będziemy Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela.

6. W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze Święte w bazylice o godz. 6:30, 8:00 i 18:00 oraz o godz. 15:00 w kościele św. Barbary. W piątek z racji obchodzonej uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

7. W piątek o godz. 08:00 zostanie odprawiona Msza Święta dziękczynna na zakończenie roku szkolnego z prośbą o błogosławieństwo Boże na czas wakacji. Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież, Dyrekcje szkół, Grona Pedagogiczne i pracowników administracyjnych naszych szkół.

8. W piątek o godz. 16:00 spotkanie robocze Duszpasterskiej Rady Parafialnej na plebanii.

9. W sobotę 25 czerwca, o godz. 19:30 zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach Nocy kościołów. O historii i tajemnicach bazyliki opowiadać będzie p. Krzysztof Kaszub.

10. Z dniem 27 czerwca posługę wikariusza w naszej parafii zakończy ks. Krzysztof Papierz. Za tydzień w niedzielę, na Mszy Świętej o godzinie 10:00 będziemy dziękować Panu Bogu za jego posługę w naszej parafii.

11. W dniu 29 czerwca, w naszej wspólnocie będziemy przeżywać bierzmowanie i odpust parafialny ku czci Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Jest to także święto patronalne naszego miasta, któremu również patronują Święci Apostołowie. W ramach wspólnego dziękczynienia, pragniemy zaprosić wszystkich parafian, strzegomian i gości na festyn rodzinny, który odbędzie się w przyszłą niedzielę 26 czerwca (rozpoczęcie godz. 14:30). Jedną z głównych atrakcji festynu będzie koncert Mietka Szcześniaka z zespołem oraz loteria fantowa. Dochód z loterii i festynu zostanie przeznaczony na dalszy remont kaplicy bł. Karoliny Kózkówny w Tomkowicach. Wśród głównych nagród w loterii m.in. rower, sprzęt AGD i RTV. Losy w cenie 10 zł dostępne są od dzisiejszej niedzieli w agendzie parafialnej (każdy los jest wygrany). Odbiór fantów i losowanie głównych nagród podczas festynu.

12. Nasza parafia w dniach od 17 do 26 września organizuje pielgrzymkę Śladami Świętego Pawła z wizytą u Ojca Pio (Gracja i Włochy). Bliższe informacja na ulotkach w stojakach przy wyjściach z bazyliki oraz na stronie internetowej i profilu Facebook parafii. Bliższych informacji udziela ks. Krzysztof, zapisy na pielgrzymkę do dnia 20 czerwca br.

13. W poniedziałek kancelaria parafialna będzie nieczynna.

14. W Agendzie Parafialnej do nabycia dewocjonalia oraz prasa katolicka (Gość Niedzielny, Niedziela oraz Mały Gość Niedzielny).

15. W nadziei życia wiecznego zawiadamiamy, że dnia 15 czerwca 2022 r. w 81. roku życia, w 57. roku kapłaństwa odszedł do Pana śp. KSIĄDZ KANONIK WŁADYSŁAW JANICKI.

Plan uroczystości pogrzebowych:
Poniedziałek, 20 czerwca 2022 roku, bazylika strzegomska.
Godz. 11:00 – wprowadzenie trumny z ciałem do bazyliki, czuwanie modlitewne.
Godz. 12:00 – Modlitwa różańcowa.
Godz. 12:40 – Oficjalne przemówienia i pożegnania.
Godz. 13:00 – Msza Święta pogrzebowa pod przewodnictwem JE Ks. Bpa Marka Mendyka, biskupa świdnickiego.

Po Eucharystii odprowadzenie trumny z ciałem +Księdza Kanonika Władysława na cmentarz. Zmarłego kapłana polecamy wspólnotowej i osobistej modlitwie.

Msze Święte

NIEDZIELE I ŚWIĘTA

7.30 | 9.00 | 10.30

12.00 | 17.00

9.30 - kościół w Tomkowicach


W miesiącach czerwiec-sierpień:

dodatkowa Msza św. o godz. 21.00

 


 PONIEDZIAŁEK - SOBOTA

6.30 | 18.00

(w okresie zimowym o 17.00

(od 28.12. do 01.02. o 15.00

Wirtualny Spacer po Bazylice w Strzegomiu

kragbutton

Projekt i realizacja: Agencja Reklamowa Inter Promotion | © Rzymskokatolicka Parafia pw. Św. App. Piotra i Pawła w Strzegomiu 2012

Ta strona internetowa wykorzystuje cookies w celu zarządzania uwierzytelnianiem, nawigacją oraz innymi funkcjami. Korzystając z naszej strony internetowej, zgadzają się Państwo na umieszczanie plików cookie na swoim urządzeniu. Aby dowiedzieć się więcej na temat używanych plików cookie i jak je usunąć, zobacz naszą politykę cookies.

  Akceptuję pliki cookies z tej strony.